KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Kočky s handicapem - adoptovat nebo ne??

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Web - diskuze
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kafralka
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: út 30.červen 2015, 18:12    Předmět: Kočky s handicapem - adoptovat nebo ne?? Odpovědět s citátem

http://creativelife.cz/fotografie-kocek-s-handicapem-ukazuji-jejich-vitalitu/
Viděla jsem tento článek o kočičkách s nemocemi a handicapem a nějak se mě to dotklo, sama jsem přemýšlela tak, že takovou kočku nikdy, ale teď mám výčitky. Co myslíte vy??

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lísinka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: st 01.červenec 2015, 0:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Z veterinární kliniky mám jednu asi čtyřletou kočku s amputovanou levou zadní,pravděpodobně následek sražení autem.Naučila se s tím žít,lítá jako zdravá,skáče do okna a zkouší i lovit ptáky.
V místě amputace jí dorostla srst takže na první pohled ani nepoznáte že jí jedna packa chybí.
Máte-li možnost bez obav si takovou kočku vezměte,zaslouží si stejnou pozornost jako ty zdravé.

ZR
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: čt 02.červenec 2015, 17:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Mnoho let u nás spokojeně žil kocour bez jedné zadní nohy.
Myslím, že jeho handicap jsme vnímali mnohem silněji, než on sám.
Podotýkám, že fungoval jako zahradní kocour, domů chodil pouze občas na návštěvu.
Přes své omezení si dokázal udržet respekt sousedních kocourů a byl o něj i zájem od kočičích dam a slečen Smile.
Zajímavé bylo, že čím rychleji běžel, tím méně bylo poznat, že nemá jednu zadní nohu.
Takže bez obav, i takto limitovaná kočka může žít plnohodnotný život a dělat spoustu radostí i Vám.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Web - diskuze Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: