KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Když zemře kočičí kamarád...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Ostatní témata
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 06.září 2013, 11:02    Předmět: Když zemre kočičí kamarád Odpovědět s citátem

Janako je mi ľúto vašej kočičky Bobušky.Mala s Vámi krásny a spokojný život s láskou.Zomrela doma na zahrade,tam,kde to mala najradšej,nedaleko Vás.Viem pochopiť čo cítite,lebo mňa tiež trápi smútok za Kasperkom a hreje ma len myšlienka,že už ich nič nebolí a hľadia na nás spoza dúhoveho mosta.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lenka30
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: pá 06.září 2013, 11:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Janako, moc dobře vím, jak se cítíte. Jak se cítí každý, komu odejde takový kamarád. U nás to už bude přes dva měsíce a pořád si nemůžu zvyknout, pořád čekám, že Myšák skočí do postele, čumáčkem nadzvedne peřinu a uvelebí se vedle mě. Ale nestane se to a to je to nejhorší. Každý večer když usínám mám oči plné slz a nepřechází to... přesto, život jde dál, Vy i já i spousta jiných kočkomilů má doma další čumáčky, které je potřeba hladit a vzpomínky nám ze srdíčka nikdo nevymaže... naštěstí... Držte se a věřte, že na Vás z vyhřátého obláčku kouká a je jí dobře, měla krásný dlouhý život a teď v něm pokračuje, jen už u toho nebudete...

Myšák, Šíša, Flíček - vypiplaní od tří týdnů *3.6.2011 - + 29.6.2013 - Myšák - odešel můj nejmilovanější mazel
Bella - malý nalezený černoušek, snad už poslední...
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 06.září 2013, 11:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Děvčata děkuju, mně moc pomáhá, že se mohu svěřit a že vím, že někdo chápe, jak mi je...
Já vím, že se musím těšit z toho, že se Bobuška dožila krásného věku a před odchodem se netrápila, horší je to s kočičkama, které jsou nemocné a nakonec to nedopadne, jako třeba Kasperko, chudinka a další...Sad
Vlastně bych měla být šťastná...přála bych si takové odchody u všech mých kočiček, když už to musí být...
Brečet jsem se nějak odnaučila, ale lepší to snad bylo dřív, když jsem to ještě uměla...fakt to bylo snazší, ta tíha byla nějaká menší...
Moje kočičky to ví, že se něco děje, jsou hodné, ani nedutají, ráno v kočičárně naprosté ticho, i špendlík by člověk slyšel spadnout, žádné brebentění...jenom se občas přitisknou, pak se řekne zvířata...
Mám opravdu moc hodnou smečku...ony se tulí i k sobě navzájem, strkají k sobě hlavičky, někdy mi to připadá, že si to navzájem sdělují...
Asi mi už hrabe... Smile
Moc Vám všem děkuju ještě jednou...

Kachna
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: so 07.září 2013, 19:48    Předmět: Odpovědět s citátem

Janako, Bobuška se u Vás měla určitě moc hezky. Měla Vaši lásku a péči. Když si čtu Váš příspěvěk, tak to uměla i oplácet.
A určitě Vám nehrabe, kočky jsou opravdu velice citlivé.
K nám přišla kočka s břichem jak kopací míč. Zemřel jí páníček, tak se zabydlela u nás, porodila koťata a asi tři hodiny po porodu se mastila podívat jestli se jí páníček nevrátil. Chodí se tam dívat každý den. U nás se nají, nechá pohladit, ale je vidět, že jí páníček stále chybí.

janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 08.září 2013, 7:49    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuju Kachno, Bobuška byla opravdu takové sluníčko...

Kočička u Vás má štěstí v neštěstí, že jste jí nezavřeli dveře...zima na krku a ještě k tomu koťata, co by si počala, chudinka...
Ještě že jsou lidi jako Vy...

katja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 08.září 2013, 8:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Janako, bolí to strašně, a člověk ty jejich oči a čumáčky pořád postrádá. Já jsem měla letos černé kočičí léto - ztratila jsem dvě kočičky. Až teď o tom dokážu psát, a zatím je nedokážu odstranit z avataru. Obě byly z mé staré gardy, s oběma jsem se stěhovala z Prahy a byly to takoví moji důvěrníci. V červnu odešla Abbynka na ledviny. A o nějakých šest neděl později začal být Sam divný na zadní nohy, jakoby se chvílemi nemohl nebo nechtěl postavit. Vždy to přešlo, ale pak zůstal nehybně sedět na nízkém okně s divným pohledem, jakoby byl v tranzu nebo nevnímal. Přišla bouřka, vypli proud, on zmizel z okna, já běžela na zahradu pro Matýska, a když jsem se vrátila, našla jsem ho v záhonu, jak se divně plazí a naříká. Zvedla jsem ho, ale nedokázal se svinout do pelíšku, tak jsem ho uložila do banánovky. Zanaříkal a zmlkl. V té tmě jsem na něj neviděla, došla jsem pro kamaráda s lampou na čele, ale Samíček byl mrtvý, plný blech a nemytý, jakoby se dlouho nedokázal olizovat. Bylo to strašné. Nevím, co se stalo, jestli měl nějaké vnitřní zranění delší dobu, něco s nohama nebo s páteří...? Nevím, byl celé léto na zahradě, jestli odněkud spadl? Je to hrozné a cítím pořád vinu, že jsem se o něj dost nestarala, nevšímala si ho... Byl to takový zlatý, komunikativní kocourek, s každým se přátelil. Ach jo...

janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 08.září 2013, 17:47    Předmět: Odpovědět s citátem

katjo - je mi moc líto Vašich kočiček...možná šlo u Samíčka taky o ledviny, mohlo by se to i takto projevovat... Sad

S těma blechama - je to problém u venkovních kočiček...lepší odblešovat čas od času preventivně...
To praktikuju důsledně, protože kdyby se mi to tady pomnožilo, asi bych přišla potom na mizinu a ještě pořád mám starou kočičku Holčičku, alergickou na bleší kousnutí, takže blechám jsem vyhlásila válku už dávno a ve střehu jsem neustále...Smile

katja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 08.září 2013, 19:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Aha, to mě nenapadlo. Jak byl venku, nesledovala jsem, jak čůrá, ale je fakt že kdysi, před lety, měl hodnoty hraniční. Hrozně mi chybí, byl to takový společník... Abbynka postonávala déle, byly s ní problémy a její sestřička taky umřela mladá, tak to nebyl takový šok, ale Sam! Můj nejlepší kamarád... No, a zítra k nám přijde jedenáctiletý čokoládový orientálec, jehož paní odjíždí do Skotska. Tak budou aspoň čtyři.
Ach, blechy! Letos jsme měli úplnou epidemii... Nejlepší je samozřejmě Stronghold, který se ovšem sežene jen u veta, tak mi chvíli trvalo, než jsem ho sehnala. ALE: náš varhaník do stesků na blechy, které tu byly v celém širém okolí pronesl, že on vykoupal psa ve vodě s Jarem a že to zabralo. Připadalo mi to pitomé, ale když se ty mrchy rojily a Biokill docházel, nalila jsem do obalu od Biokillu vodu, přidala Jar a vystříkala místo, kde škodily nejvíc. Ono to zabralo! Blechy opravdu zabíjí obyčejný, blbý, laciný JAR! Samozřejmě, ničí jen blechy, které zasáhne, ne aby jako Sronghold ničil i ty, co na kočku naskočí později, ale lepší než nic!

Darya
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 08.září 2013, 23:11    Předmět: Odpovědět s citátem

Katjo, Biokill je pro kočky toxický, a dle toho by s ním mělo být zacházeno.

A teď napíšu něco, čím na sebe zřejmě poštvu zdejší některé zdejší kočkařky, ale prostě musím.

Za dobu kratší, než navštěvuji toto fórum, tzn. 5 let, vám zemřely 4 docela mladé kočky a jedna se ztratila. O té první kočičce (jméno si bohužel už nepamatuju) jste psala, že byla nějaká klidná až apatická, pak se ztratila a našla jste ji po čase mrtvou. Z toho usuzuji, že ji veterinář neviděl. Sam byl "špatný na zadní nohy", byla jste s ním u lékaře? Gillly zemřel na ledviny, Abby taky. Oba v mladém věku. Corry se někam zřejmě zaběhla (nebo taky někde nenalezena zemřela?). Nepřipadá vám to poněkud hodně úmrtí na tak krátkou dobu, nota bene u mladých zvířat? Podle toho, co občas pochytím na fóru, nekrmíte příliš kvalitním krmivem (Purina Cat Chow?), místo řádného antiparazitika užíváte Jar (mimochodem Frontline spot-on seženete v každém petcentru nebo v internetových obchodech a nemusíte chodit na veterinu)...Nemáte pocit, že nejste schopná se o své kočky úplně dobře materiálně postarat? Nekvalitní strava má za následek právě poškozené ledviny.

Na vašem místě bych už žádné další "značkové" kočky "nezachraňovala", ale soustředila bych se na řádnou péči o ty, které vám zbyly.

Kvíčenka - splašený deprivantek
Čeněček - nenasytné trdlo
katja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 09.září 2013, 8:53    Předmět: Odpovědět s citátem

Daryo, děkuji vám za názor. Biokill na kočky samozřejmě nepoužívám, stříkám jím podlahu, křesla a tak, stejně tak ten Jar. (Jar určitě nemůže být jedovatý, když jím myjeme nádobí). Ale rozhodně ho nepoužívám přímo na kočky, tím jsem vystříkala dům. Frontlinuji celé léto, ale Frontline je k ničemu, nezabíjí vajíčka. Nejde o peníze, jde o to, že se k veterináři pro Stronghold ze své vísky těžko dostanu. Kočky jedí většinou Purina Proplan. Jinak jste se ovšem dotkla bolavého bodu.
Moje kočky mají skvělého veterináře, dr. Malotu, nemluvě o sousedce- chovatelce, která je půl veta, a troufám si říct, že jsou sledované aspoň tak, jako jiné kočky zdepřítomných. Nemluvě o kočkách vesnických. Bohužel mám často kočky různým způsobem postižené nebo zatížené, koťata, která se nepovedlo chovatelce udat, nebo která nějak hledala domov. To samozřejmě přináší riziko zdravotních komplikací, ale co s takovými zvířaty? Zabít je? Beru si je, aby měly aspoň nějakou šanci. Abby a její sestřička byly z množírny staré paní, kde byla příbuzenská plemenitba. Kdybych si je nevzala, odvezla by je na chalupu, kam se jezdilo jednou za týden, a odkud kočky mizely. (Nechtěla jsem to sem psát, aby se kočkařky nerozčilovaly, chov už není, a ta paní byla spíš neinformovaná než chamtivá.) Gilýsek měl zakalené očko, byl zřejmě vyhozené kotě z Měcholup. Corry se zaběhla, co já vím, může spokojeně žít u někoho jiného v obci. Samovi se test dělal před rokem a půl, hodnoty měl hraniční a dostal dietní granule. Abby mimochodem měla před dvěma lety ledviny výborné. Nevím, kdo z vás vozíte co půl roku na testy kočky, které nevykazují žádné příznaky. Klárka, které se naštěstí vede výborně, měla už před rokem oslepnout, to byla prostě diagnóza, a možná, že k tomu dojde, je spíš div, že vidí. Počítám, že i tento kocourek ke mně přišel dožít. Bude to bolestné, ale co s jedenáctiletým kocourkem, když majitelka odjíždí za prací?
Myslím, že můj hlavní handicap je to, že mám ráda určitý typ ušlechtilých koček a beru si je, i když jsou nějakým způsobem problematické. Ráda bych napsala, že bych ráda měla na to, brát si je z ověřených CHS, ale není to pravda. Mám ráda outsidery.

marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 09.září 2013, 10:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Katjo, jen Vám napíšu něco k úvaze...
Ten Biokill, když ho nastříkáme na podlahu a na křesla a kdekoliv v domě - stejně se ke kočkám dostane Exclamation Jak jde kočka po podlaze, zůstane jí na packách, pak si je olizuje, a to několikrát denně a po několik dnů, dokonce pravidelné používání od dubna do září?, takže má nasbíráno dost Embarassed To samé, když si kočka lehne na postříkané křeslo, hned to má na svém kožíšku, který si potom také důkladně čistí. Celé léto průběžně používaný Biokill má 100% vliv na kočky, o tom nemůže být pochyb.
Je nutné vystříkat místnost bez přítomnosti koček, nechat působit, a pak hned důkladně vytřít a všechny textílie vyprat. Teprve potom je prostředí pro kočku bezpečné.
Možná i tím, že Biokill není nijak cítit, jak píše výrobce, vzniká mylný pocit, že se nic nestane, že to není nebezpečné...

Našla jsem něco o Biokillu, píšou zde, že se nemá používat na kočky - obsahuje účinnou látku Permethrazin, která je toxická a pro kočku smrtelná. Dokonce většinou píšou, že Biokill není nebezpečný pro domácí zvířata, ALE TO NENÍ PRAVDA!!! Mrkněte na tohle:
http://www.sherak.cz/biokill-307.html

A zde je hodně smutný příběh kocourka, na kterého majitelka použila Diffusil, bohužel dopředu nevěděla o nebezpečí. Je to veliké varování pro nás další...

http://forum.kocky-online.cz//viewtopic.php?t=3141&postdays=0&postorder=asc&start=0

DIFUSIL, BIOKILL - jsou postřiky proti blechám, které obsahují pro kočky jedovatý PERMETHRAZIN!!!!!!!
ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Darya
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 09.září 2013, 10:50    Předmět: Odpovědět s citátem

Katjo, ještě k těm blechám - pokud je problematická celá budova i pozemek, bude jedině účinné zavolat dezinsektora, který dokáže zasahovat i venku (bývají promořené třeba kůlny atd.). Blechy jednak přenášejí tasemnici a mohou nakazit kočku např. i haemobartonellou.

K tomu, co píšete. Vím, že se zajímáte o konkrétní plemena koček a berete si ty, které už nemohou ve svém původním domově zůstat. To vůbec nerozporuju. Jen mi přijde, že i na ta zdravotně znevýhodněná zvířata jsou ta úmrtí hodně rychle po sobě a že aspoň u některých nebyla řádně stanovena diagnóza, tudíž ani příčina úmrtí. I dobrý vet nepozná všechno , pokud např. neudělá testy na konkrétní věci. Napadlo mě, že ve vaší kočičí komunitě může klidně řádit nějaká infekční choroba (FIV, FeLV, nebo třeba ta haemobartonella), kterou si kočky předávají mezi sebou. Nevím, jestli je máte všechny otestované a testujete i nově příchozí (abych nekázala vodu - já všechny nové kočky u sebe testuju na FIV a FeLV, nesnesla bych pomyšlení, že nově přijatá kočka mi smrtelně nakazila ty původní /i když teď už nedepozituju/). Samozřejmě nevím, jestli jste více pátrala po důvodech úmrtí a máte provedena třeba i podrobnější vyšetření nynějších kočiček, ale já bych prostě na vašem místě nebrala tak klidně dalšího kočičího obyvatele, pokud bych neměla jistotu, že stávající kočky v sobě nemají nějakou nakažlivou infekci.

Co se týče kočiček se špatnými předpoklady budoucího zdraví - já mám dva čistokrevné papírové kocoury, kteří jsou bohužel ohrožení dědičnou HCM - od mala je nechávám testovat. Další kočky mám zvenku a vždy přišly nemocné (chlamydie, bordetella, chronická pseudomonas a giardia - vždy zdlouhavá léčba) a některým zůstaly následky, takže vím, že prostě všechny kočky nejsou zdravé. Ale kdyby mi v průběhu 2-3 let umřely celkem náhle 4 kočky, soustředila bych se prostě na přesné určení příčin úmrtí a zajištění co největší bezpečnosti pro zbylé kočky.

Omlouvám se za příkrý tón svého včerejšího večerního příspěvku, překvapilo mě, že i Sam a Abby odešli a už je připravený další kocourek "jakoby nic" (i když vím, že to není bezprostředně po odchodu obou kočiček za duhový most).

Přeju vám i všem vašim kočkám teď už více zdraví a štěstí a taky sílu pro boj s blechami.

P.S. Taky mám ráda outsidery - kocourek bez ocásku, druhý bez oka, třetí kočka je psychicky i pohybově mírně postižená.

Kvíčenka - splašený deprivantek
Čeněček - nenasytné trdlo
Fredylištička
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: po 09.září 2013, 11:25    Předmět: Odpovědět s citátem

Katjo, zkuste se toho "zdravého" jaru napít, a uvidíte jak není jedovatý. A hlavně nádobí oplachujeme, takže na něm žádné zbytky nejsou.

Balisek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 09.září 2013, 11:44    Předmět: Odpovědět s citátem

Fredylištička napsal:
Katjo, zkuste se toho "zdravého" jaru napít, a uvidíte jak není jedovatý. A hlavně nádobí oplachujeme, takže na něm žádné zbytky nejsou.

Jar sám o sobě jedovatý není. Způsobí pouze průjem a bolesti břicha. Rizikem může být dehydratace či vdechnutí pěny při zvracení:

"Požití saponátů přímo neohrožuje zvíře na životě a zdraví. Tyto látky však mohou dráždit sliznice a trávicí trakt a vést ke zvracení, průjmům a tím i ke ztrátě iontů a dehydrataci. Zvracení je nebezpečné z důvodu možnosti vdechnutí pěny do dýchacího ústrojí a k rozvoji tzv. aspiračního zánětu plic. V rámci první pomoci se nesmí vyvolávat zvracení. Zvířeti dáme napít vody nebo mléka, podání aktivního uhlí či jiných preparátů je zbytečné." (Veterinární toxikologická databáze)

Teddy Bear Egyptian Beauty (Tedy), devon rex černý, *8.11.2011
Jumper Snow Arakan (Stič), siamský bílý, *17.8. 2007 + 13.4.2012
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stangla
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: út 12.leden 2016, 20:59    Předmět: bolí to Odpovědět s citátem

Narazila jsem na toto téma, vlastně jsem nechtěla ani nikam psát, ale je mi strašně smutno, náš 7,5 letý radgollek Čertík bude muset do kočičího nebíčka. Chronické selhání ledvin posledního stádia. Ifůze a injekce nepomohli, kocourek to vzdal a vůbec nejí a nepije, zatím jej krmíme a napájíme stříkačkou, ale brání se nechce. Občas se drží svých rituálů, ale koordinace je špatná, je zhublý, nestará se o sebe, apatický, má smutný výraz, i ten hlásek má zastřený. Ve čtvrtek za námi dojde doktorka a necháme jej v klidu odejít, pořád na něj koukám, pláču, nedokážu si představit, že tu nebude, že už nás nebude vítat a ráno budit, nevím jak bude reagovat jeho stejně starý kamarád, který je samozřejmě úplně jiný. Pořád jsem si říkala, že má před sebou ještě tolik let a najednou tohle, vím, že mu tak bude líp, ale strašně to bolí ... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Ostatní témata Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 7 z 8
Přejdi na: