KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

struvitová dieta celoživotně?

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Aiwee
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: út 03.březen 2015, 14:18    Předmět: struvitová dieta celoživotně? Odpovědět s citátem

Dobrý den,
Vim že, je tu o struvitové dietě napsáno už mnoho, ale nikde jsem nenašla jaký to má vlastně dopad, přeci jenom to složení není nejlepší někde jsem dokonce četla že, se tím mohou poškodit ledviny. Kocourek se nám ucpal v říjnu 2013 takže už přes rok na dietě. Kupuji http://krmeni.cz/produkt/trovet-cat-dieta-urinary-struvite-asd/kategorie/trovet-diety-986 a kapsičky hills c/d. Byla nařízena celoživotní dieta. Občas uzobne 2-3 kostičky kuřecího které miluje jinak striktně dodržujeme. Od té doby (zaklepávám) máme pokoj. Je tedy běžný postup aby pořád baštil tuto dietu? Nemůže mu spíše ublížit? Bohužel už nějak ztrácím důvěru veterinářů Confused Děkuji za Vaše zkušenosti a názory.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hadíprincezna
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: po 06.duben 2015, 19:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Nemějte obavy,já měla kdysi kočičku po několika zánětech a nakonec operace kamenů. Pak jsme po roce přešli na Pro Plan,který je proti kamenům každý druh,tehdy toho zas tolik nebylo a kočička ho v pohodě papala 16 let bez jediného zdravotního problému,které mají jinak tato plemena běžně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 08.duben 2015, 10:02    Předmět: Odpovědět s citátem

Aiwee, už jste nechali kocourkovi zkontrolovat moč? Dá se odnést do laboratoře, provádí i veterinární rozbory. Nemusíte vůbec přes veta a je to velmi levné. My jsme platili 36 Kč, přes veta do laboratoře to bylo 10x dražší. V laboratoři nám dělali kompletní rozbor - biochemický a bakteriologický + na struvity a oxaláty. Vet v ordinaci takové možnosti podrobného vyšetření nemá. Moč k vyšetření by bylo nejlépe donést do 2 hodin, aby byla čerstvá a nemá se dávat chladit - pak budete mít přesné výsledky.

Náš kocour měl asi před 4 lety hodně struvitů 14+. Vetka řekla, že potřebuje speciální dietu nebo může jíst cokoliv, ale potřebuje dostávat 2x denně Uropet pastu, dá se koupit v lékárně bez receptu. Buď jí mají hned nebo objednají do druhého dne. Koupila jsem tenkrát postupně asi 4 ks, kocourovi jsem dávala přímo z tuby, odhadnout množství 1 lžičky nebyl problém, pasta mu chutnala až moc Smile Máme doma více koček a dávat dietu jen jednomu, který je žravec a vyjídá misky, to se mi zdálo nemožné. Proto jsem zvolila tu pastu. Struvity se bezvadně rozpustily a na vyšetření moči bylo vše v pořádku. Zkuste to také. V tom případě nedávejte už kocourkovi dietu, prostě buď Uropet pastu nebo dietu na struvity - obojí současně nelze!! To mi vetka zdůraznila.

Když se kocourek ucpal, měl písek v močovém měchýři? Dělal mu vet sono?

Každopádně budete potřebovat nechat aktuálně vyšetřit u kocourka moč, abyste věděli, jak je na tom teď.

Máte pouze jednoho kocourka?

Barbora S.
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: po 26.říjen 2015, 22:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Aiwee, také bych se nebála. Můj Figaro se struvity hodně bojuje a dietu žere už pět nebo šest let a žádné problémy (tedy stravou způsobené) nemá. Pokud vím, složení je nevhodné pouze pro zdravé kočky. Já jsem si nikdy netroufla krmení prerušit, protože našemu kocourovi se problémy stále vracejí (teď je rok v remisi a považuju to málem za zázrak). Pokud máte pochybnosti a váš kocour je v pořádku delší dobu, poraďte se s veterinářem, zkuste udělat testy moči (a pokud vám schválí normální krmivo, tak po nějaké době třeba ještě kontrolní) a uvidíte. Ale veterináři mě od začátku varovali, že tyhle potíže bývají chronické a jen záleží, jestli se vrací v intervalech let nebo měsíců... Každopádně držím palce,

hadíprincezna
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: út 22.prosinec 2015, 18:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak a ted mám problém tedy pro změnu já.Píšete,že složení granulí proti kamenům není vhodné pro zdravou kočku.Přibyla nám třetí kočička z utulku a po půl roce začátek kamínků-takže doporučení na dietu-nu jo-jenže krmit jí odděleně prostě nelze,takže to budou jíst všichni,ale zase na druhou stranu jsou všichni kastráti,tudíž náchylní na kameny-né? Takže by jim to zase vlastně vadit tolik nemělo a pokud dam již mnou doporučovaný Pro Plan s protistruvitovou formulí ve všem pro kastráty,tak by to šlo,né? Nebo jakou dietu proti močovým kamenům preferujete ? Veterinář mi doporučil Royal Canin,ale ten se mi moc nechce. Děkuji
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 16.leden 2016, 14:32    Předmět: Odpovědět s citátem

Hadí princezno, nedávejte zdravým kočičkám dietu! To vůbec není vhodné, pokud je kočka zdravá a funguje tak, jak má. Dietou se její správna rovnováha poruší. Je to dieta pro nemocné kočky..

Navrhnu Vám jiné řešení, které Vám bude lépe vyhovovat:
My jsme problém u kocourka, co měl problém se struvity, řešili podávání 2x denně Uropet pastou. Dá se dávat přímo z tuby, našemu Oliverovi to chutnalo, nebo si dáte na prst a otřete kočičce na vrchní patro v tlamce. Vaše kočička má určitě vyšší pH moči, a to je prostředí, kdy se v močovém měchýři začíná tvořit písek, ten se rozpouští právě tou Uropet pastou. Je to výborné řešení, kdy je více koček, že všechny kočky mohou jíst to, na co jsou zvyklé a ta nemocná navíc dotane 2x denně Uropet.
Toto nám doporučila naše veterinářka. Uropet koupíte buď v ordinaci nebo v lékárně - bez předpisu. Pokud ho nemají hned, objednají do druhého dne.

Prosím jenom poroz na toto: nedávejte zároveň dietní granule + Uropet pastu - to se nemá! Jedno nebo druhé.

Opravdu s tím Uropetem máme výborné zkušenosti, kocour měl hodně struvitů 14+, po využívání 3-4 balení Uropet pasty, byl naprosto zdravý a je tomu již 5 let a nechali jsme mu loni udělat kontrolní testy moči, byly zcela v normě a bez struvitů.

I kdybych měla jen jednu kočku a neměla bych tedy problém s oddělováním krmení pro zdravé, tak bych stejně léčila Uropetem s normální stravou. On odkyselí moč a tím se přestanou tvořit kamínky a písek v močovém měchýři. A ten již utvořený písek a kamínky, se rozpustí. PH moči se dostane do normálu.

Prosím, napište mi, čím jste krmili kočky před tím, než jste koupili Pro Plan na struvity.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: