KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Je zde někdo kdo krmí applawskami?

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jan3nin
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: út 10.únor 2015, 11:33    Předmět: Je zde někdo kdo krmí applawskami? Odpovědět s citátem

Zdravím Všechny Wink Chtěla jsem se zeptat všech kteří tímto krmivem krmí nebo tomu tak bylo dříve.Nějak se ztrácím v krmné dávce.Našemu kocourkovi je zhruba pět měsíců krmná dávka na obale je 55-70 g denně.Vychází to jeden a půl většího kalíšku.Mám ale pocit že kocourovi tohle množství prostě nestačí a má hlad.Vůbec netuším jak to mám dělat když mu chci dá třeba kapsičku která má též 70g.Zatím dám třeba ráno kalíšek granulí a večer kapsičku.Jiný den zase ráno i večer kalíšek granulí.Nepřekrmuji kocoura? Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 10.únor 2015, 12:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Krmíte Aplaws Kitten? Určitě by měl mít kocourek do roku kotěcí Aplaws a naše vetka mi říkala, že kotěti se má dát krmivo tolik, aby nemělo hlad, takže to neřešte na gramy. Zvláště kocouři jsou hladoví. 5 měsíční kocourek je v růstu, nabírá váhu, vyvíjí se, ať si dá Smile Hlad je nepříjemný! On sám si bude časem snižovat.
Kapsičky nemají skoro žádné živiny, ty nemůžete brát na stejné úrovni jako granule. Kapsičky jsou spíše jen pro změnu a k doplnění tekutin, mají v sobě cca 70-80 % vody.
Kotě má mít celý den možnost zobnout si granulí, jestli dávkujete, kocourek v rychlosti vše sní najednou, protože se bojí, že kdy zase dostane další jídlo. Chybí mu ten pocit, že si může dát po troškách průběžně. Vidí prázdnou misku:-( Tohle bych změnila, jak sní, nasypte mu další granulky, aby jedl tak, jak chce. Jakmile bude mít jistotu, že má v misce kdykoliv, omezí se sám. Ale to nebude během týdne, klidně počítejte s měsícem, než se to ustálí. Zkuste to takhle, já jsem také dodržovala dávkování, na doporučení vetky jsem to změnila, kocour byl spokojený a já jsem také měla lepší pocit.

jan3nin
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: út 10.únor 2015, 12:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano krmíme applaws kitten,kapsičky taktéž od nich Wink zkoušeli jsme i cosmu,sice je levnější ale přijde mi ten applaws prostě o moc lepší.Dál bych chtěla vyzkoušet konzervy almo nature,libí se mi že dělají i hovězí a zvěřinu s velkým obsahem daného masa.On to nezhltá najednou,kapsičku teda ano,ale granulky si vždy rozdělí tak na dvě části a popapkává.Tak jsem ráda že se nezdají jen mě ty tabulky ujeté.Ale měla jsem strach jak píší že u holistických krmiv je krmná dávka podstatně menší.Budu ho tedy dále krmit o něco více.Děkuji
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 10.únor 2015, 14:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Jsem ráda, že to tak berete Smile Přidejte mu, je to hladovej kluk.
Moje kamarádka začala krmit fenečku, 8 letou kavalírku holistickým Platinem, přesně jsme odměřily a chudinka Bety musela mít hlad, protože dost za měsíc zhubla. Přitom byla akorát, měla ideální váhu 8 kg. Takže už dostává kolik potřebuje, aby nehladověla. Je teď i taková živější. Možná píšou menší spotřebu, aby to vypadalo, že balení déle vydrží. Možná to některým zvířátkům stačí, ale je to takové hraniční, a většina pak má prázdnější bříško. Zdravím kocourka Smile

Vixenne
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 10.únor 2015, 15:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím,

sice krmím jiným holistickým krmivem, ale nikdy jsem neřešila krmní dávku s odměrkou - poradila mi to chovatelka.
Kocour mi žral průběžně 100-150 g / den & 1 kapsička na chuť asi do 14-15 měsíců, ale pořád neměl na žebrech žádné špeky. Poté si sám postupně snížil dávku na cca 60-75 g / den & 1 kapsička na chuť k tomu. Máme asi 7,5 kg velice štíhlé a atletické postavy.
Podle tabulek by měl nyní žrát víc, i s kapsičkou, ale nechce.
Kocour je v chovné kondici, bez šperů nebo trčících kostí. Aktivní je hodně.

http://norwegiantomcats.wix.com/slovensky
http://norwegiantomcats.wix.com/english
http://skogkatt.webnode.cz/

Aktuálně 3 kočky v bytě (chovný kocour, chovná kočka a kastrátka), občas 4 kočky v bytě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: