KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

granule optima visan

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Byra
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: ne 23.únor 2014, 0:06    Předmět: granule optima visan Odpovědět s citátem

Máte zkušenost s těmito granulemi? Doporučila mi je prodavačka ve zverimexu kvůli obsahu masa cca 75% hlavně čerstvého.měli akci 1+1 zdarma 400g. Holky se na to moc netvářili, ale zase nejsou moc granulové.

Složení: čerstvé kuře (> 40%), sušené drůbeží maso (30%), rýže (14%), kuřecí tuk, kukuřice, kukuřičný gluten, kvasnice, hydrolyzát kuřecích jater (5%), ryby, řepná dužina, rybí tuk, celé sušené vejce, dihydrogenfosforečnan vápenatý, chlorid sodný, inulin (zdroj frukto-oligosacharidů 0,1%), manano-oligosacharidy (0,1%), fosfát sodný, extrakt z citrusových plodů bohatých na bioflavonoidy,
Rozbor složení: surová bílkovina 33%, surové tuky a oleje 18%, omega mastné kyseliny 6: 3,75%, omega mastné kyseliny 3: 0,75%, surová vláknina 2%, celková dietní vláknina 6,0%, surový popel 7,0%, vápník 1,2%, fosfor 1,0%, vlhkost 9%. Přísady: živiny - vitamín A 20.000 m.j./kg, vitamín D3 1.600 m.j./mg, vitamín E 600 mg/kg, vitamín C 100 mg/kg, karnitin 1.000 mg/kg, taurin 1.000 mg/kg, DL- metionin 1.000 mg/kg, L-threonin 1.000 mg/kg, železo (monohydrát síranu železnatého) 250 mg/kg, zinek (oxid) 175 mg/kg, mangan (monohydrát síranu) 11 mg/kg, měď (pentahydrát síranu měďnatého) 10 mg/kg, jód (jodid draselný) 4,0 mg/kg, kobalt (heptahydrát síranu kobaltnatého 1,5 mg/kg, selen (seleničitan sodný) 0,5 mg/kg.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Byra
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: st 26.únor 2014, 7:53    Předmět: Odpovědět s citátem

nikdo?

blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 26.únor 2014, 8:50    Předmět: Odpovědět s citátem

s tou cenou mi to až tak výtečné nepřipadá. Pokud myslíte ty super prémiové, tak vychází cenově kolem 130 Kč/kg pokud koupíte 10 kg balení. To už znám lepší a hlavněe prověřené značky. Pokud myslíte ty Proct Cat, tak tam vychází kg na 32 Kč a tomu bych nevěřila už vůbec. Je tam obilí.
Ale spíše záleží na tom co kočka v pohodě baští a svědčí jí to.

Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
Byra
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: st 26.únor 2014, 10:20    Předmět: Odpovědět s citátem

Vycházelo to 118Kč za 800g - brala jsem Optima visan Kitten (černooranžové) . Blanka b. budu ráda za doporučení kvalitních granulí. Zatím máme N&D low grain jehněčí. Taste of wild ani Perfekt Fit nechtějí

blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 26.únor 2014, 10:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Já kupuji http://www.granule.cz/granule-pro-kocky/go-natural-pro-kocky/ a http://www.granule.cz/granule-pro-kocky/now-grain-free-pro-kocky/, jsou sice drahé, ale já mám jednu z koček alergickou na obiloviny, takže to musí jíst všechny. Taste mi též moc nechtějí.
U nás jde i např. Trainer, ovšem to zase smrdí mě Wink
Jinak celkem slušná je z té střední třídy např. Anka, je tam sice obilí, ale pokud máte zdravé kočky. tak to lze.
Moje všechny kočky jinak preferují RC Senzible. Ty mají úplně nejradši . Někdo ho zatracuje, jiný chválí. Já volím to co kočkám svědčí.

Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
Byra
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: čt 27.únor 2014, 8:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Trainer jsme taky měli, ale moc jim nechutnal. Původně jsem tam šla pro RC Kitten, ale prodavačka mě ukecala, že mají tu akci 400g+400g za 118Kč, no moc jim nejedou - smíchám jim je s N&D a příště vezmeme RC

Maartinkaa2
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: čt 10.duben 2014, 20:08    Předmět: VISAN OPTIMA Odpovědět s citátem

Tak tyto granule Vám můžu jen doporučit. A nejen já, určitě i mnozí chovatelé. Jsou dnes ještě jako jedny z mála opravdu výborné a vhodné pro kočičky. Kočičkám prospívá a dostávají potřebné živiny. A slečna má pravdu, jsou to opravdu masovky ! Wink
Byra
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 22.duben 2014, 8:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Po granulích Optima visán měla Mařenka šílenou alergickou reakci - strupy má doteď (cca 3 měsíce po první ochutnávce) takže ve výsledku jsem sice ve zverimexu ušetřila cca 100Kč, ale na veterině jsem nechala 1000Kč za Prurivet, Prednison a ošetření Sad jinak si myslím, že jsou určitě kvalitní, nám ale holt nesedly

Balisek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 22.duben 2014, 21:27    Předmět: Re: granule optima visan Odpovědět s citátem

Byra napsal:
Doporučila mi je prodavačka ve zverimexu kvůli obsahu masa cca 75% hlavně čerstvého.

Složení: čerstvé kuře (> 40%), sušené drůbeží maso (30%)...

Klasická manipulace se složením, kde je část masové složky uvedena v čerstvém a část v dehydrovaném stavu. Rázem tak máte krmivo opticky nadupané živočišnými proteiny...

40% čerstvého (nesušeného) masa zkrátka do granulí nenacpete, ani kdybyste se na hlavu stavěli! Jednoduše to není možné technologicky možné. Hmota, která prochází extrudérem, může obsahovat maximálně 12-30% vlhkosti (dle typu extrudéru). Proto jasně lže každý, kdo tvrdí, že v jeho krmivu je použito vyšší množství syrové svaloviny - ta samotná má obsah vody až 80%. Extrudéry reálně zvládnou cca 15% čerstvé svaloviny v základní směsi.

Teddy Bear Egyptian Beauty (Tedy), devon rex černý, *8.11.2011
Jumper Snow Arakan (Stič), siamský bílý, *17.8. 2007 + 13.4.2012
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xixi.
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: po 13.duben 2015, 7:46    Předmět: ADVANCE cat ADULT chicken/rice Odpovědět s citátem

Máte někdo zkušenosti s těmito granulemi? Píšou - superprémiové .... no nevím
Vixenne
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 13.duben 2015, 18:51    Předmět: Odpovědět s citátem

Já odmítám kočky a psy krmit kukuřicí, takže jsem Visán Optimu nikdy nezkoušela, ale na kocourově CHS tím jednu dobu krmili koťata a i kočkám to chutnalo, srst i zažívání super. Poté, jak koťata od rostla a odmítala malé granulky, přešli na N&D LowGrain řady, které kočkám prý vyhovují více.

Kocourova domovská CHS chová norské lesní kočky, ty mají ve 3 měsících hmotnost 1,5-2 kg, takže kotěcí granule jsou jim opravdu malé do tlamky.

http://norwegiantomcats.wix.com/slovensky
http://norwegiantomcats.wix.com/english
http://skogkatt.webnode.cz/

Aktuálně 3 kočky v bytě (chovný kocour, chovná kočka a kastrátka), občas 4 kočky v bytě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: