KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Tak jaké vlastně granule
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 16.červen 2015, 13:11    Předmět: Odpovědět s citátem

Whitecat napsal:
Nebudu zakladat nove tema,takze to hodim sem. Jake nejmensi granule znate? Potreboval bych testnou,jetli mi je bude jist cicina s problemem s kousanim.

malé granule jsou např. NOW a GO http://www.granule.cz/granule-pro-kocky/now-grain-free-pro-kocky/ , http://www.granule.cz/granule-pro-kocky/go-natural-pro-kocky/. Jedna z mých koček má občasné problémy s kousáním a má celkově ráda drobné ganule. Bohužel zrovna nemám žádné doma, abych Vám poslala vzoreček. Jinak oboje granule chutnají všem mým 4 kočkám.

Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Whitecat
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: út 16.červen 2015, 14:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Tim "testnout" jsem nemyslel poslat Smile Podle toho co se tu sejde za tipy, si vzorky nakoupim Smile
blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 16.červen 2015, 18:54    Předmět: Odpovědět s citátem

Whitecat napsal:
Tim "testnout" jsem nemyslel poslat Smile Podle toho co se tu sejde za tipy, si vzorky nakoupim Smile

Jenže právě u granulí NOW a GO mají nejmenší balení 1,8 kg a vzorečky nemají, bohužel to nejsou běžně prodávané granule. Podle mého jsou to úplně nejmenší granule pro dospělé kočky co jsou na trhu.

Ještě jsou menší tyto granule http://www.packa.cz/meowing-heads/, ty doma mám a mohu vzorek odsypat.
Pak je menší Porta 21 http://www.packa.cz/meowing-heads/, tu mám doma taky.
Opravdu není pro mě problém trochu odsypat a poslat v obálce poštou.

Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
krmič
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 16.červen 2015, 21:26    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen pro zajímavost (už jsem to tady někdy psal, ale zopakuji):

Moje kočka, která nemá zuby, polyká samozřejmě granule vcelku, dělala to tak ostatně odjakživa. Ale co je zajímavé, když se vyskytne granulka třeba jen trochu menšího rozměru, úlomek, tak ji nekompromisně nechá ležet. Kotěcí granule menší velikosti by taky asi odmítla.

(Značka, kterou kupuji, má všechny granule stejné, myslím, že rozměr se dá označit jako standardní.)

Patinka
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: ne 24.leden 2016, 12:09    Předmět: Odpovědět s citátem

Vixenne napsal:
Organicky vázána měď je tzv. chelát mědi, jde o měď z jedné strany vázanou na síran (-SO4), z druhé na bílkovinu. Není to modrá skalice, chemický vzorec CuSO4.5H2O (pentahydrát síranu měďnatého). Chelátové kovy jsou snadný a dostupný zdroj stopových prvků pro živočichy.

Nevím, kde jste tuto informaci sehnala, nicméně uvádíte trochu nepřesný údaj, případně jsem Vás špatně pochopila... CuSO4.5H2O sice je pentahydrát síranu měďnatého, triviálním názvem se ovšem jmenuje modrá skalice. Ve formě hydrátu se vyskytuje běžně, protože v základní bezvodé formě se jedná o bílý prášek, který se používá jako indikátor během sušení - váže na sebe ze vzduchu vlhkost, čímž se barva mění na modrou a forma výskytu je už tedy ve formě hydrátu. V bezvodém stavu se jedná o toxickou látku. A určitě se nepřidává do krmiv jako chelatační činidlo, ale jako konzervant a zdroj mědi.. Problém je, že CuSO4 sám o sobě je dráždivá látka a proto je vhodnější, aby byla měď dodávána do těla ve formě chelátu - chelatační činidla vytvoří slabou vazebnou interakci s kovem mědi.. Takže o škodlivosti CuSO4 v krmivech se dá polemizovat, jako obecně o přítomnosti tzv. Eček ve všech potravinách Smile

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3
Přejdi na: