KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Vhodna doba pro kastraci kocky

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Je moje kočka/kocour na kastraci dost stará?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kocici.mama
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 06.září 2015, 12:07    Předmět: Vhodna doba pro kastraci kocky Odpovědět s citátem

Cca pred rokem jsem se ujala dvou kotat - kluka a holky - ktera by jinak skoncila venku, u frekventovane silnice. Kocourka jsem nechala vykastrovat na jare, v cca 10 mesicich, kdy vazil 2,75 kg. Ale jeste neznackoval. Kocicka je mnohem drobnejsi, byla posledni z vrhu, ma ted kolem 2 kg. Basti, hraje si, je v pohode, ale stale jeste nemrouskala - tedy alespon ne viditelne a slysitelne. Na veterine rikaji, abych s kastraci nepospichala, kdyz nehrozi nebezpeci zabreznuti (kocicka je striktne bytova a doma 'hrozi nebezpeci' jenom od psa). Jaky na to mate nazor?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kytka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: ne 06.září 2015, 17:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Počkala bych, až kočka začne mrouskat. Aspoň bude silnější a vyspělejší. V tom máte štěstí. Taky mám doma nalezence narozené asi koncem října 2014. Obě to jsou kočky a obě začaly mrouskat letos na začátku února. Pak už jen týden mrouskaly a za 3 - 4 dny znova. Hezky postupně. Bohužel obě byly malinké a stále hubené, takže jsem vydržela až do konce června a teprve pak šly na kastraci. Jedna měla 2 kg a druhá o něco málo víc, ale přesto byly děsně hubené. Naše starší kočky začaly mrouskat jedna asi na 15 měsících a druhá nějak kolem roku a byly to už hezké velké kočky kolem 3 - 4 kg. S tou první jsme na kastraci ani hned nešli, protože jsme nevěděli, co nás čeká (myslím značkování, řev...). Jestli vaše kočička zatím nic takového nedělá, v klidu vyčkejte.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Je moje kočka/kocour na kastraci dost stará? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: