KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Nahla agrese

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočka je agresivní
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kropaczech
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: čt 23.leden 2014, 10:47    Předmět: Nahla agrese Odpovědět s citátem

Ahoj vsem, prosim o radu. Mame doma 2,5roku starou kocicku, donedavna bylo vse bez problemu, byla jen obcas naladova, obcas kousla pri chovani kdyz uz to bylo na ni moc dlouho, ale jinak v pohode, spala s nami v posteli a zadny problem nebyl.
Pred 7 mesici se nam narodilo dite a vypadalo to, ze kocka ho bude snaset v pohode, coz se myslim taky deje. Potiz je v tom, ze pred cca dvema tydny napadla navstevu a pokousala ji na noze. Kdyby slo jen o kousnuti, tak bych to mozna i presel, ale ona byla v tu chvili jak smyslu zbavena. Usi dozadu, zornicky rozevreny, ocas i hrbet najezeny a pripravovala se na dalsi utok. Zahnali jsme ji a dalsi den sla na kastraci. Je to uz 14dni co je vykastrovana, mela mmj zanet delohy, a chovani se opakovalo. Tentokrat proti nam, resp pritelkyni. Napadla ji kdyz jsme sli spat v posteli, kdyz se k ni otocila zady a pred tim ji jeste dala pusu na dobrou noc. Osklive ji pokousala a poskrabala na ruce. Rano zase vse v poradku, chodila mezi nami a klid ... jenze pak z niceho nic na ni upre pohled, prikrci se a kdyby neutekla, nebo ja kocku nechytil, tak na ni opet zautoci se stejnou razanci.
Jiste chapete, ze nemohu cekat, az zautoci na miminko, napr v okamziku, kdy si potrebujeme odskocit na wc.
Dostala nejake prirodni prasky na zklidneni, ale ty nepomahaji. Radi nam take Feliway, nebo pockat az se zklidni po te kastraci. Dnes ji odvazim na vysetreni, snad odber krve, sono atp.
Problem vidim hlavne v tom, ze zmena nalady je okamzita a bez predesleho varovani ... proste se mazli a ve vterine utoci s plnou razanci...
Jsem z Prahy, tak jestli byste dovedli poradit, nebo vedeli kam zajit, budu vdecny za jakekoliv pripominky a napady.

Diky moc Sad

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sar
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 05.srpen 2014, 20:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevím zda se dočkám odpovědi,ale ráda bych věděla,jak to celé dopadlo.Chtěla bych se ale zastat koček(nevědoma opačných reakcí),že ikdyž začla být někdy kočka po příchodu mimina agresivnější,nikdy neublížila dítěti,naopak například chodila lehat do postýlky a nenechala se vyhnat a bránila kontaktu s dítětem.Moje Peršanka si nechala líbit od dítěte to,za co bych asi i já už byla od ní mrtvá.Ted mam kocourka,který po kastraci začal z miloučkého kocourka kousat.Tedy láskyplně Vás olíže a pak Vám dané místo něžně,ale skoro prokousne a pak opět láskyplně olíže a oducá hlavičkou.Jsou to 2 roky od kastrace a nic se nemění.Rád se ke mě přitulí v posteli do podpaží ,ale jak mi začne olizovat obličej a vrnět,musím ho odstrčit.To samé dělá i kočičce.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočka je agresivní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: