KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Doškrábané kreslo

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Škrábe vám kočka tam, kde nemá?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zuzka
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: út 12.srpen 2003, 9:23    Předmět: Doškrábané kreslo Odpovědět s citátem

Náš kastrovaný ročný kocúrik si dnešnej noci vymyslel "výbornú hračku". Ráno keď sme vstali, nestačili sme sa čudovať. Rolling Eyes Doškrábal koženkové kreslo v obývačke, našťastie len časť na sedenie, ktorá sa dá vybrať, takže sa to bude dať opraviť. Stále rozmýšľam nad tým, čo ho prinútilo to spraviť. Cez deň býva síce sám doma, ale skoro každý deň chodí tak na 3-4 hodiny von do záhrady, kde loví muchy a motýľov, večer sa s ním hrajeme, takže sa toľko nenudí. Večer sme ho striekali sprayom proti blchám, nemá to rád, asi hodinu potom sa s nami "nebavil". Evil or Very Mad Neviem, či nás chcel za to potrestať a robil to úmyselne alebo to bola len hra. Ako mu vysvetliť, že už to nesmie robiť? Pokiaľ ho porestám po príchode z práce, asi to nepochopí, lebo nebude vedieť, čoho sa trest týka. Doteraz také nič nespravil, bol to poslušný mazlík. A teraz mám obavy, čo zase bude doma "nové" po príchode z práce. Pomôže zatvoriť ho do jednej miestnosti, kde nemá čo zničiť a len v našej prítomnosti mu umožniť chodiť aj na iné miesta v byte? V januári (lednu) čakáme miminko a potom by sme chceli priniesť domov aj mačacieho spoločníka pre nášho kocúra. Po dnešnom rannom prekvapení mám však pocit, že keď budú také "hry" stvárať spolu, tak zachvíľu budeme mať dotrhaný celý dom. Máte s tým niekto skúsenosti? Question
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jirka
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: út 12.srpen 2003, 10:57    Předmět: Odpovědět s citátem

No mame podobny problem, s tou vyhodou ze mame pokoj navic kam kocky poustime.
Vyresili jsme to tak ze obyvaci pokoj zavirame, jak na noc, tak pres den kdy jsme v praci.
Kocky tak maji pristup do kuchyne, na chodbu a do loznice...
Jinak dve kocicky nic nenici, spise nas nejmladsi prirustek, kocourek... ale podrad je to kotatko (4 mesice), tak doufame ze ho to prestane bavit.
Jinak na nej neplati nic, krome postrikovace na kvetiny, takze to je pro nas zatim jedina mozna vychova...

http://www.maine-coon.cz
http://www.chovatelskestanice.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
XSARushkA
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: pá 05.listopad 2004, 18:40    Předmět: Odpovědět s citátem

Nas kocourek ma zase rad skrabani tapet v loznici, vzdycky kdyz se vracime z prace domu, tak se desime co za prekvapeni tam zas bude :roll: Je mu sest mesicu, tak doufam, ze z toho vyroste... Chceme ho nechat vykastrovat az povyroste a pry i po tom jsou pry kocouri klidnejsi. Zatim jsem bohuzel neprisla na to, jak ho od teto zabavy odradit :( Skrabatko ma, dokonce i koutek na hrani s kobercem, ktery muze drapat, ale tapety ho berou porad. Nevite nekdo co s tim :?: :?: :?: Moc diky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Danda
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 08.listopad 2004, 7:05    Předmět: Tapety Odpovědět s citátem

Napadá mě jediné, nenechávat mu v nepřítomnosti volný přístup do ložnice.
Dáša
Anonymní

PříspěvekDatum vložení: po 08.listopad 2004, 9:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Laughing Naše kočičky tapety také milují, obzvlášt ty měkké, omyvatelné (kuchyň) pak ty s kuličkami polystyrénu (ložnice) a nepohrdnou ani bokama křesel (obyvák). Jak vidíte, musela bych znepřístupnit celý byt. Přitom škrabadla mají, velkou rybu obalenou sysalem a v neposlední řadě kočičí lázně (umělohmotný velký kruh s ruznými pičičáničkami, které je opravdu i baví) a přesto ničí vybavení bytu!
Danda
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 08.listopad 2004, 10:43    Předmět: Odpovědět s citátem

[quote="Dáša. Jak vidíte, musela bych znepřístupnit celý byt. Přitom [/quote]

Rada byla konkrétní k problému XSARushky.
Jinak to samozřejmě každý řeší po svém. Já od začátku vymezuji zvířatům určený prostor, přestože dveře v 2+1 téměř nepoužíváme (kromě vchodových a komory). Manžel vyrobil pěkné mobilní ploty. Smile

Ložnici smí pouze fenky na noc - do svých pelíšků. Obývák mají k dispozici všichni - když jsme doma. Jinak mají kuchyň, předsíň, koupelnu a kočičák ještě WC. Hraček nepřeberně (sisalová ryba nezajímá nikoho Mad ). Nejoblíbenější pochoutka i hračka v jednom jsou buvolí kostičky - pro všechny, kromě králíka.

Tím jsem si také pro sebe určila, že když zakrslý králík před 11 lety načal v předsíni textilní tapetu (a všichni v mládí navazují na dospělostí druhých přerušené dílo), že to sice netoleruji a načapu-li někoho, tak řádím, ale jinak jsem ji prostě "obětovala". Podobně nejstarší fenka vyzkoušela kvalitu lepení tapety v kuchyni pod stolem (vlastně to není ani vidět Rolling Eyes ). Nejnověji kocour ve volné chvilce "lovil" toaletní papír na zavěšené roličce - že přitom jezdil drápky po omyvatelné tapetě za dost peněz? Moje chyba, neměla jsem si pořizovat kocoura. Wink Že kocour nesmí na stůl? už to pochopil skvěle, ale když jsem v práci je to evidentně jeho oblíbené místo a užívá si ho - tak prostě uklízím, co mu nesmí padnout do tlapek.

Takže jako i v jiných případech, recept neexistuje, pouze zkušenosti každého z nás jako náměty pro vlastní řešení.

Dáša
Anonymní

PříspěvekDatum vložení: po 08.listopad 2004, 13:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Confused Je to tak! Zkoušela jsem také vše, ale nakonec jsem uznala, že koček je většina a tak přizpůsobuji byt spíše jim.Jelikož je miluji, tak sice nejdřív také řádím, pak tapetu strhnu a stěny vymaluji! Boky křesel čalouním stále dokola!
Lenicka1313
Anonymní

PříspěvekDatum vložení: st 03.srpen 2011, 0:25    Předmět: Doporučení Odpovědět s citátem

Zdravíčko, podívala bych se třeba sem - http://www.sedacky.cz/ Mají tu opravdu pěkný výběr a navíc i ceny jsou vcelku slušné. Určitě bych zabrousila třeba do kategorie kožených sedaček, nedávno jsme si s přítelem jednu právě v tomto obchodě kupovali a musím jen pochválit, jak bezproblémově vše proběhlo. Za sebe rozhodně doporučuji.
monikawi
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: pá 28.září 2012, 17:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky mám podobný problém, i když jen částečný. Z našich 4 koček, používají 3 poctivě různá škrabadla rozmístěná po domě. Jen ta nejstraší je zásadně ignoruje a trhá drápky sedačku. Nejprve starou a teď i novou, kterou jsme schválně pořídili s hladkým potahem, aby ji to nelákalo. Kdepak. Poměrně drahý potah je za půl roku v rozích celý potrhaný. Dala jsem tam ručníky a deky, ale vždycky jsem jen vytvořila "nové místo" ... musela bych obalit celou sedačku.

Tapety, které jsou v hale kolem schodů taky dost trpí.

Mad
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: pá 28.září 2012, 20:09    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám pocit, že Lenička1313 by potřebovala ban jako sůl...
adilat
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: ne 15.prosinec 2013, 15:52    Předmět: škrábal sedačku Odpovědět s citátem

Mého asi tříletého kocoura Damiána mám doma z útulku od 5. prosince. Také měl tendenci škrábat sedačku a škrábadlo doslova přehlížel. A tak jsem ho asi třikrát vzala a předníma packama mu na tom škrábadle škrábala. Ani se nenamáhal vytáhnout drápky ale už si tam chodí zaškrábat a sedačce dal pokoj. Je to zlatíčko.
adilat
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: ne 15.prosinec 2013, 15:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Danda napsal:
[quote="Dáša. Jak vidíte, musela bych znepřístupnit celý byt. Přitom

Rada byla konkrétní k problému XSARushky.
Jinak to samozřejmě každý řeší po svém. Já od začátku vymezuji zvířatům určený prostor, přestože dveře v 2+1 téměř nepoužíváme (kromě vchodových a komory). Manžel vyrobil pěkné mobilní ploty. Smile

Ložnici smí pouze fenky na noc - do svých pelíšků. Obývák mají k dispozici všichni - když jsme doma. Jinak mají kuchyň, předsíň, koupelnu a kočičák ještě WC. Hraček nepřeberně (sisalová ryba nezajímá nikoho Mad ). Nejoblíbenější pochoutka i hračka v jednom jsou buvolí kostičky - pro všechny, kromě králíka.

Tím jsem si také pro sebe určila, že když zakrslý králík před 11 lety načal v předsíni textilní tapetu (a všichni v mládí navazují na dospělostí druhých přerušené dílo), že to sice netoleruji a načapu-li někoho, tak řádím, ale jinak jsem ji prostě "obětovala". Podobně nejstarší fenka vyzkoušela kvalitu lepení tapety v kuchyni pod stolem (vlastně to není ani vidět Rolling Eyes ). Nejnověji kocour ve volné chvilce "lovil" toaletní papír na zavěšené roličce - že přitom jezdil drápky po omyvatelné tapetě za dost peněz? Moje chyba, neměla jsem si pořizovat kocoura. Wink Že kocour nesmí na stůl? už to pochopil skvěle, ale když jsem v práci je to evidentně jeho oblíbené místo a užívá si ho - tak prostě uklízím, co mu nesmí padnout do tlapek.

Takže jako i v jiných případech, recept neexistuje, pouze zkušenosti každého z nás jako náměty pro vlastní řešení.[/quote]

Kouzelný zvěřinec. Very Happy Můj Damián také nesmí na stůl v kuchyni - ve dne to dodržuje a v noci jsem ho přistihla, jak na něm klidně chrní.

linalina
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: po 08.prosinec 2014, 21:25    Předmět: poškrábané dveře Odpovědět s citátem

Mě koťata, už odrostlá, začaly škrabat nová nalakovanovaná futra Sad A to mají o metr dál sisalem omotanou nohu od stolu. Když se dívám, škrabou nohu, když spím, probudí mě škrábání futer. (A to můžou oba ven, na stromy...).
Trochu pozdě pro dveře, ale přece, jsem objevila kůru z pomerančů a citronů, nejlépe mandarinek. Natřu ji na futra a kočky pádí jak nejdál můžou. Chce to ale opakovat alespoň ob den, jinak to už necítí a nevadí jim to. Možná by šlo oloupat kůru z pomeranče (ideálně toho nekonečnýho hada) a rozvěsit to na sedačky a pod. Třeba to pomůže. Naši sedačku naštěstí nechávají v klidu.

Vixenne
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 09.prosinec 2014, 16:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Můj kocour má k dispozici škrábadlo až ke stropu v obýváku. Občas jej využívá. Taky s láskou škrábe mou postel (ale ne přes prostěradlo, jen ten postelový potah na úložní prostor). A s pasií v noci drápal dveře.
Zkusila jsem několik přípravků, i stříbrnou TESA pásku v ruličkách lepidlem ven, ale nepomohlo. A taky žádný citrus na kocoura nezabírá. Zabrala průhledná oboustranná lepící páska. POZOR, pouze PRŮHLEDNÁ, všimne si jí, až se přilepí. 2-3 přilepení a dveře už neškrábe.
Hodně štěstí!

http://norwegiantomcats.wix.com/slovensky
http://norwegiantomcats.wix.com/english
http://skogkatt.webnode.cz/

Aktuálně 3 kočky v bytě (chovný kocour, chovná kočka a kastrátka), občas 4 kočky v bytě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ruskamodra.com
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: pá 08.leden 2016, 21:43    Předmět: škraba trochu sedačku Odpovědět s citátem

Naše kotě se pokoušelo škrábat sedačku doporučuji tam kde kočka často spí,tak hned k pelíšku ji umístit škrábadlo, naše kotě má největší náladu na škrábání hned jak se probudí
http://www.ruskamodra.com/kartonove-skrabadlo-pro-kocku/

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Škrábe vám kočka tam, kde nemá? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: