KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Vyspíme se někdy?

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Problémové chování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Louisianka
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: čt 15.květen 2014, 9:19    Předmět: Vyspíme se někdy? Odpovědět s citátem

Asi se nedá říct, že by to bylo vyloženě "problémové chování", ale nevím, kam jinam to zařadit, tak jsem zvolila tuto kategorii.
Dalo by se říci, že je to spíše...jaksi...uživatelsky nepohodlné.
Na úvod:Vzali jsme si totiž kocourka zvenku, kterého kamarádka zachránila před jistou smrtí- někdo mu asi hrozně ublížil, byl velmi zbědovaný a navíc vyhrabal z popelnice nějaký zbytek kuřete, které sežral i s alobalem. Kamarádka ho mít nemohla, tak jsme si ho s přítelem vzali. Veterinářka odhadla stáří na cca 2 roky. Je kastrovaný.
No a teď už se dostávám k tomu, co nás tak trochu trápí. Kocour totiž žačíná každé, KAŽDÉ ráno ve 4:45 úplně šílet- běhá, různě si povrčává a povrkává a pomňoukává, skáče jak zběsilý...no prostě si hraje a je to ve své podstatě venkovní kocour, takže byl asi i zvyklý v noci lovit...jo, chápu to. Jen by mě zajímalo, jestli je možné naučit nějakým způsobem kočku "na váš režim"? Zklidní se nebo budeme do konce života odkázání na noční buzení šelmou? PS: máme garsonku, zavřít v ložnici se proto nemůžeme Wink)
Díky, budu vděčná za jakýkoli názor...

wanesaa
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 15.květen 2014, 11:56    Předmět: Odpovědět s citátem

Vydržte,určitě se to časem zlepší.Já mám kocourka (4roky),čistě bytového a ten mi to dělá taky.Mám pocit,že v tu dobu mají kocouři zakodováno chodit na lov:-)Teď dal přes půl roku pokoj a asi týden mi taky zase okolo půl čtvrté pomňoukává,řádí a vypadá to,jako že se nudí...Já to řeším špuntama do uší. Very Happy

Vixenne
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 15.květen 2014, 16:54    Předmět: Odpovědět s citátem

Mně to kocour (9 měs.) provádí, když má hlad, začne ve 4 ráno a vydrží mu to i do šesti (déle jsem nevydržela já).

Řeším to tak, že večer ověřím stav granulí/kapsičky v miskách, vyměním na noc vodu, vyčistím jeho WC, vytáhnu do lidmi nepoužívaného prostoru nějaké tiché kočičí hračky a jdu spát. Budím se pak jen na hlasitější zvuky (předměty padající z polic, pokus otevřít vchodové dveře...).

Na domácí lidský a psí režim je kocour adaptován, zabralo to max. 14 dnů, i když jsem chodila do práce na směny, tak se přizpůsobil do 2 dnů, Ví, že dokud lidem nezvoní budíky, má být potichu. A že po zazvonění budíku se mu mění voda v misce, nasypou granule a vyčistí WC, a že si s ním někdo pohraje.

Jinak, spolehlivě se vyspíte dopoledne, to kocouři po nočním řádění spí. Wink

http://norwegiantomcats.wix.com/slovensky
http://norwegiantomcats.wix.com/english
http://skogkatt.webnode.cz/

Aktuálně 3 kočky v bytě (chovný kocour, chovná kočka a kastrátka), občas 4 kočky v bytě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Rena
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 15.květen 2014, 20:01    Předmět: Re: Vyspíme se někdy? Odpovědět s citátem

Louisianka napsal:
KAŽDÉ ráno ve 4:45 úplně šílet- běhá, různě si povrčává a povrkává a pomňoukává, skáče jak zběsilý...no prostě si hraje a je to ve své podstatě venkovní kocour, takže byl asi i zvyklý v noci lovit...jo, chápu to. .

To nemá nic společného s tím, že je to venkovní kocour. Můj Kubík tohle dělal taky a venku nežil. Postupem času se trochu uklidnil a my si zvykli. Sice začal lítat, pobudil nás, já ho zavolala do postele, přitulila ho pod peřinu a spalo se dál Wink Teď mám dva puberťáky, kteří nikdy venku nebyli a to je teprve rachot. Sice bych mohla zavřít dveře do ložnice ,ale to by bylo ještě horší. No, tak se kluky snažím každé ráno přesvědčit, aby šli ještě spinkat a doufám, že to brzo pochopí. A zatím chodím brzo do práce . Wink

Vilík - ?/20?? - 7.9.2014
Kubíček - rezavé zlatíčko 08/2009 - 7.2.2014 Meggi - 05/1993-14.9.2011, Čiko - 07/2007 - 31.12.2008 , Matýsek 05/1992-28.6.2006
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Louisianka
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: čt 15.květen 2014, 21:02    Předmět: Odpovědět s citátem

Inu, tak je mi útěchou alespoň to, že nejsem jediná a není to opravdu nic divného...i když, kdo by nechtěl, aby "šlapali jak hodinky" podle našeho režimu, žeee??? Very Happy

Rena
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 15.květen 2014, 21:09    Předmět: Odpovědět s citátem

Nebojte, časem se naučíte u vaší kočky bydlet Wink

Vilík - ?/20?? - 7.9.2014
Kubíček - rezavé zlatíčko 08/2009 - 7.2.2014 Meggi - 05/1993-14.9.2011, Čiko - 07/2007 - 31.12.2008 , Matýsek 05/1992-28.6.2006
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Louisianka
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: čt 15.květen 2014, 22:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Rena napsal:
Nebojte, časem se naučíte u vaší kočky bydlet Wink

Very HappyVery HappyVery Happy To mě rozesmálo Very Happy ano ano,...jak pravdivé Wink

sar
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 05.srpen 2014, 20:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak já se učím u svých koček bydlet už 20 let.Někde tu zaznělo vysvětlení,že kočka je prostě -NOČNÍ TVOR-který má zakodovaný večerní a ranní lov-tím pádem vstane a začne řádit zrovna když si jdete večer lehnout a když nejvíce potřebujete ráno spát.Při minulé kočičce jsem také řešila situaci špunty do uší,ale ta při ignoraci jen ječela,ale nic neničila.Můj stávající raubíř začne mimo leteckých záchvatů všechno škrábat a to už nejde.Naučila jsem je na gesto- JDU DO PRÁCE- a kočky ví že nemá cenu protestovat a jsem prostě pryč-nalákám na bonbonky a zavřu je do jejich pokojíku a jdu spinkat (samozřejmě že při jakémkoli pokusu nesmíte povolit ani jednou!) a pak vstanu,zarachotim klíčem a bouchnu dveřma a vítám je jako z práce.Funguje to! Nejvíce šílím,když ten uječený raubíř chce spát a ta hodná začne lítat po bytě a hrát si a vyprovokuje ho až vstane taky,ale ten pak ječí a chce mě.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Problémové chování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: