KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Opět po roce vyrazil na toulky

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Ztratili se...
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Marcela7
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: po 30.červen 2014, 21:20    Předmět: Opět po roce vyrazil na toulky Odpovědět s citátem

Každým rokem náš kocour vyrazí na toulky. Před 2 roky přišel po 5 dnech, minulý rok po 15 dnech, dnes je pryč již 30 dnů a stále nic.
Začátkem června se nám ztratil ve Vysoké Libni, čtyřletý, mourovatý kocourek, kastrovaný (a to mě udivuje, myslela jsem si, že kastrovaný se netoulá), řádně očkovaný, velmi přítulný, avšak ostražitý, slyší na jméno „Kocour Šíša“, má bílé ponožky na zadních končetinách, obojek proti klíšťatům. Vím, že k silnici nechodí. Hodně loví myši, nosí mi je domů.
Myslíte si, že má ještě šanci?
Děkuji Marcela

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
šáry
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 03.červenec 2014, 11:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Marcelo, držím palce aby se vrátil.
Já teď prožívám podobnou věc dokonce s dvěma kastrovanými kocourky.
A je to to to zvláštnější, že je jim 6 a 7 let a tento rok se toulají poprvé. tedy v minulých letech ce občas stalo, že nebyli doma 2-3 dny, ale máme velký pozemek, ovocný sad, za ním pole, kocouři chytají myšky a ptáky, to jsem brala tak, že nebyli hladoví.
Teď je situace jiná a jsem opravdu moc nervózní.
O jednoho z nich tolik strach nemám, je sice "pryč" skoro měsíc, ale před 2 týdny se prošel zahradou, spokojený, tlustý. Lákala jsem ho na masíčko, chvíli váhal, ale pak rozvážně odkráčel do sadu. On se nás totiž i po letech stále trochu bojí. Když k nám přišel, několik měsícú jsem ho ani letmo nepohladila, postupně si hlavně v zimě zvykl spát v mé posteli a tam se nechá i mazlit, jinak je stále plachý. Tak to beru tak, že mu nechybíme, a když není zima, nepotřebuje být s námi doma.

U druhého kocourka je to složitější, jsem skoro zoufalá. Je na nás hodně navázaný, nikdy se netoulal. je to takový tahací kocour, strašně rád se mazlí, nosí. Dožaduje se pozornosti, vítá nás, když přijdeme domů. Celé roky neopustil naši zahradu a přilehlé pole.
Až teď. Nejdřív se neukázal asi týden, potom přišel pohublý, ale vpořádku domů. Podstrojovala jsem mu, vykrmovala, trochu se zakulatil ale po necelých 2 týdnech doma se zase na týden vytratil. Tentoktát přišel na kost vyhublý, teklo mu z očí a v moči měl krev. Týden jsem jezdila k veternináři na infúze, ATB, dostal ledvinovou dietu (neštěští žral maličké dávky, ale s chutí) a rozhodla se ho nepouštět ven. Vydrželi jsme 2 týdny, potm se mu trochu polepšilo (zdaleka ale nybyl ještě O.K.) a začal se dožadovat ven. Škrábal na okna, dveře, začal mi nervózne značkovat po celém domě. Prostě kocour, který celý život chodil ven a domů, jak se mu zachtělo, se cítil omezovaný. Asi jsem udělala velkou chybu, kterou si budu pořád vyčítat, že jsem ho pustila. Myslela jsem na chvíli.... V neděli to budou 2 týdny co je znovu pryč. Ničemu nerozumím, nevím, proč se najednou začal toulat. Nic se u nás poslední dobou nezměnilo. Je mu 7 let, tak proč teď?
Každý den chodím, volám, a doufám.....

Murko *říjen 2007
Ňurko *asi podzim 2008
Jaguára *léto 2010
a šáry *v minulém tisíciletí
Briketa
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: pá 07.listopad 2014, 15:02    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak to dopadlo s kocourky?

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Ztratili se... Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: