KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Opakující se mykóza u kocourka - CHytrá houba?

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Web - diskuze
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Terkaverka
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: út 31.březen 2015, 21:14    Předmět: Opakující se mykóza u kocourka - CHytrá houba? Odpovědět s citátem

Dobrý den,
prosím poraďte. Mám dvouletého kocourka a stále se mu vrací mykóza v okolí oušek a pod krčkem. Zkoušela jsem už kde co. Veterinář stále dává celková antimykotika a ty moc nezabírají. Už nechci znovu dávat takové drastické chemie. Nemáte někdo zkušenost s Chytrou houbu? Doporučila mi to jedna veterinární sestřička, tak mě jenom zajímá zda s tím máte někdo zkušenost.
Děkuji za odpovědi

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 31.březen 2015, 23:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Terko, co myslíte tím celková antimykotika - drastická chemie? Můžete přesně popsat léčbu a také napište odkud mát kocourka a kdy se mu plíseň poprvé projevila.

Jaký způsobem jste si ověřili, že jde skutečně o plíseň?
Máte doma ještě jakékoliv jiné zvíře? Kocourek je pouze domácí?
Prosím o odpovědi na vše a já Vám pak snad něco poradím Smile

Terkaverka
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: st 01.duben 2015, 20:44    Předmět: Odpovědět s citátem

Kocourek je nalezenec, bylo mu asi 6 měsíců když jsem ho získala. Plíseň se objevila po dvou měsících. Dermatofytní plíseň je potvrzená kultivací u veterinárního lékaře. Zvířata jiná máme ale po provedení stěrů jsou všichni čistí (morčata). POstupovali jsme podle všech rad. Dostal tabletky (celková antimykotika) a k tomu sírovou koupel, vše se desinfikovalo, pralo na 90°C nebo vyhodilo. Vždy to trošku zabralo, ale opět po několika týdnech se vrátilo. Četla jsem právě o těch antimykotikách, která se používají v tabletách jako celková, že by se neměly dávat moc často a náš kocourek je má během roku už po třetí. Prý mohou působit na imunitní systém, což mu asi moc nepomůže Sad. Ráda bych zkusila něco přírodního, ale účinného a na tu Chytrou houbu jsem slyšela samou chválu, tak mne zajímá zda máte také někdo zkušenost.
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 01.duben 2015, 22:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Morčata jste měli dříve než kocourka? Piíjde kocourek do styku s morčaty? Jsou v jedné místnosti?

My jsme si přenesli koťata z útulku s plísní. U veta dostala Biofel M to je vakcína proti plísni - podává se v rozmezí 3 týdnů. Jsou to celkem 3 injekce. Kocourek dostane první, za tři týdny další a zase za tři týdny dostane poslední injekci. Pokud toto absolvujete, bude mít kocourek od plísní klid. Naše očky již nikdy žádnou plíseň neměly, je to již 5 let. To je nejúčinnější a nemusíte provádět žádné koupele - koupel a zásypy nejsou ani tolik účinné a je s tím vším plno práce. Navíc kocoura toto ošetřování může dost stresovat. Plíseň je natolik agresívní a náročná na vyléčení, že na ní máloco stačí. Vakcíny jsou opravdu velice účinné a zaručené. Cena jedné se pohybuje od 130 do 300-podle toho, jak vet má nasazené ceny. Prášky už kocourkovi znovu nedávejte, když mu vůbec nepomáhají, navíc již tolikrát... Domluvte se s vetem na té vakcíně proti plísni Biofel.

Ovšem otázka je, zda se opravdu jedná o plíseň. I Vy sama tam můžete poslat stěr s pár chloupky vytrženými přesně z místa, kde má kocourek plíseň. Vyšetření není drahé, budete mít jistotu. Dokonce Vám na požádání, přesně určí, čím se vyléčí, co na ní zabere už napořád a nebude se jž opakovat. Zřejmě to zatím jenom utlumujete a ono se to projevuje stále dokola, a to je k ničemu. Chytrá houba nebude dostatečně účinná, když se plíseň kocourkovi vrací.

Nemáte fotku nebo můžete kocourka vyfotit? Má kocourek holá místa a je na nich poškrábaný?

Chodí kocourek ven?

marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 01.duben 2015, 22:47    Předmět: Odpovědět s citátem

Vakcína na léčbu plísně u koček se přesně nazývá Biofel M Plus - celkem 3 injekce v rozmezí 10 až 21 dní (asi lépe 21 dní).
Vixenne
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 02.duben 2015, 9:03    Předmět: Odpovědět s citátem

Zďavím.

Pokud jde o dermatofytózu, je na místě otázka, zda byli všichni lidé z domácnosti s pstiženým kocourkem na kontrole u dermatologa k vyloučení dermatofytózy.

Píši to proto, že jsem před léty trpěla na vleklou dermatofytózu, která se vracela, než se našel zdroj, který bez mého svolení používal můj ručník a nebyl nikdy zaléčen. Vyléčením všech zdrojů této plísně se dermatofyty odporoučeli a nevrátili dosud (přes 10 let).

Neznamená to, že jste byla zdrojem potíží u kocourka, ale že jste to od něj mohla při ošetřování chytnout a nemáte příznaky, které by Vás dohnaly na kožní.

Jinak, dermatofyty se rádi objevují při oslabené imunitě, na kterou Vám zde určitě někdo rád něco poradí, ale podávala bych to až po přesné diagnostice problému a dvou injekčních na plísně, ať to netlumí příznaky a neukončil léčbu předčasně.

Držte se, a ať je kocourek brzy fit!

http://norwegiantomcats.wix.com/slovensky
http://norwegiantomcats.wix.com/english
http://skogkatt.webnode.cz/

Aktuálně 3 kočky v bytě (chovný kocour, chovná kočka a kastrátka), občas 4 kočky v bytě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 03.duben 2015, 21:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Terko, dívala jsem se na ceník z laboratoře - za rozbor na mikrosporum u koček (plíseň) zaplatíte 200 Kč. Pokud budete mít zájem o určení konkrétních antibiotik, bude to stát dalších 200 Kč. Stačí do laboratoře poslat pár celých vytržených chloupků z místa, kde má kocourek zrovna akutně ten problém. Jestli máte o takové vyšetření zájem, napište, poradím.

Nebo si řekněte u veta o tu vakcínu Biofel M Plus, ta kocourkovi od plísně pomůže. Určitě absolvujte všechny 3 injekce. To je nejjednodušší a nejrychlejší řešení.

Jak píšete, že k vám kocourek přišel v 6 měsících a za 2 měsíce se projevila plíseň, tak je jasné, že přišel zdravý. Inkubační doba je 7-21 dní.

Držím palce, ať je brzy v pořádku Smile Není to žádná katastrofa, dá se vyléčit.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Web - diskuze Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: