KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

kočičí kšíry
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Vztahy s kočkou
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Janko
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: ne 12.květen 2013, 19:37    Předmět: Odpovědět s citátem

To je právě to co vůbec nevím , všude bylo ticho jak v hrobě. Na ptáky nestartuje je hodná vždycky v klidu.Je jedno co to bylo,hlavně že se mi jí podařilo udržet. Myslím ,že venku bych jí už nikdy nenašel.Příště už žádné nebude,to vím určitě.

Gino
činčilák * 11.1993 + 22.10.2015
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Tatiana Božíková
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 12.květen 2013, 20:38    Předmět: Odpovědět s citátem

Mohla zacítit , co jinak třeba pach lišky,nebo psa, který tudy šel před ní, něco zaslechnout, co jinak slyšet nebylo, dravce, byla evidentně vyděšená, chudinka.
Je jasné, že mají smysly daleko citlivější, než lidé.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hanulina
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: st 15.květen 2013, 21:25    Předmět: Odpovědět s citátem

Janko: Asi před třemi týdny se mi stalo skoro to samé. Normálně jsme byli venku, zkoumala si...pak ji přítel kousek poponesl, klasika...nic zvláštního...a pak přiběhl pes puštěný na volno, ale takový typický dobrák. Normálně se psů ani nebojí. A teď prostě rapl, málem nám utekla, přítele podrápala, mně prokousla ruku...no ani to nejde celé popsat, ale také jsme byli hotoví a já teda s tou rukou měla problémy, zánět a prokousnutá šlacha... Ale Amálka je už v klidu, uklidnila se docela rychle...ale také se s ní už ven bojím...

Janko
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: čt 16.květen 2013, 17:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Já už jsem vodítko radši dal pryč abych neměl nutkání. Přepravka to jistí.Ale je mi to líto,protože do té doby bylo všechno v pohodě.Nebudu,ale riskovat.Po tom co jsem viděl , co všechno kočka udělá aby se kšírů zbavila.Zůstanou nám už jenom videa a fotky z procházek Smile

Gino
činčilák * 11.1993 + 22.10.2015
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Vixenne
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 28.březen 2014, 22:50    Předmět: Odpovědět s citátem

My venčíme od 3,5-4 měsíců, vždy v kšírkách, Zprvu jsem měla takové ty s obojkovou částí a částí kolem hrudníčku (například: http://www.dog-shop.cz/postroj-nylonovy-podsity-seda-kanka-20-32-cm-11-mm-s-rogz.jpg)). Xerxaes je nenáviděl navlékat a sundávat, tak jsem prošla na jiný typ se zapínáním mezi lopatkami - jako tento: http://www.dog-shop.cz/postroj-atlanta-oranzovy-25-45-cm-2-cm.jpg. Šup-packa-pravá-levá-zapnout a připnu vodítko a štrádujeme si to ven. nevyvleče se z nich a jsou pohodlné. Už v nich byl zapnutý i psím autopásem v autě.

V bytě nenosí nic. Když se často otevírají dveře (např. návštěvy), tak dostává obojek se jmenovkou a telefonem; postroj výlučně na vycházky. Samozřejmě, že nosí jmenovku a telefon i na postroji.

Na výlety jsem mu pořídila vozík za kolo pro psy s přestavbou na kočár/jogger, takže jej dám do postroje a vložím do vozítka, vodítko mám u sebe. Až přijedeme na vhodné místo, zapnu vodítko a nechám jej v klidu čichat, číhat, chodit. uvnitř ví, že je v bezpečí, fena si jej hlídá jak na vodítku tak ve vozítku.

Na balkoně v 6. patře plánujeme udělat síť někdy v dubnu-květnu. Zatím jej tam zapínám na krátké kožené vodítko do postroje a do prádelní šňůry, která má na obou koncích pevné zarážky. Já jsem na balkoně nebo ve dveřích na balkonu. kocour si zde může svobodně čichat, ležet, sledovat dění na ulici, mazlit se s fenečkou..., ale vím, že mi nevypadne. Až jej to přestane bavit, odepnu vodítko, vezmu jej dovnitř, zavřu dveře a sundám všechno dolů. Fenka nás obvykle následuje, pokud ne, má signál pro otevření dveří do pokoje.

U psů se více bojím, aby je nenapadl můj kocour (8 měsíců, 5,5 kg, norská lesní kočka), než naopak, ale situaci monitoruji nepřetržitě. Jiné kočky jsme ještě venku nepotkali.

Obvykle se věnujeme číhání na ptactvo nebo lezení na stromy a keře.

Vždy kontroluji, aby mi venku nic nežral. Po vycházce obvykle packy nečistím, ale nechodím ven, když je bláto. Samozřejmostí je pipeta každý měsíc (že už jsme nad 4 kg, tak ta pro malé psy s fipronylem) a odčervování současně se psem. Taky jsme očkovaní.

Vycházky kocoura baví, výlety taky. Pro zvídavé, na Rajčeti mám fotky, stejné jméno jako na fóru. Doufám, že to není nepovolená reklama... Embarassed

http://norwegiantomcats.wix.com/slovensky
http://norwegiantomcats.wix.com/english
http://skogkatt.webnode.cz/

Aktuálně 3 kočky v bytě (chovný kocour, chovná kočka a kastrátka), občas 4 kočky v bytě.
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 19.leden 2016, 20:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Vztahy s kočkou Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5
Přejdi na: