KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Nový kocourek Ragdollak - Pomoc!!!
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Web - diskuze
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Mám vratit kocourka?
Ano
0%
 0%  [ 0 ]
Ne
100%
 100%  [ 12 ]
Celkem hlasů : 12

Autor Zpráva
Balisek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 08.únor 2014, 23:03    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkušenosti se sterilizací koček tady máme prakticky všichni:-) Chce to vybrat si šikovného a zkušeného veterináře, pak je kastrace rutinný zákrok, který se obejde s pár stehy.

Kočička 2-3 dny po zákroku nebude ve své kůži, pak se stav už rychle zlepšuje. Kolem 10. dne jí vyndají stehy, není-li použito vstřebatelné šití - v tomto čase už na ní téměř není vidět, že překonala nějakou operaci.

Kočka po zákroku zpravidla nosí límec nebo košilku, aby si nerozlízala ránu. Jsou však i takové (například moje), které si jí nevšímají a nepotřebují nosit žádné ochranné pomůcky.

Teddy Bear Egyptian Beauty (Tedy), devon rex černý, *8.11.2011
Jumper Snow Arakan (Stič), siamský bílý, *17.8. 2007 + 13.4.2012
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Janiis
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: ne 09.únor 2014, 9:56    Předmět: Odpovědět s citátem

Kocourka bych já osobně nevrátila!! Oni se ho nejdříve zbaví protože manžel má alergii a nesnáší ho, mají kvůli němu doma problémy, za dva dny už nemají peníze které jste jim za kocourka dala a pak ho chtějí zpět?? Buď to jde o podvod nebo jsou to šílenci! Do takových podmínek bych kocourka nevrátila ani kdyby si pro něj sami přijeli..Máte k němu nějaké papíry? Třeba jen očkovací průkaz nebo něco? Je možné že je třeba ukradený.. u takových lidí člověk neví. Až půjdete k vetovi zkuste ho projet jestli nemá třeba čip. Kamarádce se takhle po dvou letech vrátila kočička.Byla jí ukradena a Nějaká paní si jí koupila přes internet a na veterině našli čip.
A co se týče té kastrace - ničeho se nebojte, já byla s kočičkou minulý týden a měla jsem strach jako nikdy jindy ale naprosto zbytečně Smile Na nic nečekejte, běžte co nejdřív! Mám ještě 9ti měsíčního kocourka, zatím nekastrovaného a ten stihl kočičku nakrýt takže když šla na kastraci byla už březí a díky tomu jsem platila šílenou pálku a operace i pooperační stav byl horší, větší jizva , víc stehů,větší riziko toho že budou problémy. Takže at se vám nestane to samé.. za kastraci zaplatíte víc a pro kočičku to bude horší.

http://zachrankocku.cz/

http://www.kockyaumeni.cz/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
misa28
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: ne 09.únor 2014, 10:41    Předmět: Odpovědět s citátem

Jana + Joey:

Dekuji za komentar.
Mam k nemu pouze ockovaci prukaz.

Pani rikala, ze k nemu zadne papiry nema, jen ten ockovaci p.
Bylo to poprve co jsem si takhle kupovala kocourka.

Ale urcite s nim zajdu na veterinu, at se na nej podivaji.
Idea

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jana Lily Jožinek
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: ne 09.únor 2014, 11:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den, já bych kocourka nevracela v žádném případě !! Paní je neskutečně drzá, že chce, abyste jí kocourka vrátila zpět a ani si nemíní přijet, nehledě k tomu, že Vám chce vystavit dobropis k čemu ? Dobropis se vystaví k faktuře nebo jinému prodejnímu dokladu a pokud vím, tak Vám nic nedala, takže takový dobropis se dá použít jedině na WC. To je neskutečné, co si lidi dovolí. Rozhodnout se, že dám pryč kočku je pro mě jako přemýšlet, jestli dám pryč dítě nebo jiného člena rodiny, takže i kdybych to udělala, byl by to krok neskutečně dlouhého rozmýšlení a pokud ji nenapadlo, že jim může být po něm smutno (a to už ani nemluvím o tom, že je těžko napadlo jak může být kocourkovi), tak asi nad tím moc nepřemýšlela a vracet někomu tak tupému zvíře je podle mě dát ho do rukou minimálně člověku bezcitnému, ne-li zlému.
misa28
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: ne 09.únor 2014, 19:56    Předmět: Díky Odpovědět s citátem

Chtela bych vsem podekovat za komentare a rady!

Kocourek zustane u nas Smile

Dovadi s nasi Jindriskou o106, on papa z jeji misky, ona z jeho misky.
Dokonce s polu i spinkaji. Je to nadhera, videt je oba stastne a spokojene.

Zitra s nim zajdu na veterinu, at se na nej podivaji, jestli je vse vporadku popr. jestli ma cip a taky se budu informovat o kastraci/ sterilizaci u me vet.

Pristi tyden pridam par novych fotecek obou kocicek.

Hezky vecer.

Balisek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 09.únor 2014, 21:22    Předmět: Re: Díky Odpovědět s citátem

misa28 napsal:
Zitra s nim zajdu na veterinu, at se na nej podivaji, ... jestli ma cip.

Jestli kocour má či nemá čip, zjitíte podle druhu očkovacího průkazu. Pokud jste k němu dostala obyčejný žlutý očkovák, čip nemá. K tomu musí být vystavený modrý tzv. Pet pas.

Jelikož se jedná o bezpapíráka, čip na 99% nemá. Mikročip včetně četně aplikace stojí kolem 700,- Kč a většina chovatelů bezpapíráků je nedává právě kvůli vysoké ceně.

Janiis
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: ne 09.únor 2014, 21:42    Předmět: Re: Díky Odpovědět s citátem

Balisek napsal:
misa28 napsal:
Zitra s nim zajdu na veterinu, at se na nej podivaji, ... jestli ma cip.

Jestli kocour má či nemá čip, zjitíte podle druhu očkovacího průkazu. Pokud jste k němu dostala obyčejný žlutý očkovák, čip nemá. K tomu musí být vystavený modrý tzv. Pet pas.

Jelikož se jedná o bezpapíráka, čip na 99% nemá. Mikročip včetně četně aplikace stojí kolem 700,- Kč a většina chovatelů bezpapíráků je nedává právě kvůli vysoké ceně.

Tak to jsem poctivý majitel bezpapíráků Smile

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Balisek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 09.únor 2014, 21:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Jano, Vy jste si ale pravděpodobně nechala kočky očipovat sama:-). Mluvím o klasických producentech "čistokrevných" bezpapíráků - čipované kotě je opravdu spíše výjimkou.

Ostatně mikročip není tak zcela pravidlem ani u papírových odchovů. Často jej chovatelé aplikují jen koťatům, která jsou pevně určená pro další chov nebo taková, která jsou předem zálohovaná a vysloveně si to přeje příští majitel. Nebudeme si nic namlouvat, je to jednoduše o penězích.

Na rozdíl od zažité představy chovatelé nejsou "v balíku". Máte-li třeba vrh 5 koťat, u veterináře jste jen za očkování nechala 2x 2.500 Kč a nemáte žádné závazné rezervace se složenou zálohou, tak je dalších 4.500 Kč za čipy nemalým zásek do rozpočtu...

Janiis
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: ne 09.únor 2014, 22:02    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak vy jste to myslela jinak než já Smile Mojí kamarádce ukradly kočičku, měla jí ale očipovanou a za necelé dva roky jí dostala zpět protože jí nějaká paní koupila přes inzerát a na veterině přišli na to že má čip. Napadlo mě třeba že může být tento kočičák taky ukradený a původní majitel ho třeba nechal očipovat.

Lenka P.
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 10.únor 2014, 18:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobry den Miso,

vidim na fotce dobre, ze mate nezasitovany balkon? Prosim, pokud nebydlite v prvnim patre v naprosto klidne ctvrti bez automobilu a zlych lidi, prectete si neco o sitich na balkony a do oken... Bohuzel zranene a ztracene kocky, ktere vypadly z oken a balkonu, jsou diky hlouposti (nebo v lepsim pripade neznalosti) majitelu beznym jevem.

Jinak kocicky mate nadherne a ja bych kocourka taky rozhodne nevracela.

Lenka P.

misa28
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: po 10.únor 2014, 18:59    Předmět: Odpovědět s citátem

- Lence P.

Dekuji za upozorneni, Lenko.
Tato fotka je focena loni na jare, nyni bydlime v rodinnem domku s velkou zahradou, ve vesnicce pod horama a moc sousedu nemame a aut tudy projede opravdu minimum.
Jindriska chodi ven jen za meho doprovodu. Kdyz jsem na zahrade, tak je jako muj stin, sleduje kazdy muj krok Smile

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Web - diskuze Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2
Přejdi na: