KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

narození dítěte - uvažování dát 14-letého kocoura pryč
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Vztahy s kočkou
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tatiana
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 12.červen 2012, 21:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Laughing - jistě, a co má být?

www.prestickekocenky.cz
www.auris-audio.cz
www.klapkynausi.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Monička
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: st 13.červen 2012, 12:35    Předmět: Re: narození dítěte - uvažování dát 14-letého kocoura pryč Odpovědět s citátem

Ajwa napsal:
Zdravím,
mohla bych znát Vaše rady?
Kamarádka má půlroční dítě a poslední dobou jí začal její 14-letý kocour čůrat do bot, někdy i do dvou najednou.
Říká, pokud toto zkusí do dětské postýlky, bude se s ním muset rozloučit. Má v plánu kocoura dát někam do útulku a platit jeho krmení a údržbu. Také jí vadí, že kocour pravidelně kaká za pohovkou a že je otázkou času, kdy malá holčička toto objeví a bude ochutnávat.

Radila jsem, at se na kocoura snaží víc mluvit a hladit,že jen žárlí. Odpověd byla, že až budu mít dítě, tak to poznám, že se zvířeti nejde věnovat jako doposud. Dítě má přednost.
Přesto to v počátcích šlo, začal očůrávat posledních 6týdnů.
Dále jsem radila, at ho mazlí přítel. Ten je ale alergik.

Vzhledem k tomu, že též čekám rodinu a doma mám dva kocoury, přesto bych dát pryč po tolika letech kočku nedala. Pokud jste se setkali někdy s podobnou situací - kdy se kočka žárlí a mstí se podobným způsobem paničce, napište, jak jste situaci řešili.

Ráda bych jí poradila něco víc.
I

Pokud budete mít zájem, můžu vám na své náklady namícha a poslat Bachovky. To, co popisujete (pokud vyloučím zdravotní problémy) je typický projev nespokojenosti, žárlivosti a nechuti se přizůsobit nové situaci. Čím starší zvíře, tím je víc konzervativní, alespoň u mé zkušenosti a praxe. Pokud by měl kocour dostat do útulku, tak ať to na mé náklady raději majitelka zkusí.....ono je to s těmi čerstvými matkami složitější.....

sar
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 12.červenec 2012, 19:22    Předmět: Odpovědět s citátem

ja mela 16 let velmi dominantni Persanku a je pravda,ze se prvne vycurala na koberec za dverma kdyz mela zanet mocacku a ucuravala nekontrolovatelne,ale pak uz to delala naschval,kdyz se ji neco nelibylo.Pak se to opakovalo az za hodne let,kdyz jsem se odstehovala od pritele a kocicka uz najednou nebyla cely den s tchyni,ale 13 hodin sama doma.To se mstila tak,ze se vycurala vedle zachudku,jenze to pak zahrabavanim roznesla vsude.Po mem prichodu si pak sedla tak,aby az uvidi ze jsem zjistila mohla utect.Brzy jsem to zacla ignorovat,chapala jsem ze je to jeji jedina sebeobrana a hodne se ji venovala a za mesic to preslo.Takeu malych deti mela obrovskou trpelivost a to i za chovani,pri kterem by me asi uz sezrala za ziva,se jen shoulila a drzela az ji decko pusti.Ted se toho bojim opet,az ke svemu novemu kocourkovi poridim sestricku,ktery z nich bude curat strachy a ktery zlosti,nez si zvyknou.Ale priklanim se k nazoru,ze sice chapu vasi vycerpanost z neustaleho cisteni vykalu,ale tak stary kocourek by uz mel dozit doma,byt jen v jedne mistnosti,lepsi nez utulek a z pohlazenim tech co ho maji jeste trochu radi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Emily
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 12.červenec 2012, 23:41    Předmět: Odpovědět s citátem

Ako pekne napisane ..... flower
Zuzana Čermáková
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: po 08.duben 2013, 17:33    Předmět: bacily Odpovědět s citátem

Tak jsem se po pár měsících mrkla na tohle vlákno, a moc se mi líbí - milé kolegyně a kolegové, i já snídám s kočkama jogurt jednou lžičkou, akorát teď co 14-cti měsíční kluci vyrostli, se na mne dostává stále méně a méně... Budu muset kupovat větší kelímky. Miluju ten okamžik, když si nachystám nějáké jídlo a minimálně tři drahoušci si sednou na stůl v radostném očekávání. Když to dobře voní, tak si ještě ke stolu sednou obě fenky a když je to pro ně vhodné, tak se ráda podělím.
finta: pokud mám něco, co jim nechci dát - slané, kořeněné atd.tak si na to hodím pepřík, křen nebo cibuli - kočeny nasají vzduch, já jim řeknu, že tohle pro ně není a jdou si po svých nebo sedí na druhém konci stolu a se zajmem sledují, jak tu "fuj" věc konzumuji.
Ale není nad společnou snídani o víkendu.....
Dobrou chuť Zuza

Matia
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: út 30.duben 2013, 15:04    Předmět: Re: bacily Odpovědět s citátem

Zuzana Čermáková napsal:
Tak jsem se po pár měsících mrkla na tohle vlákno, a moc se mi líbí - milé kolegyně a kolegové, i já snídám s kočkama jogurt jednou lžičkou, akorát teď co 14-cti měsíční kluci vyrostli, se na mne dostává stále méně a méně... Budu muset kupovat větší kelímky. Miluju ten okamžik, když si nachystám nějáké jídlo a minimálně tři drahoušci si sednou na stůl v radostném očekávání. Když to dobře voní, tak si ještě ke stolu sednou obě fenky a když je to pro ně vhodné, tak se ráda podělím.
finta: pokud mám něco, co jim nechci dát - slané, kořeněné atd.tak si na to hodím pepřík, křen nebo cibuli - kočeny nasají vzduch, já jim řeknu, že tohle pro ně není a jdou si po svých nebo sedí na druhém konci stolu a se zajmem sledují, jak tu "fuj" věc konzumuji.
Ale není nad společnou snídani o víkendu.....
Dobrou chuť Zuza

Tak nějak podobně s jogurtem u nás . Nikdy bych žádnou kočku pryč nedala.
Náš Filípek taky učurává, u něj je to tedy natruc. Když mu chybí pozornost, vyčůrá se vedle záchodku, nebo pravidelně počůrává deky a místa, kde byl náš pes - má na něj pifku. Very Happy

nejmilovanější Matýsek *nar.10.5.2005 - +12.4.2013 Sad. Navždy budeš v mém srdíčku.

Elíšek *nar. 20.04.2013 naše kočičí miminko
Barbora S.
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: po 13.květen 2013, 23:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Zuzo, s těmi alergiemi je to přesné. Já jako malá vyjídala kocourovi žrádlo z misky a v životě jsem neměla žádný problém. Před nedávnem mi zjistili alergii na mléko a jarní stromy - vůbec jsem o ní nevěděla. Lékařka se kácela, že prý musím rýmu jak hrom, svědící oči a kdovíco ještě. Byla jsem zvědavá na letošní jaro, jestli budu mít příznaky, když už o tom "vím". A nic. A jak jsem už psala v jiném vláknu - můj přítel kocoura nechtěl, že je alergik a že to nepřežije. Kocour se šťastně nastěhoval (pod záminkou, že mu hledáme domov), přítel dva týdny občas kýchal, pak to přešlo... a další rok se zmírnily i další alergie - na pyl, na prach... Teď mu klidně zaboří obličej do kožichu.
Jinak, když máme návštěvu, odchlupatím gauč a vyháním Figara ze stolu Chápu, že "nekočkař" nemusí být nadšený, když mu Figaro pije ze skleničky. Ale jinak - kdo nemá rád zvířata, ať nechodí.
Jasně, taky nejsem nadšená, že mám všude chlupy a že máme rozdrápaný gauč, ale co už. Děti zas zloběj a odmlouvaj...

kopejka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: st 11.prosinec 2013, 22:38    Předmět: Odpovědět s citátem

blanka.b napsal:
Ono je těžko někomu radit, když už předem ví, že pro zvíře nechce nic udělat. Paní či slečna Ajwa dělá dobře, že se ptá a shání informace, jenže její kamarádka jí nenaslouchá a volí nejjednodušší řešení. Kladu si otázku, "jak dlouho tady ještě bude 14letý kocour"? Rok, možná 2. To by to, kruci, nešlo nějak zařídit, aby v klidu dožil v prostředí na které je zvyklý. Jdou přeci udělat různá opatření. A hlavně postrádám to nejdůležitější, tj. návštěvu veterináře. Chápu, že dítě má přednost, sama jsem vychovala dítě při zvířatech (i když vlastně nechápu). Nechápu proč to v jedné rodině skloubit jde a v jiné nejde. Dítě samozřejmě má přednost, ale ne vždy. Chápu to při těžké alergii, či nějakém postižení, které stojí rodinu hodně času a námahy, ale tento důvod mi přijde poněkud alibistický. Paní má dítě jedno, co by dělala, kdyby měla další, přestane se věnovat tomu prvnímu a bude se věnovat jen tomu druhému? Kam asi odloží to první dítě?
Přestane s prvním dítětem chodit k lékaři jen proto, že to při druhém dítěti nestíhá?
Vím, vím, zase mě někdo napadne, že nemůžu srovnávat dítě a zvíře, ale já srovnávám, právě proto, že mám a měla jsem obojí.
Já děti nemám, ale mám kočku a psa a nedala bych je v žádné situaci pryč vždy se dá něco dělat.
Zuzana Čermáková
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: pá 20.červen 2014, 22:03    Předmět: návštěvy, hygiena Odpovědět s citátem

No mrkla jsem se co je nového "na poli" vztahů s milovníky hygieny a odpůrci chlupů, potažmo chlupáčů. Nic moc, ale ke mně letos přehnaně čistotní švagři nepřijedou na letní týdenní návštěvu - protože prý pět koček a dva psi už je na ně příliš. Napřed jsem byla trochu v šoku - jezdili k nám a po manželově smrti ke mně asi 25 let, a já jsem vždycky hrozně makala, aby byl dům odchlupen a kočkolity čerstvé a takřka navoněné, lítala jsem nakupovat snídaně, večeře a vloni jsem se celý týden starala o stařičkou tchýni, která byla jako vždy s nimi u mně na návštěvě,aby si užili dovolenou...... a tak jsem si po počátečním překvapení uvědomila, že máme letos pro sebe se zvířátky spoustu volného času........a taky, že místo do Penny pro něco k uvaření babičce pojedu třeba někam na výlet. Už se těším. Zuza

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Vztahy s kočkou Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3
Přejdi na: