KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Britka
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bow
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 06.říjen 2015, 7:35    Předmět: Britka Odpovědět s citátem

Zdravím již řadu let jsem tady nezabrousila protože první kočička prospívala. Teď se mi konečně splnil sen a mám doma nádhernou malou rošťandu. Byla poslední z vrhu, ale to ji nezabránilo v tom aby byla všude první. Vím, že vždy měla jedno očičko mokré. Teď když jí mám doma zkusila jsem vitamínovou pastu od GImpetu a borovou vodu, ale nic nezabírá je odčervená a má i 1 očkování. Pořád slzí a když jí vytírám kapesníkem oči mám ho..dalo by se říct červený. Vetka mi řekla že je to kvůli rase, že Britky mají trochu připláclý obličej tak jim to jde vše přes oči a že to nic není.. Ale já to vidím neustál pčiká a je to jako by měla rýmu občas když spí slyším jak ji to v nosiku píská. Takže se obracím na Vás vždy se mi tu dostalo úžasné pomoci a super rad, snad tomu bude i v budoucnu. Foto jsem hodila do alba. JInak si hraje a je živá nic jí snd nechybí. Krmím Roaylkama pro britské kotata. Předem děkuji

Vixenne
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 06.říjen 2015, 16:30    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím Vás, Bow.

Dělaly se testy na chlamydie v oku? Nebo jakýkoliv jiný stěr na kultivaci patogenů ze sliznice tohoto oka?

To je plemenem - úžasná výmluva, když se něco vetovi nechce řešit.

To oko není pěkné, výtok je zatím slabší, a mohlo by být hůř. S našimi šarpeji jsem si s očima užila, naštěstí jsme vždy měli kultivaci negativní na patogenní bakterie. Rohovkový vřed se může vytvořit hodně rychle a je opravdu nehezký a může trvale omezit zrak.

Přeji Vám hodně stestí, a Vaší odznakové britušce brzké uzdravení.

V Praze je prý jeden šikovný veterinární oftalmolog, v Brně je moc šikovná a pečlivá veterinární oftalmoložka, MVDr. Pavla Trnková. Stejně bych začala u kultivace na bakterie v oku, je zbytečné s kočkou cestovat po republice, když to lze vyřešit v místě bydliště s vhodnými ATB a výplachy.

http://norwegiantomcats.wix.com/slovensky
http://norwegiantomcats.wix.com/english
http://skogkatt.webnode.cz/

Aktuálně 3 kočky v bytě (chovný kocour, chovná kočka a kastrátka), občas 4 kočky v bytě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Bow
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 06.říjen 2015, 20:12    Předmět: Odpovědět s citátem

No já teď žiju ve Františkových lázních je tu jedna vetka upřímně mi nesedí byla jsem tam 3x na očkování objednaná. Poprvé se rozčilovala, že je to zbytečné a jen mi ji odčervila a následující 2 týdny když jsme tam přijeli tak jim došla vakcína Rolling Eyes takže asi tak... Nevím kde tady se na koho obrátit Sad

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 09.říjen 2015, 11:07    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den,

zkuste pro začátek oční kapky SE SVĚTLÍKEM LÉKAŘSKÝM Ocuflash. Jsou určené pro malá miminka, takže k oku jsou velmi šetrné. K sehnání jsou v lékárně.Kapejte 4x denně aspoň tři týdny. Pokud nezaberou napište nebo zavolejte do Sevaronu v Brně, odkud Vám pošlou odběrový set pro kultivaci na bakterie z očí.Je lepší zavolat oni vám poradí i jak odebrat vzorek z oka. A nechte si udělat i stanovení na citlivost antibiotik na případné bakterie. Pak s výsledkem zajděte na veterinu a tam by Vám měli dát léčbu jakou navrhl Sevaron po kultivaci.
My jsme měli také bolavá očička, ale kultivace nám vyšla negativně. Nakonec se ukázalo, že měla alergii na kvetoucí keře v našem okolí a suché oko. Spravili to kapičky na alergii a umělé slzy.
Toho veterináře zkuste najít třeba v sousedním městě, protože mít dobrého veterináře je základ.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 09.říjen 2015, 17:22    Předmět: predmet Odpovědět s citátem

Ja som si prešla zapálené očká so Smudli.Mala ich lesklé,pridalo sa k tomu občas kýchanie,tak som s ňou bola u očnej vet. lekárky v Univerzitnej nemocnici a dala mi široko spektrálne ATB Azihtromicin,je v prášku a rozrába sa na sirup podla návodu.Vonia a chutí dobre ,lebo sa nebránila.Na 1 a pol kg váhy brala 0,5ml 10 dní.Je tomu už 2 roky a vôbec sa jej to nevrátilo.Ked mal podobné problémi pred rokom Jony,bola som u očného znovu ,na 3 kg bral 1 ml 9 dní a krásne to pomohlo,takže odporúčam poprosit veterinárku aby sa to vyliečilo a nestalo chronickým,lebo sa to bude liečit dlhšie a krásavica sa bude zbytočne trápit.Jony so syrupom problém nemal,lebo videl nachystaný tanierik s mäskom,ktorý po lieku hned dostal.Držím polce a skoré uzdravenie.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bow
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 11.říjen 2015, 19:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Ona ted vedle mě hají a já slyším jak píska prostě jako člověk co má rýmu Sad Nemohli by jste mi poradit něco co koupím v lékarně na rýmu abych ji nemusela tahat k vetce zatím v případě že by to nezabralo hold najdu někoho jiného.. Ale opravdu prosím o radu co koupit a zkusit. Podle mě ty oči budou prostě tou rýmou. Mě taky slzí když mám rýmu. Děkuji moc Sad

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 12.říjen 2015, 9:30    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den,

jestli má rýmu, tak to chce odborně vyšetřit a ošetřit ne zkoušet co mi poradí na netu.. Dívala jsem se po veterinách ve vašem okolí ( Cheb, Kynšperk nad Ohří, Sokolov) a našla jsem veterináře. Vzala bych ji teď na veterinární kliniku do Sokolova ať ju tam pořádně vyšetří a navrhnou adekvátní léčbu. Zkuste se tady na foru pozeptat jaké jsou zkušenosti s veterinární klinikou v Sokolově - je na to tady rubrika doporučte veterináře.

evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 12.říjen 2015, 10:26    Předmět: predmet Odpovědět s citátem

Skúste zájst k veterinárovi sama,popíšte problémy a poproste recept na ten Azihtromicin a nech vám podla váhy napíše dávkovanie,zaberá to aj na bakteriálnu a výrovu infekciu,vleklú rýmu a tiež na chlamídie.Je šetrné,vôbec nestratili chut k jedlu a hlavne sa to už nevrátilo.Smudli chripela podobne a mala vtedy len 1,5 kg.Tiež som chcela najprv rozbory,presvedčila ma,že nieje čas čakat na výsledky,že s tým majú velmi dobré skúsenosti,čo mi potvrdila aj známa z fakulty veterinárneho lekárstva.Ak jej to chraptí má zápal priedušiek alebo plúc nieje na čo čakat.
Bow
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 12.říjen 2015, 14:40    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím, pro mě je problém se tam dopravit jezdíme s práce moc pozdě a přítel je malinko v defenzivě ... Ale říkala jsem mu to, že s ní chci jít ted než aby to potom bylo chronické a nedoplatili by jsme se.. A já hlavně ji miluju nechci ať je jí zle takže se zeptám tady jestli mi někdo někoho doporučí a musím zjístit jak tam jsou a prostě se tam nějak dopravit. I tak moc děkuji za info.

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 16.říjen 2015, 11:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den Bow,

omlouvám se, že píšu až dnes, ale byla jsem nemocná.
Bow píšete, že se tam nemůžete dopravit, protože jezdíte pozdě z práce, máte několik možností jak tuto situaci vyřešit.
Asi nejlepší bude, když tam zavoláte a vysvětlíte svoji situaci a určitě Vám vyjdou vstříc. Další možnost je tam navštívit v sobotu, kdy taky ordinují.
Pošlu Vám teď pár kontaktů:
Veterinární klinika Sokolov, Tovární 1062,
ordinační hodiny: Po-Pá 8-12, 14-18
So 9-12
Tel: 723 881 159

Veterinární ordinace MVDR Lochman a Valouch, Dyleňská 283/4, Cheb
Ordinační doba: po - pá: 7,15-8, 13-17
So, Ne: 13-14
Tel: Valouch 777 664 000
Lochman 603 926 191

Veterinární klinika pro malá zvířata
Zeyerova 168/2, Marianské Lázně
MVDr. Petr Vodička, píše na svých stránkách též možnost objednání.
Ordinační hodiny: po - pá 8-11, 15-19
So 9-11
Ne 11-12
Tel: 606 063 338
606 680 067
602 462 225
Pevná: 354 620 892

Tak přeji dobré pořízení a už tu návštěvu veterináře moc dlouho neodkládejte. Jet za dobrým veterinářem se vyplatí, přeji kočičce hodně štěstí ať to není nic vážného.

Bow
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 23.říjen 2015, 15:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím, jdeme v pondělí do chebu pan Hoza a Hošek tak uvidíme co z toho bude ale Izee je živá kočička a příjde mi že ji to nijak neomezuje a, že jsem jediná komu to pije krev Smile Ale chci mít jistotu. Je to můj splněný sen a nechci nic zanedbat Smile pak dám vědět.

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 23.říjen 2015, 16:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den Bow,

jsem ráda, že máte domluvený termín na veterině a přeji ať to není nic vážného. Určitě nám dejte vědět jak jste dopadly.

Bow
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 27.říjen 2015, 11:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím, tak nevím .. pan doktor řekl že nevidí žádný zánět říkala jsem mu, že jí pořád teče z očí a má týmu vodnatou, on mi na to řekl, že to klidně mít může, ale že ta rýma nesmí být hnisavá. Řekl, že nevidí žádný zánět tak nechce dávat antibiotika dal nám jen kapky do očí co přítel vyzvedne dnes. naočkoval mi ji s tím že za 3 týdny máme přijít na druhé. Tak se asi přestanu stresovat Sad jenže vidím jak pčiká a píská tak je mi z toho smutno Sad po očkování mi přestala jíst teda dnes ráno nic nechtěla tak uvidím jak příjdu s práce domů.

evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 27.říjen 2015, 19:32    Předmět: Odpovědět s citátem

Ak nieje v poriadku nemal ju očkovat.Napíšte či sa to zlepšilo,nechápem prístup veterinára.
Bow
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 29.říjen 2015, 14:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Když já mám pech na veterináře nevím Sad Ale taky vím, že já sama moc koukám a kontroluju a hysterčím Very Happy třeba nechrčí rýmou ale prostě na férovku jen chrápe Very Happy musím se na něj spolehnout kapeme uvidím přes víkend takhle jsem s ní málo když jsem celý den v práci Sad Pořád řádí stejně (možná i víc) 3 týdny budem kapat a pak na přeočkování pokud neuvidím zlepšení tak mu řeknu že chci odběry atd.. Už normálně papá tak snad bude vše ok Smile určitě dám vědět Wink

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2
Přejdi na: