KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Kocka si rozlízává ránu

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jonnyg
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: út 05.leden 2016, 20:03    Předmět: Kocka si rozlízává ránu Odpovědět s citátem

Ahoj,
Nemáte někdo nápad, jak zabránit kočce v rozlizavani rány? Na pacce( zápěstí) se ji objevila bulka, pan doktor to vyriznul a hezky to srostlo. Uz je to tak 4 týdny po vyndani stehů.
Ted jsem si však všimla, ze si cica to zahojené místecko zase rozlizala do ziva.
Dala jsem ji tedy znova límec a framykoin čekám az se to zahojí.

Potřebovala bych vědet, zda někdo nemáte tip, jak tomu zabránit do budoucna. Nerada bych ji sundala límec a za týden by to měla znova.

Dekuju moc za rady.

Kočka ponořená do kapaliny se brání silou, která se rovná stonásobku síly kočky do kapaliny neponořené.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 06.leden 2016, 14:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj Jonnyg,
mám typ, který by měl zabránit, aby se kočička nedostala k místu na pacce, a jedná se o toto obinadlo , dá se ustřihnout napůl, pokud by bylo široké.. Existuje i v různých barvách. Dobře drží, je samofixační
http://www.lekarna.cz/3m-coban-elast-samofix-obin-7-5cmx4-5m-1ks-cervene/

Jde o to, aby se na packu namotalo tak akorát, aby jí to moc nesvíralo a nebránilo v průtoku krve, ale zároveň aby si lehce nesundala.. To odhadnete. Nejdříve natřete mastičkou, můžete dát i kousek gázy a pak obinadlo ve dvou vrstvách. I po zahojení můžete ještě nějaký čas dávat kočičce na packu, aby si zase místo nerozlízala.
Každopádně materiál je tenký, prodyšný, vzhledově mi obvaz připomínal krepový papír tím, jak je nařasený a pružný. Již jsme u veta dostali několikrát, např. na ovázání packy po infúzi nebo po odběru krve - nikdy žádná kočka neměla tendenci tento obvaz sundávat, nevšímali si ho, je to takové, že kočičce to nebude překážet v ničem.

Kočička si líže packu, protože jí hojící se rána svědí. Ještě bych doporučila i jiný krém na hojení.

Napsala jsem Vám SZ Smile

Jonnyg
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: st 06.leden 2016, 18:58    Předmět: To marcelaul Odpovědět s citátem

Bůh vám žehnej! Určitě to zkusim Very Happy [/code][/quote]

Kočka ponořená do kapaliny se brání silou, která se rovná stonásobku síly kočky do kapaliny neponořené.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: