KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Když zemře kočičí kamarád...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Ostatní témata
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
HelenaR.
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: st 13.leden 2016, 15:07    Předmět: Ano, bolí to, Odpovědět s citátem

ale je to poslední služba a laskavost, co můžete milovanému kocourkovi dopřát. Tak se držte a snažte se být vyrovnaná, ať ho svým chováním ještě neznervozníte, také kvůli tomu druhému kocourkovi, který určitě cítí že se něco děje a je z toho taky neklidný. Je to pro vás těžké, ale udělala jste to nejlepší, co šlo, že přijde veterinářka k vám domů a kocourek tak prostě usne ve svém domácím prostředí mezi lidmi, co ho milují. I lidé by si často přáli tak odejít...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 13.leden 2016, 16:22    Předmět: Odpovědět s citátem

stanglo, úplně cítím, co prožíváte. Prohlédla jsem si celé Vaše krásné album. Kocourkové jsou na sebe zvyklí a je takové skoro nemožné si představit, že zůstane Skřítek sám. Určitě vnímá, co se děje s kamarádem a to, že bude poblíž (i když ho nenecháte přímo u zákroku), zřejmě pochopí mu, že kamarád odešel.
Nám se stalo s 2,5 letým kocourkem, že jsme ho odnesli na veterinu k cévkování a zavedení katetru. Protože se vetce nepovedlo hned v ordinaci, řekla nám, že si máme pro kocourka za hodinu přijít, že mu dá zatím narkózu a zavede katetr. Pak nám volala, že jsou komplikace, ať tedy přijdeme o půl hodiny déle. Nakonec telefon, že máme dát souhlas s euthanázií - tak to byl šok Embarassed I když jsem jí přemlouvala, že se o kocourka postarám, že ho budu pečlivě ošetřovat.... stále přidávala, co všechno mu je a že má úplně černý močový měchýř a že by nám doma do pár dnů zemřel v hrozných bolestech. Pak že by musel brát do konce života antibiotika a navíc mu prý zbývaly asi 3-4 dny života. Před tím, ještě co jsme byli v ordinaci, si udělala rtg, sono moč. měchýře - vše bylo v pořádku...Bylo to šílené!! Tak jsme dali souhlas, byla neoblomná.... pak nám došlo, že již možná nežil, když volala. Bylo to celé divné a nemohla jsem se z toho vzpamatovat.
Navíc jeho sestřička ho stále doma hledala, obcházela bytem a volala ho tak, jak byli zvyklí se svolávat. Dělala to asi 3 roky. Stála i před zavřenými dveřmi od WC a koupelny, tam byli spolu nějaký čas v karanténě, když k nám přišli. Kvůli tomu jsme všechny dveře nechávali otevřené, ale stejně mňoukala a tak jsme se jí věnovali co nejvíce, snažili jsme se jí zabavit, posílat míčky a tak..
Moje známá, když nechala uspat svou 13 letou kočičku, která měla rakovinu, tak si ji pak vzala přes noc v přepravce do sklepa, že ji další den pohřbí za domem. Kocour, syn té kočičky se procházel po sklepě a poznal, co se stalo. Cítil ji, i když byla přepravka zabalená v látce. Tím ji již dál nehledal.
Prý se doporučuje to tak nějak dát zbývající kočičce najevo, aby poznala, pochopila... Protože to volání a stále hledání ještě přitěžuje jak kočičce, tak samozřejmě majiteli kočiček.
Mějte hodně síly a držte se Idea Určitě jste vyzkoušeli vše možné a bohužel se nedá kocourkovi pomoci. Zřejmě má i bolesti.

Prosím, mohu se zeptat, čím kocourky krmíte a jak jste zjistili, že se s Čertíkem něco začíná dít? Jak ho léčíte...

Ještě chci napsat, že mně pomohlo, když jsme si vzali novou kočičku, siamku. Její majitelé psali, že kvůli alergii dítěte hledají pro ni nové majitele. Ona mi z toho trápení dostala. Nešlo brečet, když ona byla taková legrační a mluvila na nás a ostatní kočky před ní couvaly, protože netušily co ona je zač..
Píšu Vám SZ, prosím přečtěte si.

evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 13.leden 2016, 19:12    Předmět: predmet Odpovědět s citátem

Je mi to velmi lúto.Tiež sme tým všetkým prešli už 2 krát.Oliverko nám umrel v 5 rokoch na ladviny a Kasperko na FIV a rakovinu.Obidvaja zaspinkali ,Kasperko doma.Z Oliverkovho žialu mi pomohol Alinko a po Kasperkovi Smudlinka.Prajem aby to čo najskôr prebolelo hoci navždy ostane vo vašom srdci.
stangla
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: st 13.leden 2016, 19:15    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji za všechna slova, na SZ odpovím, děkuji.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Ostatní témata Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strana 8 z 8
Přejdi na: