KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Kamarád/ka/ pro jedenáctiletého kocoura?

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Druhá kočka
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Kamarád/ka/ pro jedenáctiletého kocoura?
další kočku v žádném případě
14%
 14%  [ 1 ]
jedině úplně malé koťátko - nejlépe kočičku kolem 4 měsíců
0%
 0%  [ 0 ]
dvě úplně malá koťata - nejlépe páreček
28%
 28%  [ 2 ]
odrostlé kotě, nejlépe po kastraci
0%
 0%  [ 0 ]
je to úplně jedno - v tomhle věku se nesblíží
0%
 0%  [ 0 ]
je to úplně jedno - záleží pouze na povahách
57%
 57%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 7

Autor Zpráva
tududu
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: po 08.prosinec 2014, 12:16    Předmět: Kamarád/ka/ pro jedenáctiletého kocoura? Odpovědět s citátem

Dobrý den,

mám kocoura, kterému táhne na jedenáctý rok, chová se ale spíš jako kotě, je to veliký mazel, hodně upovídaný a i podle veterináře působí jako daleko mladší. Je to obyčejný mourek. Vzala jsem ho kdysi z útulku jako tříměsíční kotě poté, co mojí tehdy osmiměsíční kočce odešel její sourozenec (následkem pooperačních komplikací po kastraci - prý vrozená srdeční vada). I když byli každý dost jiný, sžili se rychle a prožili spolu deset let užívání společných pelíšků, misek, wc a každodenních výletů do zahrady. Před pár měsíci kočka odešla a já zvažuji nějakého dalšího "sourozence" (šlo by každopádně o výběr z útulku), ale vzhledem k věku kocoura moc nevím, jestli je to vhodné a pokud ano, jakou variantu zvolit. Jak jsem to tak zatím předběžně probírala s okolím, dozvěděla jsem se skoro všechny možné názory:

K takhle starému kocourovi
a) další kočku v žádném případě
b) jedině úplně malé koťátko - nejlépe kočičku kolem 4 měsíců
c) dvě úplně malá koťata - nejlépe páreček; kocoura neohrozí a nebudou tolik vyděšená
d) odrostlé kotě, nejlépe po kastraci - pak už na pohlaví nezáleží
e) je to úplně jedno, v tomhle věku se už stejně nesblíží s nikým novým a budou se v lepším případě jen tolerovat
f) je to úplně jedno, pokud si budou povahově blízcí a kastrovaní, na pohlaví ani věku nezáleží

Tak nevím.
Ještě doplním, že kocour nijak výrazně nesmutní, když nejsem doma, je na zahradě nebo spí.
Nebráním se ani jednomu řešení (včetně varianty dvou nových přírůstků), jen bych potřebovala vědět nějakou odbornější radu nebo zkušenost, protože bych se nechtěla dostat do situace, kdy bych musela nováčka vracet zpátky do útulku nebo i jen zbytečně stresovat. Zajímá mě tedy doporučený věk, pohlaví, případně další faktory vhodné pro úspěšné sbližování s "novou generací". Budu vděčná za jakékoliv další názory.
Děkuji, Tudu

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 08.prosinec 2014, 12:54    Předmět: PREDMET Odpovědět s citátem

Ja som hlasovala za 2 malá koťátka, najlepšie súrodencov.Spolu sa vyblbnú a staršiemu kocúrikovi dajú pokoj.Kedže kocúrik môže chodiť na zahradu,nehrozí že by mu v kuse nedali pokoj.Záleží ako si sadnú.Mne syn po Olinkovej smrti priniesol malinkého Aliho a 5 ročný Kasperko ho prijal od prvého dňa.Mám v albume ako spolu spinkajú.Lady sa ho veľmi bála,pol roka trvalo,kým sa presvedčila ,že jej neublíži,že nemusí pred ním utekať,takže som si aj poplakala.Ani po 2 rokoch nespinkajú spolu ani sa nehrajú.K Alimu pribudla Smudlinka a od začiatku sú kamaráti,takže nikdo vám nezaručí,ktoré rozhodnutie je správne,to ukáže až čas.
Vixenne
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 08.prosinec 2014, 18:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Sousedky na patře si ke svému třináctiletému kastrovanému Panu kocourovi pořídily malé kotě, asi dvouměsíční. Kocour se na týden urazil na paničky, ale malému kocourkovi se od začátku hezky věnoval a stal se jeho kočičím strejdou.

Nevím přesně, zda jim z trucu pár dnů čůral kde neměl, tuším ne.

Pravdou je, že starší kocour je nekonfliktní. S mladým kocourem, který už má 7 měsíců, jsou údernou dvojkou, a od mladého se naučil pár zlozvykům, které před tím neměl.

Rozhodnutí je na Vás, volila jsem možnost, že je to o povaze.
Hodně štěstí a za odešlou kočičku upřímnou soustrast.

http://norwegiantomcats.wix.com/slovensky
http://norwegiantomcats.wix.com/english
http://skogkatt.webnode.cz/

Aktuálně 3 kočky v bytě (chovný kocour, chovná kočka a kastrátka), občas 4 kočky v bytě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Eva Bart.
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: po 08.prosinec 2014, 21:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych řekla, že chybí ještě jedna varianta: dospělou, vyrovnanou, klidnou, kastrovanou kočičku, která má ráda společnost dalších koček. Když bude ještě mazlivá, byl by to bonus pro Vás. Vypadá to jako příliš náročný požadavek, ale ,,tety" z útulků mají v nabídce tolik zvířátek a tak dobře je jistě znají, že vytypovat vhodnou společnici by se jistě podařilo.
Kotě ani dvě bych asi nevolila. I u nich nastane puberta a povaha se teprve potom ukáže. Rolling Eyes

Rena
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 10.prosinec 2014, 17:51    Předmět: Odpovědět s citátem

Eva Bart. napsal:
Já bych řekla, že chybí ještě jedna varianta: dospělou, vyrovnanou, klidnou, kastrovanou kočičku, která má ráda společnost dalších koček.

Souhlasím, také bych volila dospělou kočku s již jasnou povahou.
Sama jsem měla starší kočičku, která byla velice kontaktní a měla ráda jiné kočky. Když jí umřel starší parťák, nechtěla jsem, aby byla sama. V bláhovém domnění, že kotě lépe přijme, jsem jí pořídila maličké 2 měsíční kotě - byla to katastrofa. Když mi maličky Čiko zemřel, byla jsem rozhodnutá, že kotě již nikoliv. Šla jsem si tedy pro údajně ročního kocourka, ze kterého se ovšem vyklubalo 4 měsíční kotě Rolling Eyes Milionkrát jsem se nebohé Meggi omluvila, cože jsem jí to udělala. Ovšem na druhou stranu je fakt, že k nám přišel starší cca 7 -8 letý toulavý kocour a za pár měsíců si přivedl maličké kotě, o které se dojemně staral, ovšem to je jiná situace.

Vilík - ?/20?? - 7.9.2014
Kubíček - rezavé zlatíčko 08/2009 - 7.2.2014 Meggi - 05/1993-14.9.2011, Čiko - 07/2007 - 31.12.2008 , Matýsek 05/1992-28.6.2006
Dromedka
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: st 10.prosinec 2014, 21:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych byla asi pro koťátko a možná v tomhle případě i dvě, aby tolik nerušila seniora Smile já měla doma 14letou kočku, o které jsem celý život byla přesvědčená, že je hrozný mrzout a žádnou jinou kočku nesnese Smile Pak byla nucena chvilku snášet adoptované odrostlejší koťata a byl pro ni problém jen kolem nich projít do skleníku, neobešlo se to bez vrčení a útěků, což mě jen utvrdilo Smile Pak jsem ale domů přivezla malou čiperu, 3 měsíční britku a i když ze začátku nevrle, nakonec se se starouškem spřátelily, i když to bohužel trvalo jen chvilku (selhání ledvin Sad).. věřím, že kdyby byly spolu déle, rozhodně by se staly dobrými kamarádkami Smile sama znáte svého kocoura nejlíp, ale z vlastní zkušenosti vím, že není vždy nejlepší spoléhat jen na své pesimistické domněnky Smile

tududu
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: st 08.duben 2015, 21:34    Předmět: Tak abych to nějak uzavřela... Odpovědět s citátem

...nakonec z toho spíš tak nějak samovolně vyplynul ten páreček a všichni jsou spokojení - viz http://www.kocky-online.cz/forum/album_showpage.php?pic_id=14194&user_id=279 Smile
/asi je to jasné, ale pro jistotu: "zlaťák" - pan domácí, "stříbrňáci" - noví kámoši - Pepíno a Elí/. Naprosto spokojená jsem i já, protože Kocour naprosto změnil chování, úplně zmizelo jeho zpovykané rozmrzelé ječení na celé kolo, když se mu zrovna něco znelíbilo nebo se nudil. Taky se víc drží doma. A samozřejmě pomáhá s výchovou dorostu, například tuhle, zrovna když jsem nebyla doma, jim ze zahrady obětavě přinesl vrabce, aby neměli mezery ve vzdělání Smile
Díky všem za názor.

lubinka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 08.duben 2015, 21:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Úžasné foto, z toho musíte mít obrovskou radost, moc gratuluju Laughing Laughing
evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 09.duben 2015, 7:10    Předmět: predmet Odpovědět s citátem

Krásne foto,nech sa darí.
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 09.duben 2015, 8:05    Předmět: Odpovědět s citátem

wav Lépe jste nemohli vybrat, je to bezva parta! Krásná fotka.
Vixenne
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 09.duben 2015, 10:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Teším se, že jste všichni spokojeni! Fotka je nádherná a ten vrabec, no třeba omladinu učit, co je k jídlu... Cool

http://norwegiantomcats.wix.com/slovensky
http://norwegiantomcats.wix.com/english
http://skogkatt.webnode.cz/

Aktuálně 3 kočky v bytě (chovný kocour, chovná kočka a kastrátka), občas 4 kočky v bytě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
lubinka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 09.duben 2015, 12:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Vixenne napsal:
Teším se, že jste všichni spokojeni! Fotka je nádherná a ten vrabec, no třeba omladinu učit, co je k jídlu... Cool

No Vixenne - vy mi usilujete o život, teď jsem si málem natrhla bránici smíchem Laughing Laughing Laughing

tududu
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: čt 09.duben 2015, 17:57    Předmět: Odpovědět s citátem

K tomu brabčákovi ještě musím doplnit, že jsem po příchodu zjistila, že větší část z něj - velmi pedagogicky - odrbal v prázdném lavorku, který jsem zapomněla na podlaze, zřejmě kvůli názornosti Smile Pak jim ho ale bohužel asi dal kolovat a tak zbytky peří nacházím a luxuju ještě po týdnu ve všech možných i nemožných koutech bytu.javascript:emoticon('Rolling Eyes')
tududu
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: čt 09.duben 2015, 17:59    Předmět: Odpovědět s citátem

...a jinak všem ještě jednou díky. I já mám radost, že se nám to povedlo, snad to dlouho vydrží - takový dárek si člověk naděluje jen párkrát za život Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Druhá kočka Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: