KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Tak máme taky dalšího člena domácnosti
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Jak jsme se našli
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xxxKamilka
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: čt 29.říjen 2015, 20:32    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý večer,
za týden jdeme s Felis na přeočkování, tak se zkusíme zařídit podle vašich rad a přeočkovat něčím jiným.

Jelikož byla ze začátku mourinka u kotelny a vůbec se jí nechtělo zpočátku chodit ven, bývala tam i přes den a ven chodila s námi, když jsme šli na zahradu. Což dělá i teď.
No a teď...celá rodina vyměkla, mourina se nám už prohání s naším kocourem(samozřejmě kastrovaným Very Happy ) po domě a postupně se seznamují.
Dali jsme je k sobě na začátku tohoto týdne, kocour na ni vůbec nesyčel, spíš se jí bál a to je to pěkný sedmikilový obřík. Ted už si ale začíná vyjasňovat, kdo je tu pánem, ale myslím, že jsou oba dva v klidu. Když Felis objeví v pokoji jeho myšku, je schopná si sní hrát v kuse dvě hodiny a kocourek chudák sedí a nevěřícně pozoruje.-)) Občas na sebe číhají a plácnou se packou, ale není to agrese ani z jedné strany, tak to snad bude všechno v pořádku a zvyknou si.
Mám z toho radost, protože kocour mi tak ožil, že se to nedá srovnat, běhá, hraje si a mazlí se s náma tak, jak už dlouho ne, takže je to bezva.
Zatím spolu ještě nespí, jsou ve své blízkosti ostražití, ale těším se, že je jednou najdu schoulené do klubíčka.
Felinka prospívá, postupně nabírá na váze a vytrhlý kus chlupů nad rankou u nožky jí zarůstá, že to už nejde skoro ani poznat Wink
Je to velká závislačka na klínovém mazleníSmile

Dám sem postupně i nějakou fotku, ať se můžete pokochat. Zdravíme Smile

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vixenne
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 29.říjen 2015, 20:53    Předmět: Odpovědět s citátem

Kamilko, těším se Vaší zprávě a přeji Vám, abyste si s oběma kočkami užila spoustu příjemných chvil.
To plácání packou a následné honičky znám, je to jejich společná zábava. Wink Ti moji dva se taky navzájem provokují a honí.

http://norwegiantomcats.wix.com/slovensky
http://norwegiantomcats.wix.com/english
http://skogkatt.webnode.cz/

Aktuálně 3 kočky v bytě (chovný kocour, chovná kočka a kastrátka), občas 4 kočky v bytě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xxxKamilka
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: so 31.říjen 2015, 18:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím, někteří chtěli vidět, jak Feli vypadá a jak prospívá, tak jsem si šoupla pár foteček do alba, pokud budete chtít, tak mrkněte Wink

Mám jen otázku, nechci to psát do Zdravotních problémů, když tu je už diskuze.
Felis s kocourem vycházejí myslím dost dobře, už na sebe vůbec nesyčí ani se nenahání a vzájemně nehlídají, tak snad vládne u obou psychická pohoda.
Akorát že Feli se dnes odpoledne a včera večer vyčůrala mimo záchod. Záchod má jen svůj a k dispozici po celý den.
Tak nevím, proč to udělala. Před těmi dvěma týdny jsme byli u veterinářky a ona ji prohlížela, prohmatávala a prý vše v pořádku.
Po celou dobu vzorně chodí na záchodek až včera a dnes to šupla bokem na místo, kde spává. Na velkou normálně chodí na záchod.

Poté co se dnes vyčůrala zas mimo mě napadlo vyměnit staré stelivo za nové. Navečer šla na wc a čůrala i kadila do wc.

Je možné, že by jí "smrděl" kočkolit a tímhle dává najevo, že už vyměnit?
Nebo má nějaké jiné trápení..napadlo mě ještě to, aby neměla třeba zánět, ale to by čůrala jinde pokaždé ne? a nebyla by tak čilá a hravá..nebo už je možné, že začíná značkovat a tímhle se to může projevovat? (nenastavuje zadek, ale pomroukává a otírá se, když mě vidí po delší době, třeba ráno - zatím jsem to brala jako typ pozdravu).
Taky mě napadlo to, jestli to není protest na to, že má celý den volný pobyt po celém domě a na noc ji dáváme spát do jedné místnosti (tenhle režim má i kocour a bez problému).

Uvidím, jestli se ted vyčůrá zase mimo anebo normálně do záchodu. To by byl problém vyřešen a bylo by to výměnou toho steliva.
Během příštího týdne jdeme stejně na přeočkování, tak pokud by to trvalo, tak veterináře poprosím o další kontrolu, jen mě zajímá váš názor, děkuji.

blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 02.listopad 2015, 19:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano, může to být stelivem. A to buď jí může páchnout a nebo se jí nelíbí druh steliva. Nemusí ji vyhovovat ani typ záchůdku (otevřený/krytý).
Ještě mi napadlo jak je kočička stará? nemůže už mrouskat? U obyčejných koček to může přijít klidně i v 5 měsíci života.

Já řeším problém s nečistotností už od loňského listopadu, tedy skoro rok.
Kočičce byly zjištěny struvity, následně pak opakující se zánět moč. cest. Lečeno dietou, atb, léky na bolest. Struvity i zánět je nyní OK, nicméně kočička stále občas chodí mimo WC. Přidali jsme další WC na druhý konec bytu,výsledek......... stále chodí mimo. Dle veta má toto chování už naučené a asi s tím nic neuděláme. Do toho přibyla v létě nová kočička, která ty starousedlíky prudí. Je mlaďounká a ty ostatní už starší a ona jim leze na nervy. Začarovaný kruh. Naštěstí chodí na 1 místo a to do pelíšku. Plyšový jsme tedy vyměnili za plastový dávám do něho savé podložky. Štve mě to, ale nevím co s tím. Kočka je dle veta zdravá, dobře žere, je milá, hraje si, prostě je naprosto normální.

Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
xxxKamilka
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: ne 08.listopad 2015, 18:09    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den, tak náš problém s občasným vymočením se mimo wc přetrvává Sad
Kočička je nalezeneček a je stará asi 4-5 měsíců (odhadovala to vetka při kontrole,poté co jsme koťátko našli).

Stelivo jsem jí zkusila kompletně obměnit, asi dva dny se nevyčůrala nikam jinam než do záchoda svého nebo kocourova, takže jsem si už oddychla.

Ale dneska zase třikrát čůrala jinam... jednou do květináče, pak na deku ve svém pelíšku a potřetí na takovou podušku, kterou mají kočeny na chodbě (možná ještě někam, ale těchto tří "akcí" jsem si všimla).Přitom ale chodí i do záchodku.

Přitom tak celkově mi příjde, že chodí častěji čůrat než třeba chodíval kocour, když byl malý. Bedlivě ji pozoruju, ale při močení nevypadá, že by ji to bolelo, není tam ani krev. Hraje si, blbne, šmakuje jí, je úplně v pohodě, je s náma celý den doma, má k dispozici celý dům, ven se vůbec necpe, starší kocour ji netyranizuje.

Napadlo mě i to, jestli třeba nemá něco s močákem (- měla ten kusanec od psa na hřbetě), tak jestli se jí třeba vevnitř něco nepoškodilo. Ale vetka při kontrole říkala, že by mělo být vše v pořádku

Pozítří jdeme na přeočkování, tak se tam s nimi poradím. Přeci jen mě trápí, že má asi nějaký problém, chudina Sad

blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 08.listopad 2015, 18:38    Předmět: Odpovědět s citátem

pokuste se odebrat kočičce moč a vzít ji s sebou k veterináři až tam půjdete. Kočička může mít močové kameny, zánět močových cest.

Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 08.listopad 2015, 23:20    Předmět: Odpovědět s citátem

Kamilko, PŘED očkováním řekněte vetce, aby si kočičku prohlédla - sonem bříško, močový měchýř, zda náhodou nemá písek... Pokud bude mít plnější močový měchýř, snad se podaří doktorce získat pár kapek a podívat se pod mikroskop kvůli eventuálnímu zánětu močového měchýře.

A také si řekněte o zkontrolování oušek - to se také zjistí po odběru vzorku pod mikroskopem, jak jsem již psala.. Nedopusťte dát současně kapku proti svrabu + očkování!!! To se tak nemá dělat. Ani normální odčervení s očkováním nebo kapka + odčervení - NIC takového zdvojeného !!! Vše postupně s rozmezím 10 dnů a vždy jen, pokud je kočička naprosto v pořádku. Ohlídejte si to, nejlépe vše proberte s vetkou dopředu, abyste věděla, co plánuje. Kdyby uznala, že na ouška je potřeba kapka, tak si ji kupte domů a použijte až 10 dní po případném očkování. Nebojte se říct svůj názor, Felis je přece Vaše kočička.

Nejdříve proberte to čůrání mimo záchůdek, při zánětu potřebuje dostat antibiotika - v první řadě je potřeba kočičku vyléčit ze zánětu

Pokud bude mít kočička jakýkoliv zdravotní problém, např. ten zánět, nesmí dostat vakcínu - přeočkovávají se pouze zdravá zvířátka Idea

Ještě k tomu, že je Vaše kočina čilá a baští, to neznamená, že je úplně dokonale zdravá, kočka přestane jíst až když jí je pak hodně zle a to už s ní bývá vážné.
Při zánětu močového měchýře nečůrá kočička stále jen mimo záchod, klidně chodí více na záchůdek a mimo jde jen občas. Sám fakt, že jde i mimo, je upozorněním, že není něco ok. A zrovna u Felis to nevypadá na nějaké problémy psychické. Mohla nastydnout už v období, když byla venku...

Jste domluveni na druhu vakcíny? Určitě NE Biofel Exclamation reakce může být při přeočkování ještě těžší a navíc je hodně nebezpečný.. HLAVNĚ OČKOVÁNÍ POUZE, JEN POKUD BUDE FELIS BEZ NÁLEZU, tedy až po skutečném vyšetření - rozboru moči a sonu močového měchýře. Pouhým pohledem a pohmatem bez pomocí přístrojů, se zánět a písek nezjistí.

marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 24.listopad 2015, 13:52    Předmět: Odpovědět s citátem

Kamilko, prosím napíšete, co je nového s kočičkou? Děkuji Smile
xxxKamilka
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 24.listopad 2015, 16:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravíme vás Smile

Máme se všichni moc dobře. Felis je zdravá jak řípa a naočkovaná, proti ouškám bojujeme Strongholdem.
Problém s čůráním vedle se vyřešil přidáním dalšího záchodku, dáma je hold čistotná Smile

S kocourem si na sebe už zvykli tak, že je občas nacházím spát v klubíčku.
Felis zůstala čistě bytová kočička, ven se vůbec netlačí, a tak ji necháváme rozvalovat se v peřinách Smile Přidávám do alba jednu společnou fotografii, tak se mrkněte

Moc děkujeme za rady, pomohlo nám to. Wink

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Jak jsme se našli Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3
Přejdi na: