KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Selhání jater
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tatiana Božíková
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 10.prosinec 2014, 19:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Bohužel, lépe jí není, pořád sama nebaští, sice to do ní láduji 5x denně, tekutý snacky z DM, granulky, dnes i pastu rekonvalescent, zítra bude pasta Epato, konzervy, játrovku, hlad určitě nemá, ale sama si nevezme. Nejhorší je, že to byla strašně bázlivá kočka. Skoro 2 roky to trvalo, než se sama přišla pomazlit. A mě trhá srdce, když na mě kouká těma mandlovýma očima, jakoby říkala, co jsem ti udělala, proč mi to děláš?
Už třetí den byla na infuzích - podkožních, čili je do ní pícháno. Manipulace, cesta na veterinu.... Jestli to zvládne, tak mi bude zase trvat 2 roky, než mi opět začne důvěřovat. Hlavně ať to zvládne Confused .
Jsem z toho totálně na nervy.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 10.prosinec 2014, 20:15    Předmět: Odpovědět s citátem

Tatiano, napíšete mi na SZ číslo, že Vám zavolám? My jsme si tohle hodně podobné zažili minulý měsíc, tak bych mohla něco poradit. Psát se to nedá, to je pomalá domluva.
Na SZ jsem napsala svůj mobil, můžete-li zavolat, ozvěte se teď. Marcela

Tatiana Božíková
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 14.prosinec 2014, 13:35    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdo by Čičí viděl prvně, nevěřil by, že jí něco je. Je čilá, běhá, brousí sí drápy - a už konečně začíná něco jíst sama. Je to boj. Zkoušela jsem už kde co, s tím problémem, ženežere nic jiného, než granule. Moc se mi osvědčili tekuté snacky z DM drogérie, to bylo první, co sama slízala, když mi to upadlo na její pacičku. Ten snack jí dávám bez přerušení, už asi páté balení, mléčné jí tolik nejedou, ale také je jí dávám.
A už dvakrát se pustila do konzervy Cosma, kde bylo čisté rybí maso. Ne, žeby toho snědla moc, spíš párkrát zobla, něco požvejkala, ale stejně, na to, že vůbec nežere konzervy, paštiky, nic, tak zrovna to je úspěch. Asi to bude běh na dlouhou trať. veterinář říkal, že kdyby sama nezačala jíst, byl by to průšvih. Zítra jdeme na odběr krve, kontrolní, jen na ty hodnoty, co měla zvýšené, jak to vypadá. Bere Flavobion, a od pátku také pastu Epato. Zjistila jsem, že vet vůbec netušil, že něco takového existuje. A byl nadšený z toho, co ta pasta obsahuje. No, ale musela jsem si o ní říct sama Sad Což mě přivádí k tomu, že je sice dobře, že mladí veterináři bez praxe jsou někde u zaběhlého veterináře na praxi, že mají práci a učí se. Ale ten zaběhlý veterinář by měl stát nad nimi, a radit jim,aby někde neudělali botu. Neříkám, že by měli jen očkovat, a dávat odčervováky, ale když se veterinář, u kterého jsem za posledních asi osm let nechala desítky tisíc, jsem stálý klient, nepříjde ani podívat na tak závažný případ, a ví o mně, protože mě viděl v čekárně, tak je mi smutno.
Tak snad do Čičí zvládne, má síly jak kůň, v pátek jsme jí při infůzích opět drželi tři, a mě prokousla dva prsty. Confused A manžetu na bundě Rolling Eyes
Je prý důležité, že nežloutne. A že je mladá, tak snad to zvládne. Držte palečky a pacičky dál, prosím.

Vixenne
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 14.prosinec 2014, 14:11    Předmět: Odpovědět s citátem

Tatiano, věřím, že jak se rozpapala, zvládne to. Držíme paceny.

Jsou mladí veterináři a mladí veterináři. Zažila jsem si obě skupiny, a bohužel méně šikovná vetka nám léčila psa se selháním ledvin a co se spackalo první týden léčby, už naše zkušená doktorka nezachránila.
Přístup Vašeho veta, že mladému kolegovi neporadí s pacientem, mě zarazil, jsem zvyklá, že když mladý vet neví, volá šéfové s prosbou o konzultaci.

http://norwegiantomcats.wix.com/slovensky
http://norwegiantomcats.wix.com/english
http://skogkatt.webnode.cz/

Aktuálně 3 kočky v bytě (chovný kocour, chovná kočka a kastrátka), občas 4 kočky v bytě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 14.prosinec 2014, 14:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Doporučuji říct si vetovi, aby zaškrtl na požadavku o rozbor krve ještě i tohle:

1. hodnoty slinivky břišní (pokud je zvýšená hodnota, zvíře nejí, slinivka se dá léčit a vyléčit infuzemi a injekcemi) a

2. také nechte zjistit počet bílých a červených krvinek (to je kvůli infekci v těle, i to je možné, že má kočička)

- tohle naše vetka nechávala dělat dodatečně. (Hodnoty slinivky měla 22, správně má být do 10 - dnes už je v pořádku, infekce se nepotvrdila). Jenže naše kočka se nebránila při odběru, u Vaší si o to řekněte, aby to bylo najednou. Běžně se prý nezjišťuje, zvláště ta slinivka ne, přitom na ní se pozná i ev. začátek cukrovky, kdy zvíře také hubne a jí málo.

Také jsem se bála, že naše už nikdy nezačne jíst sama, ale vetka se smála a říkala, že to není možné. U nás to trvalo skoro měsíc a vůbec jsem do ní nedostala to, co Vy píšete, že Čiči sbaští.

Nechte jí píchnout něco na podporu k jídlu a injekci na zvýšení imunity (platili jsme za ni 300), ta také udělá kus práce. Být Vámi, zajdu si osobně za Vaším původním vetem, aby kočičku vyšetřil on, jde možná o život a platíte plnou cenu, máte nárok na co nejlepší vyšetření. Zvláště, když vidíte ty nedostatky mladého, začínajícího veta. Čeho se bojíte, říct si o odborné vyšetření zaběhlého veta, když to nikam k lepšímu nevede evil7
Za chvíli jsou vánoce a budete nervózní, kde hledat pomoc, předejděte tomu a hned zítra vyhledejte svého veta, kterému věříte. Na tom není vůbec nic špatného, jde o Vaší kočičku. Nečekejte až začne žloutnout, to bude pozdě...

Držím palce Idea

Nadikhindo
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 14.prosinec 2014, 20:47    Předmět: Odpovědět s citátem

nám e kočička spravila i poté, co zežloutla, i když je na čas.... svinská suchá FIP nebo co... Sad
dávali jsme pastu Epato, cordyceps. mleté konopí.... už nevím, co všechno. měla kapačky a inízkotučnou dietu. ještě dostávala Sanicell.

jsem ráda, že je kočičce lépe.

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 15.prosinec 2014, 18:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Tatiano, zkuste jí dát vývar a na dno vývaru uvařené kuřecí maso.
Držíme tlapičky.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tatiana Božíková
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 15.prosinec 2014, 20:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Čeníšku, Čičí vaši zprávu asi četla, protože spořádala docela slušný kus kuřecích prsou Smile Zdá se, že se to skutečně, Ťuk ťuk, začíná pomalu zlepšovat. Dnes snědla i kousek rybí konzervy, od Cosmy, dnes sardinkovou. Včera makrelovou, a předtím lososovou. Skutečně jen kousek, ale na to, že nedávno nejedla nic, a dříve jenom a jenom granule, je to úspěch. A denně už sní celé dva tekuté snacky. Wink
Tatiana Božíková
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 23.prosinec 2014, 14:50    Předmět: Odpovědět s citátem

Dnes jsou to čtyři roky, co jsme si Čičinku z Měcholup přivezli. A s radostí musím napsat, že Číčinka už je asi z nejhoršího venku, zase papá sama, sice prozatím nic moc, ale už jí zase vidím několikrát denně u mísy s granulemi. Násilím jí už nekrmím, měla z toho jenom stres, jedině ji namažu na packu tekutý snack, který pak sama olíže. Dobíráme první tubu Epato pasty, a rozhodně dojedem i tu druhou. Váha jí šla ještě o něco dolů, ale pořád má 3,70 kg, nehladoví, tak věřím že se to stabilizuje a zase to poleze nahoru.
Pravda, starost o zvířata nás neopouští, náš dědeček Badík, belgický ovčák, si zlomil stehenní kost, ale je mu už přes 16 let, do operace se vetovi nechce. Má to fixované, leží, naštěstí nechce s tou bolavou nohou nikam lézt, ale myslím, že to nebude dobré. Crying or Very sad Nakoupila jsem savé podložky, je na matraci v koupelně, chuť do jídla má, tak uvidíme. Já se fakt už modlím, aby alespoň ten příští rok byl k našim zvířátkům shovívavější. Sad

evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 23.prosinec 2014, 14:59    Předmět: predmet Odpovědět s citátem

Prajem Vám aj chlpáčom krásne Vianoce,hlavne vel
a zdravia.

Patinka
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: so 16.leden 2016, 9:52    Předmět: Odpovědět s citátem

Já mám bohužel též zkušenost s jaterním selháním.. Kočičku jsme měli 5 let, z toho nějakou dobu žila doma, pak už venku. Asi před půl rokem sousedi museli nechat uspat jejich venkovní kočku kvůli tzv. kočičímu AIDS (FIV). Naše kočička to pravděpodobně chytila během nějaké pranice o teritorium od ní, přenáší se to pouze mezi kočkami. Začala napřed chudinka pajdat, tak jsme jeli k veterináři - dostala antibiotickou injekci. Pak to ale vzalo rychlý spád - během 3 dnů se jí strašně nafouklo bříško, přestala jíst i se hýbat.. Tak jsme jeli na veterinu znovu, kde už jsme ji bohužel museli nechat.. Selhala játra a už jí nebylo pomoci. Říkal pan veterinář že u venkovních koček je to velice častá příčina úmrtí, právě kolem 5.-6.roku života..
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3
Přejdi na: