KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Kapsičky Felix
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 09.září 2013, 20:30    Předmět: Kapsičky Felix Odpovědět s citátem

Určite sa nevzdávajte.Felix je podľa nášho veterinára zodpovedný ľadvinové zlyhania,ked sa krmí len nim.Je totiž v ňom plno soli,kôli chuti.Konzerva pripomínajúca Felixa,no oveľa kvalitnejšia je Cosma zo Zoohitu.Náš britský ročný tiež má najradšej nezdravé kapsičky,Felix,Sheba.Takže dám trochu taštičky a pod to na drobno nakrájane premrazené mäso.Bozity sa dnes ani nedotkol.Najradšej by som krmila aj jeho mäsom ako ostatných,no je veľmi tvrdohlavý.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pockmat
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: po 09.září 2013, 20:56    Předmět: Odpovědět s citátem

Syrové maso jedla, když byla malé koťátko, potom to už odmítala ... Ani vařené maso nechce, ani ho nikdy nejedla. Paštičku odmítá taky. Smíchat Felixe s něčím jiným se bojím, aby nedostala zase průjem. Posledně to bylo hrozné. Dvě patra domu od průjmu a ke všemu ve 22hod večer, takže jsme uklízeli do půlnoci, prostě hrozné.

No, podle mě není nemocná, hlad má. Kapsičky Sheba měla jako náhradu po Felixovi asi 2 měsíce a potom je taky přestala jíst....

Kdyby měla nějaký problém s ledvinami, jak by se to projevovalo?

krmič
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 09.září 2013, 21:49    Předmět: Odpovědět s citátem

O ničem snad na tomto fóru nebylo napsáno tolik příspěvků, jako o ledvinách Sad
Když jí granule, tak hladem neumře. Ale asi máte pocit, že to není ta správná výživa.
Já bych jí zkusil strkat malé kousky syrového masa do tlamičky. To by možná překonalo nedůvěru.

Apsalar
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 10.září 2013, 10:07    Předmět: Odpovědět s citátem

Já kočkám Felixe občas kupovala, vím, že je to nic moc, ale hrozně jim chutnal. Asi je to ale s kvalitou v poslední době ještě horší, 2x se mi po něm zeblily. Takže s Felixem jsem skončila.
Dávám teď Bozitu, Applaws nebo Cosma Thai, syrové hovězí, všechno žerou bez problémů a je to určitě kvalitnější.

Alfův brácha Brian Black
devoní princezna Sheldemy
Samvěd za Duhovým mostem, Špendlík z vinohradu od 6.3.2013 také bohužel za Duhovým mostem
krmič
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 10.září 2013, 10:57    Předmět: Vaničky DM Odpovědět s citátem

Trochu mimo téma.
Kočce, která měla nedávno zažívací problémy (nechutenství, průjem) v posledních několika dnech až podezřele zachutnaly vaničky z drogerie DM. Co o nich soudíte?
(Dostává a konzumuje ovšem i jinou stravu - granule, syrové maso, kapsičky.)

ZR
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 10.září 2013, 11:31    Předmět: Odpovědět s citátem

S kočkoury je to bohužel podobné, jako s malými dětmi - nejvíc jim chutnají ty nejméně zdravé věci. Oni výrobci průmyslového krmení moc dobře vědí, co a proč tam přidávají.

Mám "šílenou" kamarádku, která nemá problém krmení pro své psy a kočky ochutnat. Jasně v tom krom soli identifikovala i spoustu příchutí a zvýrazňovačů. Pak se nedivte, že kočkouři nechtějí žrát relativně mdlé neochucené maso. Notabene, když jim navíc permanentně strkáte různé zaručeně zdravé, "vitamínové" tyčinky, bonbónky, atd.. Zkuste napřed dát dítěti sáček chipsů a pak po něm chtít, aby snědlo talíř ovesné kaše ...

Apsalar
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 10.září 2013, 11:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo.. ty Gurmetky, co chutnají kočkám jsou fakt dobrý, taky jsem ochutnala Smile)

Alfův brácha Brian Black
devoní princezna Sheldemy
Samvěd za Duhovým mostem, Špendlík z vinohradu od 6.3.2013 také bohužel za Duhovým mostem
Balisek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 10.září 2013, 11:48    Předmět: Odpovědět s citátem

evelinas napsal:
Felix je podľa nášho veterinára zodpovedný ľadvinové zlyhania,ked sa krmí len nim. Je totiž v ňom plno soli kvôli chuti.

Kočka není skot - sůl pro ní není chuťove atraktivní a zajímavá! Nevím, kde se pořád dokola bere tenhle blud, že krmiva pro kočky se dosolují kvůli chuti a udivuje mě, že jej šíří i veterináři.

Udělejte si malý domácí test: rozdělte konzervu na dvě stejné porce, jednu z nich přisolte a dejte kočce vybrat. Bude jí to jedno:-). Kočka je na slanou chuť méně citlivá a má vyšší práh detekce NaCl nebo KCl.

Vyšší obsah chloridu sodného mají některé granule pro kastráty. Cílem však není zvýšit chutnost krmiva, ale vyvolat větší žízeň a podpořit tak příjem tekutin (i když tato metoda je značně kontroverzní).

Chcete-li uměle zvyšit chutnost krmiva, musíte jej ve skutečnosti ne přisolit, ale navonět. Kočka má obecně málo chuťových buněk (3,5x méně než pes a 19x méně než člověk) a vnímáni chuti potravy je úzce propojené s čichem. Jelikož přirozeně vyhledává aminokyseliny, lákavá je pro ní masová a "mastná" vůně (proto se např. granule zvenčí nastříkávají tukem).

Teddy Bear Egyptian Beauty (Tedy), devon rex černý, *8.11.2011
Jumper Snow Arakan (Stič), siamský bílý, *17.8. 2007 + 13.4.2012
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZR
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 10.září 2013, 12:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Šedá je teorie, zelený strom života Very Happy .
Teoreticky by podobně neměla být pro kočky atraktivní sladká chuť.
Naše kočky pravidelně dostávají bílý neochucený jogurt domácí výroby.
Nedalo mi to a opakovaně jsem jim část na zkoušku přisladil glukózou.
Pak vždy několik vzorků do stejných talířků.
Jednoznačně poznaly a nejdřív sežraly ten přislazený.

Ale s ostatním souhlas, mmch. vazba čich-chuť je docela zásadní i pro lidi.
Zkuste naslepo s ucpaným nosem otestovat zdánlivě jasně rozdílné potraviny.

Balisek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 10.září 2013, 12:23    Předmět: Odpovědět s citátem

ZR napsal:
Zkuste naslepo s ucpaným nosem otestovat zdánlivě jasně rozdílné potraviny.

Známý to test se skořicí - s ucpaným nosem vůbec nejste s to identifikovat, co ochutnáváte:-)

Teddy Bear Egyptian Beauty (Tedy), devon rex černý, *8.11.2011
Jumper Snow Arakan (Stič), siamský bílý, *17.8. 2007 + 13.4.2012
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Maxík
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: čt 12.září 2013, 9:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Můj kocour má zrovna po Felixovi průjem, což teda on má skoro po všech konzervách a kapsičkách Sad . A než kupovat hodně kvalitní, ale drahé konzervy, to mu raději kupuji maso, vyjde to o dost levněji. Ale zase je s tím o trochu víc práce ...

Patinka
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: ne 24.leden 2016, 11:36    Předmět: Odpovědět s citátem

no, já před pár dny koupila Felixe junior na zkoušku...říkám si, je to od Puriny, nemůže to být taková hrůza, navíc za přijatelnou cenu - naše Kittynka je zvyklá na Animondu a Brit Kitten, což snad každý potvrdí, že jsou ty kvalitnější značky a za snesitelnou cenu.. nicméně jsem si říkala, proč nezkusit toho felixe - po přečtení této diskuse jsem se vyděsila a začala hledat na internetu složení - údaj o 4% obsahu masa je dosti matoucí, dále údaj o vedlejších produktech rostlinné výroby.. ale když jsem si otevřela vedle sebe jakostní deklaraci Felixe a Animondy, nevypadá to zase jako taková tragédie - felix obsahuje o něco víc popeloviny a tuků, méně vlákniny.. Asi jí ho zkusím dát, když už to tu mám a uvidím, jak se na něj bude tvářit.. Zůstaneme u Animondy, mám k tomu nějak větší důvěru, minimálně proto, že k této značce nejsou tak kontroverzní názory a chválí to všichni Smile
Nicméně jsem tím chtěla demonstrovat, že podle mě je Felix takový lepší průměr - pro ty, co mají koček více a nemohou si dovolit dražší značky, je to určitě výhra, nedá se to srovnávat s kvalitou značek typu Luisa a podobné, kde o kvalitě a obsahu surovin vypovídá krásná cena 9 Kč za 400 g konzervu...

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3
Přejdi na: