KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Ockovani - kychani

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: pá 08.leden 2016, 0:10    Předmět: Ockovani - kychani Odpovědět s citátem

Dobrý pozdni vecer,
premyslim, zda mam Honzika objednavat na ockovani - klasicka trojvakcina po roce, kdyz uz mi nekolik dni kycha a obcas mu z nosanku vylitne poradny sopel. Teplotu nema, chova se normalne, je uz pres mesic jen v byte a zatim bude dal. Jde mi o to, abych ho tam netahala zbytecne, protoze pri objednani mi reknou, ze ho musi videt. Riskli byste to. V loni byl ockovan 9. 1., tak tam snad nejaka lhuta jeste je.
Daniela

marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 08.leden 2016, 2:27    Předmět: Odpovědět s citátem

E.lo, určitě s očkováním počkejte. Je to samo o sobě hodně zatěžující pro kocourka a hlavně musí být zdravý. Chřipka bývá pro kočky nebezpečnější než pro lidi. Ještě pár dní počkejte, jak se to bude vyvíjet. Při nemoci nemá vakcinace smysl a ještě mu to může ublížit. Rozhodnutí je na Vás, možná by u veta ani neřešili, jak to tak znám. Oni klidně odčerví a naočkují v jeden den. Jde především o co nejlepší řešení pro Honzíka a neriskovat. Nejdříve ať se vyléčí, aby nebyl zahleněný. Každý majitel kočičky pozná, kdy není jeho kamarád ok.

Pokud ho to nepřejde do 14 dní, poslala bych ten sopel na vyšetření do Sevaronu. Zatím si můžete napsat o odběrové nádobky - pošlou vám je zdarma obyčejnou poštou do schránky. Žádá se o ně mailem, kde napíšete o co jde a uvedete svou adresu.

Očkování se dá o měsíc odložit, aby ještě stále navazovalo. Nebo se dá očkování odložit na později, až bude Honzík úplně bez frkání.

Naše kočička také frkala několikrát denně a měla sople, i když jinak byla v pohodě, bez teploty, s chutí k jídlu, hrála si.. Tak jsem po dvou měsících do Sevaronu posílala vzorek k testování, našli konkrétní infekci a doporučili antibiotika s přesně určenou léčivou látkou.
Vetka si totiž původně myslela, že jde o herpes vir, podle toho ji chtěla léčit. Mně se to nezdálo, a skutečně herpes to nebyl, pro jistotu jsem ho nechala testovat, výsledek na herpes byl negativní. Ale zjistili ten konkrétní problém. Bez přesného určení diagnózy by se kočka neuzdravila.
Třeba je Váš kocourek jen nastydlý...ale také mohl venku něco chytit, na co neexistuje preventivní očkování. Poznáte, až zda přestane frkat.
Máte-li zájem o info k laboratoři, jestli se tak nakonec rozhodnete, klidně mi napište na SZ.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vixenne
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 08.leden 2016, 9:49    Předmět: Re: Ockovani - kychani Odpovědět s citátem

E.la napsal:
Dobrý pozdni vecer,
premyslim, zda mam Honzika objednavat na ockovani - klasicka trojvakcina po roce, kdyz uz mi nekolik dni kycha a obcas mu z nosanku vylitne poradny sopel. Teplotu nema, chova se normalne, je uz pres mesic jen v byte a zatim bude dal. Jde mi o to, abych ho tam netahala zbytecne, protoze pri objednani mi reknou, ze ho musi videt. Riskli byste to. V loni byl ockovan 9. 1., tak tam snad nejaka lhuta jeste je.
Daniela

U pravidelně očkovaných zvířat je ochranná doba několik týdnů nad rámec 12 měsíců mezi očkovánimi. Jak píše Marcela, nejdřív vyřešit sople, vč. původce, teprve pak očkovat.

Hodně štěstí Vám i Honzovi.

http://norwegiantomcats.wix.com/slovensky
http://norwegiantomcats.wix.com/english
http://skogkatt.webnode.cz/

Aktuálně 3 kočky v bytě (chovný kocour, chovná kočka a kastrátka), občas 4 kočky v bytě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: pá 08.leden 2016, 10:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky moc za reakce. V podstatě jste mi potvrdily můj názor, počkám. Ono se mu to s tím kýcháním občas stává, paradoxně spíš přes zimu, kdy je výhradně v bytě. Máme tu poměrně teplo, a tak mu stačí chytnout nějaký průvan a už má rýmu. Zatím se z toho vždy po několika dnech dostal. To v létě, někdy ještě je docela zima, a courá venku, tak je zdravý jak rybička. Další možnost je, že to chytnul ode mne, přes svátky jsem léčila klasické nachlazení a můj věrný rytíř Jan mi byl stále po boku:-) I když nevím, do jaké míry je to z člověka na kočku přenosné. Další možnosti, sprej na podestýlku, ale ten používám už poměrně dlouho. A ta kočičí viróza - na to právě očkujeme (herpesviroza, kalciviroza,panleukopenie) , a navíc je už od listopadu v bytě a s jinou kočkou do styku nepřijde. Ale člověk nikdy neví. V každém případě počkám. Ještě mě ohledně léčby napadlo, že bych mu nakapala do aromalampy nějaký olejíček. Ale s tím jsem opatrná, když má kočka o tolik citlivější čich než člověk. Nemáte s tím zkušenosti.
Ještě jednou děkuji a přeji hezký den
Daniela

marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 08.leden 2016, 15:16    Předmět: Odpovědět s citátem

Danielko, chřipka je na kočku lehce přenosná. Od nás to před 5 lety chytily rovnou 4 kočky - nejprve kocour, pak další kočka a třetí den další dvě.

Museli jsme je léčit injekcemi - povedlo se.

Jak jste vyjmenovala proti čemu je Honzík očkovaný - herpes má tedy ochráněný, jenže venku mohl chytit např. od blešky nebo štípnutím hmyzem Mycoplasmozu (Myco u kočky je kočiččí a není přenosná na člověka)- právě zrovna při této infekci při kýchnutí vylétnou pořádné sople, takže ještě vyčkejte, zda se hleny přestanou tvořit.

Asi bych sprej na podestýlku vynechala, to může podporovat frkání, dráždí ho to teď více... Jakou používáte podestýlku? Napíšete? Že třeba kdybyste změnila druh, nebylo by potřeba sprejovat... My máme Cats Best Oko Plus a vůbec není cítit.

Vidím na fotkách, jaký je Honzík mazel, takže klidně mohl chytit chřipku od Vás, kapénky jsou v tu dobu všude. Moje známá má právě angínu a už asi 14 dní má u sebe v bytě černého, cca dvouletého kocourka z venku. Samozřejmě už je také nemocný, včera s ním byla na veterině, dostal atb. injekci a ode dneška 1x denně prášek. Původně chodil kocourek na noc ven, ale teď se drží doma. Tak jsem zvědavá, jestli si ho známá nechá už napořád Wink Nikdy žádné zvíře neměla...
Hezký den!

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: so 09.leden 2016, 0:01    Předmět: Odpovědět s citátem

Mazel to tedy je:-) Každý večer, když si sednu do křesla, popřípadě lehnu na gauč, tak startuje. mám na to už připravený pléd, abych se nemusela pořád "válečkovat" . Napřed mě pořádně promasíruje mléčným krokem, a pak se nechá hladit a drbat. Navíc je hodně komunikativní - pořád něco povídá, pro sebe si brouká, vrká, mě volá hlasitým mňoukáním... Ráno si sedne vedle postele a pozoruje, jestli se už hýbu, pak se jde pomazlit a odvede mě k misce.Večer rituál napít, vyčurat a lehne si vedle postele... Zkrátka náš Honza:-)
Ohledně té rýmy, dnes už kýchal méně. Možná mu to v nosánku trochu zaharašilo, když jsem mu dala vlahý vývar. Ty soplíky měl spíš "vodu", jako když člověku teče z nosu. Tak uvidíme příští týden.

Hezký den
Daniela

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: