KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Laserové ukazovátko
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Hrajeme si s kočkou (hračky pro kočky)
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zuziik
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: čt 22.leden 2009, 14:02    Předmět: Odpovědět s citátem

to také pochopitelně vím.proto pouším laser jen na koberci a dávám si pozor aby kočce oko nezasáhl.Vím že je to trochu nebezpečné ale když je člověk opatrný tak nevidím důvod pro laser nepoužívat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zipik
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: čt 09.červenec 2009, 15:37    Předmět: Odpovědět s citátem

Musim se pridat! Nas Beda laser taky miluje! Nic jineho ho tak nebavi! Jednou taky vetsinou nechavame utect svetylko dvermi ven, dost casto tam za nim stejne bezi! Jednou mu take uteklo do boty...chudak hodinu sedel a koukal do boty s nazil se ho tam packou najit! Taky vzdycky nevim jestli mu doprat tu radost ze hry nebo mi ho ma byt lito, ze ho nikdy nechytne! Ale zatim ho porad pouzivame....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LucBic
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: út 11.srpen 2009, 12:09    Předmět: laserové ukazovátko Odpovědět s citátem

My laserové ukazovátko taky používáme, obě kočky ho moc rády a nezdá se, že by nějak želely toho, že světýlko zmizí. Vždycky když je konec hry, tak je obě vždy stejným způsobem pochválím, pohladím, dostanou mls a ukazovátko uložím. Naučily se to pochopit a světýlko dál nehledají. Samozřejmě hru kombinuju s provázkem a papírkem, aby taky někdy něco ulovily. Co se týče bezpečnosti...nesvítit kočce do očí a vyhýbat se lesklým povrchům, ale většina ukazovátek má malý výkon, takže akutní nebezpečí nehrozí.

Pida
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 11.srpen 2009, 17:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych doporučovala na lasery si dávat velký pozor, přece jen z hlediska fyzikálního jde o fokusované světlo, které má velkou průraznost (a to v jakékoli barvě i intenzitě, včetně soft laserů používaných jako ukazovátka). Poškozuje nenáratně oční rohovku i sítnici, je vysoce odrazivé od všech lesklých povrchů a není radno si s ním zahrávat. Kočičce posvítíte do očiček raz dva - nezapoměňte, že kočky mají mnohem větší postřeh než lidé a pochybuji, že se smětrem k Vám neotočí. Z vlastní zkušenosti (práce s lékařskou technikou - červené rehabilitační nízkovýkonné lasery) vím, že oči laser poškozuje - už mám 3 dioptrie navíc, a to jsem si posvítila jen jednou... Na LASERY skutečně pozor, jako hračku je vůbec nedoporučuji!!!
PS: Pokud jde laserovým ukazovátkem vyléčit opar (zabít herpes viry), a to jde, buďte si jistí, že je to laser se všemi jeho dobrými i špatnými vlastnostmi. Surprised

Mautycka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 18.srpen 2010, 16:27    Předmět: Odpovědět s citátem

To jsou věci... Léčit opar ukazovátkem by mně fakt nenapadlo, to zkusím Smile
S kočkama ho používám, ale jen decentně. Je to jediná cesta, jak rozhýbat i krátkozrakou Barku, která jiné hračky důstojně přehlíží. Koneckonců i za puntíkem se rozběhne jednou, dvakrát, a pak se na mně podívá jako "to mně má oblafnout?" a je po hře Cool Kiki loví víc a náruživěji. Hru ukončuju naprosto normálně vypnutím ukazovátka, ona na mně většinou ještě chvíli kouká, ví, že mám to světýlko v ruce, ale když ho položím a pochválím ji, ví, že byla šikovná a je po hře. Někdy jí pak hodím granuli nebo papírovou kuličku, ať se má do čeho zakousnout, to je pak blaho největší.

janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 18.srpen 2010, 18:54    Předmět: Odpovědět s citátem

Mautycko - o tom ukazovátku se tady už psalo...asi to opravdu není vhodná hračka pro kočky...možná by bylo lepší to raději neriskovat...
Kočku těžko uhlídáte, aby se do toho nepodívala...

http://www.kocky-online.cz/forum/viewtopic.php?t=7650&postdays=0&postorder=asc&highlight=laser&start=0

Ta odpověď doktorky je v prosinci nebo v lednu...

Mautycka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 18.srpen 2010, 19:26    Předmět: Odpovědět s citátem

Hm, no asi máte pravdu. Sice jsem velmi opatrná a používám jen v přesíni, kde se světýlko prakticky nemá od čeho odrazit, ale... Asi se pokorně vrátím k hrám, kde se naběhám víc než ty moje buřty líné Very Happy

vero-neko
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: pá 10.září 2010, 0:15    Předmět: Odpovědět s citátem

Na ukazovatka pozor:

Mautycka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 10.září 2010, 11:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Nic se mi nezobrazuje. Ale ono je stejně to nadšení po třech dnech přešlo, tak teď mám ukazovátko jako přívěsek na klíčích. Kočky dostaly plyšové myši po zesnulé kočce mé tety a s těmi řádí jako utržené vagony Smile Konečně úspěch!

vero-neko
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: pá 10.září 2010, 12:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Mautycka napsal:
Nic se mi nezobrazuje. Ale ono je stejně to nadšení po třech dnech přešlo, tak teď mám ukazovátko jako přívěsek na klíčích. Kočky dostaly plyšové myši po zesnulé kočce mé tety a s těmi řádí jako utržené vagony Smile Konečně úspěch!

A co pres tento odkaz? http://img210.imageshack.us/img210/7111/laserpointer.png

Mautycka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 10.září 2010, 13:02    Předmět: Odpovědět s citátem

Au. No jak písám, už nepoužívám.

Vixenne
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 22.březen 2014, 1:17    Předmět: Odpovědět s citátem

U nás se ukazovátko používá velice málo, vždy tak, aby se minimalizovalo riziko svícení do oka kocourka a hra se končí ukázáním na míček v koulodráze, čímž se převede hra na jiný předmět.

http://norwegiantomcats.wix.com/slovensky
http://norwegiantomcats.wix.com/english
http://skogkatt.webnode.cz/

Aktuálně 3 kočky v bytě (chovný kocour, chovná kočka a kastrátka), občas 4 kočky v bytě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Patinka
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: so 16.leden 2016, 9:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud máte doma nějaké obyčejné laserové světýlko za 50 Kč, nebála bych se kdovíjakého poškození očí při náhodném posvícení.. k poškození by došlo maximálně při delším svícení do oka, při bliknutí a hned pryč se nic nestane, i když samozřejmě příjemné to určitě není.. je to dobrá hračka, pokud je páníček unavený - jen sedí a hýbe rukou, kočička řádí.. ale je dobré na konci hry posvítit na nějakou hračku a světýlko vypnout, až když ji kočka chytí Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Hrajeme si s kočkou (hračky pro kočky) Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2
Přejdi na: