KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Podomácku vyrobený kočičí strom

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Hrajeme si s kočkou (hračky pro kočky)
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Panico
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: st 14.březen 2012, 17:30    Předmět: Podomácku vyrobený kočičí strom Odpovědět s citátem

Zdravím kočkaře. Po letech se mi splnil sen o kočičím stromě. Moje spolubydlící přivezla z lesa opravdický strom. Nechali jsme ho několik dní, možná týdnů vysušit, oloupala se kůra a ořezaly velké větvě... Poté se horní část nasadila do jakéhosi kovového mostíku (vidět na obrázku) a přivrtala ke zdi. V dolní části je dřevěná deska s dírou (na obrázku zakryta zeleným kobercem) a kmen je zasazen do jakési čtvercové matice a přivrtán ke dřevěné desce.

Image 12431 Image 12432 Image 12433

Pak jsme "naprojektovali" police, které jsou přivrtané pomocí dřevěných lišt, do zdi se nevrtalo. Na policích je nalepený koberec a na uřezaných a dobře opilovaných větvích se střídají ptačí pírka, roztřepené stuhy, na obrázku je vidět zrovna švihadlo (strom slouží i jako věšák).

Image 12434 Image 12435

Kočky jsou ohromně spokojené, zejména kvůli výšce. Strom měří cca 3 metry. Je to stabilnější než škrabadlo a doba, kdy se strom stavěl do vertikální polohy a upevňoval byla cca 1 - 2 hodiny. Jediná vada na kráse je ta, že si strom nebudeme moct vzít sebou, až se budeme stěhovat a zřejmě pak skončí někde na smetišti Smile

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kocici.mama
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 14.březen 2012, 19:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Gratuluji, je naprosto úžasný! Na smetiště zapomeňte, hlásím se o něj! Já mám 3 stromy, leč od "odborníků", za "patřičné" peníze. No bohužel, nemám šikovného mužského po ruce, takže musím spoléhat na ty odborníky ... Až se budete stěhovat, dejte vědět!!! Díky!!! A fakt obdivuju, je úžasný!
krmes
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: st 21.březen 2012, 20:51    Předmět: Odpovědět s citátem

pěkný -závidím. Já jsem nabudila jednoho známého truhlaře, jestli by do toho nešel. Takže strom má a prý za rok budeme pokračovat. Smile

Barbora S.
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: po 13.květen 2013, 21:32    Předmět: Odpovědět s citátem

Já plánuju výrobu kočičího stromu na příští týden. Protože fakt nevím, kde vzít strom a trochu bych se bála jeho úpravy, rozhodla jsem se koupit obyčejný trám v hobbymarketu. Mám ale trochu starosti s upevněním. Uvažuju o trámu, vysokém 3m, který ale nechci upevňovat o strop (ten je totiž vysoký 4,3m). Uvažovala jsem, že kromě základny bych ho připevnila odpočívadly ke stěně, jako police. Myslíte, že to bude stačit? A jak jste řešili základnu? Jen nějakou deskou? A podkládali jste ji gumou? Stromům zdar, a kočičím zvláště!

Vixenne
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 10.březen 2014, 21:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím, my si kočičí strom vyrábíme také svépomocně.

Uschlou borovici jsem si vyhlédla na psím výběhu. Po výběhu se povalovala asi rok. Zlomila se při nějaké vichřici, ale horní část, která byla využita na náš strom, byla neporušena a bez hmyzu (červotoč, tesařík...).

Strom jsme si pilkou zkrátili na cca 3,2 m (panelový profil je asi 2,8-2,9 m) a odnesli s partnerem domů. Do výtahu se nevešel, tak jsme si ho vynesli po schodech.

Doma jsme si vyhlídli vhodné místo ke vztyčení stromu, upravili jeho délku podle výšky panelového profilu v tom místě a vztyčili strom. Poté se zakrátila jedna větev a druhý den se oloupala zbylá kůra a omotali jsme strom prádelní šňůrou (sisal strašně špiní). O den později se dokoupila další prádelní šňůra a omotali jsme to až pod poslední větvení.

Na strom bylo použito 5 balení prádelní šňúry.

V současné době se zvažuje, jaka jaké připevnit odpočívadla na strom, aby unesli těžkého a aktivního kocoura (v 7 měsících má lehce přes 5 kg).

Obrázky našeho stromu ve výrobě jsem přidala do své fotogalerie.

http://norwegiantomcats.wix.com/slovensky
http://norwegiantomcats.wix.com/english
http://skogkatt.webnode.cz/

Aktuálně 3 kočky v bytě (chovný kocour, chovná kočka a kastrátka), občas 4 kočky v bytě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Hrajeme si s kočkou (hračky pro kočky) Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: