KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Blechy

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
staszi
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: ne 10.leden 2016, 15:12    Předmět: Blechy Odpovědět s citátem

Prosím o radu.
Včera jsem u naší bytové kočky objevila blechy( původ je mi jasný, chodí občas na chodbu a soused má kocoura , kterého pouští ven a bohužel ho nijak neošetřil proti blechám, sice se nesetkali ,ale kocour se povaloval po rohožkách atd.).
Kočku jsem vykoupala v antiparazitickém šamponu (šampon jsem sehnala u známé, bylo sobota večer).
Ráno jsem se okamžitě vydala na veterinu,kde jsem dostala prášek Comfortin, nebo tak nějak se jmenoval. Kapku dr. nedoporučoval, že prý když jsem ji koupala tak se to nesmí.
Prášek jsem asi v 10.00 podala kočce..bohužel v 12.30 se kočka pozvracela, myslíte že se už něco z prášku dostalo do krve aby to mohlo začít učinkovat?

Mám kočku znova vykoupat ? I po tom prvním koupání jsem ještě objevila 2 živé blechy .

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 10.leden 2016, 17:52    Předmět: Odpovědět s citátem

stazsi, určitě se už účinná látka dostala kočičce do oběhu, na to stačí hodina.
Kapka za krk se má dát kočce, když minimálně 2-3 dny nebyla před tím koupaná a ani nezmokla. Hlavně ani po aplikaci kapky za krk se nemá dostat její kůže do styku s vodou alespoň 4-5 dní. Takže by kočka správně měla být jen v suchu, tedy doma, i procházka v mokré trávě ruší působení účinné látky proti blechám. Kapka působí dlouhodobě a dostane se postupně na celý povrch těla.

Není nebezpečné kočku pouštět na chodbu, už kvůli blechám, ale také, co když někdo otevře venkovní dveře a kočka uteče ven? Možná se domluvte se sousedem, aby dal svému kocourovi za krk kapku proti blechám, ale s tím, že ohlídá, aby kocour nezmokl.

!!! Pozor na používání prostředků proti blechám s obsahem látky Permethrazin !!!- je pro kočky prudce jedovatý až smrtelný. Psům nevadí. Už jsem se setkala ve zverimexu s tím, že např. Nabízeli Diffusil proti blechám na použití na kočku. Vždy si pečlivě přečtěte návod a nebo se poraďte zde. Kdyby obsahoval přípravek Diffusil, v žádném případě nekupte pro kočičku.

Myslím si, že Vaše kočička je dobře ošetřena a prášek působí. Zatím ji znovu nekoupejte a raději ji ať nechodí na chodbu Idea

Napište, jak to pokračuje...

staszi
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: ne 10.leden 2016, 20:24    Předmět: Odpovědět s citátem

MARCELALUL děkuji za odpověď, z kočky vypadly dvě mrtvé blechy , takže prášek zabral...
Na chodbu ji samotnou nepouštím, ona tam chodí páč je děsná drbna a jakmile já jdu někomu otevřít , někdo odchází , nebo jdu do skříně ( máme tam v mezipatře vestavěné skříně) tak u toho nesmí chybět , většinou se projde po chodbě , posedne na sousedovic rohožce mrkne do patra nad námi co je tam nového a pak se vrátí Smile
Jinak souseda jsem sprdla, po konzultaci jsem se dozvěděla , že opravdu kocoura chráněného nemá , ani neodčervuje,byl velmi překvapen , že by se to mělo... ..no zítra mu jdu na veterinu něco koupit a dohlédnu aby mu to aplikoval Twisted Evil
Čím vystříkat škrabadlo a sedačku?

marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 10.leden 2016, 21:20    Předmět: Odpovědět s citátem

staszi, škrabadlo a sedačku bych jen pořádně, pečlivě vyluxovala, Víte, ono ro nebude nijak rozšířené. A stříkat něčím proti blechám, tak přesně hrozí to, že si kočka vleze na škrabadlo a na sedačku, nabalí se jí ten sprej na kožíšek - olíže se, jednak na srsti a pak i ťapky - a už je problém, že se tím přiotráví. Když to zabíjí blechy, působí to i na kočku, pokud to sní.
Vyluxujte a uvidíte, že to bude stačit. To samé se stříkám pelíšků proti blechám - je to toxické.. Jenom běžně vyprat.

Jak půjdete koupit něco pro sousedovic kocoura, tak bych zvolila dávku Banminth pasty - 1 gram pasty je na 2 kg živé váhy zvířete - tedy pokud má kocour 6 kg, je potřeba 3 gramy Banminth pasty. Tu pastu bych zvolila proto, že když nebyl kocour vůbec nikdy odčervovaný, může mít v sobě hodně škrkavek a při odčervení tabletou, se škrkavky zabijí, tím vznikne v kocourkovi toxické prostředí a on se jimi může otrávit - když jich bude více.

Naopak při Banminth pastě se červíci jen znehybní, paralyzují a on je vyloučí, tedy tím nebude on sám ohrožen. Navíc je Bantminth i hojivý, pokud má trošku zánět v záhybech střev - to už klidně může venkovní kocourek mít. Bylo by vhodné kocourka za 14 dní až za 3 týdny odčervit ještě jednou Banthmintem, aby se všech škrkavek zbavil.

Pasta se dá do misky spolu s kapsičkou, promíchá se, kočky to v pohodě zbaští, mám to vyzkoušené i u venkovních kočiček - do misky dejte jen takové množství kapsičky, které sní hned na počkání, aby bylo zajištěni podání celé potřebné dávky najednou.

Až pak za týden od posledního odčervení bych dala kocourkovi kapku za krk (pozor na tu vodu nebo sníh). Nemůže se odčervit vnitřně a zároveň kapkou proti blechám za krk!!! opravdu - to je moc nápor, kočka se pak venku neubrání útoku psů, nereaguje na auta, protože je jí zle. Známí takto ošetřili kočku, že jí dali prášek na odčervení + kapku, ještě měli dobrý pocit, jak se postarali... pak jí večer pustili ven, no a už se jim nevrátila. Hledali jí a nakonec, bohužel, jí objevili sraženou autem v příkopu u silnice. Dodržte ten týden mezi tím, minimálně! A trvejte u veta, aby dal kocourkovi pastu, i kdyby tvrdil, že ta je pro koťata - není, je i pro dospělé kočky.

Držím palce, ať vše dobře dopadne.

Naposledy upravil marcelaul dne po 11.leden 2016, 13:10, celkově upraveno 1 krát
krmič
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 10.leden 2016, 21:20    Předmět: Odpovědět s citátem

O blechách se zde hodně diskutovalo (pokud to už není smazané), prohlédněte si diskusní fóra a půjde vám z toho hlava kolem Smile

Ano, pokud se už stačil zablešit byt, mohou se tam blechy v různých vývojových stadiích držet, třeba i když na samotné kočce, díky účinným přípravkům, nebudou.
Ale na ten Permethrin opravdu pozor, je skoro ve všem.

marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 10.leden 2016, 23:54    Předmět: Odpovědět s citátem

staszi, napsala jsem vam
SZ

E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: po 11.leden 2016, 0:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja jsem vloni take odblesovala. Dostal spot a mista, kde chodi, jsem vysala a pres mokry hadr naparila zehlickou. A co slo, tak vyprala. Chemii fakt ne.

blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 12.leden 2016, 17:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Jenže ono jenom vyprat a vyluxovat většinou nestačí. Pokud je zablešení masívní, tak to je opravdu levnější a rychlejší pozvat deratizéra. Není na tom nic trapného. Blechu si můžete klidně přinést na oblečení z MHD či z veteriny. Na vlastní kůži jsem viděla zablešený byt. Věřte mi, že jeden postřik nestačí. Blechy jsou úplně všude a nejen na místech kudy chodí kočky. Jsou na skříních, ve skříních, v postelích, v čalounění, zalezou Vám i do rámů oken atd. A po provedeném odblešení deratizátorem věřte, že budete luxovat hromady blech. A postřik zvířatům ani lidem neškodí.
Jen pro info.: blecha přežije v prostředí i 2 roky, pěkně zakuklená.

Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
krmič
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 12.leden 2016, 21:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Snad bych měl ještě připojit (ale to ve starších diskusích určitě bylo), že blechy se na zvíře (nebo na člověka!) chodí jenom najíst. Jejich rozmnožování a vývoj probíhá mimo. Takže jestli byl byt opravdu zablešený, mohou se nové generace blech objevit i po týdnech. S tím je třeba počítat, chce to trpělivost.
PetrSimek
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: st 20.leden 2016, 10:26    Předmět: kočky blechy Odpovědět s citátem

pomooc blechy ...

udělal jsem pěknou volovinu, dával jsem kočky pryč z bytu a abych je předal novému pánovi čisté, odblešil jsem je, no nenapadlo mě, že když se pak nemůžou vrátit na kočky, zůstanou v bytě Very Happy

x tisíc za různé prostředky a stejně k ničmu, až jsem na webu našel jak na blechy v domácnosti a vypadá to, že je po problému, ale jak říkám, sám se s tím nemá člověk párat, není nad odborníky

Naposledy upravil PetrSimek dne út 09.únor 2016, 15:11, celkově upraveno 6 krát
krmič
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 20.leden 2016, 11:25    Předmět: Odpovědět s citátem

Máte asi pravdu, nechci zpochybňovat co jste napsal.

Nicméně, když jsme měli před lety zablešený byt bez koček (a že jsem měl nohy "ozdobené" od bleších kousanců! Smile), tak pomohl Arpalit. Který docela příjemně voní, je ovšem pro kočky jedovatý. Jenom to chtělo čas a trpělivost.

Janko
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: st 20.leden 2016, 20:24    Předmět: Re: kočky blechy Odpovědět s citátem

PetrSimek napsal:
pomooc blechy ...

udělal jsem pěknou volovinu, dával jsem kočky pryč z bytu a abych je předal novému pánovi čisté, odblešil jsem je, no nenapadlo mě, že když se pak nemůžou vrátit na kočky, zůstanou v bytě Very Happy

x tisíc za různé prostředky a stejně k ničmu, až jsem na webu našel jak na blechy v domácnosti http://deraplus.cz/pro-domacnosti/blechy a vypadá to, že je po problému, ale jak říkám, sám se s tím nemá člověk párat, není nad odborníky

Máte pravdu , není nad dobrou reklamu zadara Smile

Gino
činčilák * 11.1993 + 22.10.2015
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
radima
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: út 19.duben 2016, 15:33    Předmět: Odpovědět s citátem

k problémům s blechami bych doporučoval přečist tento článek . Radí o výběru pipet, které sami používáme, zkoušíme různé, aktuálně jsme na Advantage pro kočky
Patinka
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: st 20.duben 2016, 8:05    Předmět: Odpovědět s citátem

ja jsem na Kittynce našla jedinou blechu, která na ní nejspíš přeskočila z našeho venkovního pejska.. chytli jsme blechu a zabili, pak jsem 2x po 4 týdnech vždy dala Frontline pipetu a paráda... S Frontline máme už zkušenosti od předchozí kočičky, která chodila ven - klíšťata po ní lezla, ale nezakousla se, takže když se jí podařilo vběhnout do baráku, nebylo to úplně ideální.. Na parazity mi přijde nejlepší tabletka, ale to je individuální Smile)

jedno kotě v bytě Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: