KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Zase zle urobená kastrácia.

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Komplikace s kastrací?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 30.červen 2013, 20:51    Předmět: Zase zle urobená kastrácia. Odpovědět s citátem

4 zle urobené kastrácie z 5.Prvému nášmu kocúrikovi úplne odrezali miešky,nahladko zašili predávkovali narkozou z ktorej sa preberal skoro 12 hodin.Pufi nadalej mrouskala a ranu mala cez celé brucho.Lady mala škaredú ranu a veľké bolesti ,že si o zem byla hlavičku a už nikdy potom nebola tým maznavým mačiatkom.Každú cestú na veterinu aj po 4 rokoch sprevádza strašný nárek,Zmenila som veterinára a znova kastrovaný kocúrik má úplne normálne vajíčko,oňuchuje ostatným zadky a je ho už trošku cítiť,takže nás čaká nová kastrácia.Je to bežné alebo sa to stalo len mám.Mám na tých veterinárov zlosť,prečo taký častý zákrok nemôžu spraviť poriadne,nech mačičky netrpia.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 04.únor 2014, 20:03    Předmět: Odpovědět s citátem

Evelinas, někdy, hlavně u kočiček, se stane, že když kočičika mrouská a dělá se kastrace, tak operační pole je nepřehledné, protože rána hodně krvácí, a tak se někdy stane, že tak drobné vaječníky se špatně hledají a někdy tam zůstane zbytková ovariální tkáň, která pak po čase doroste a na ni folikuly, které produjkují pohlavní hormon estradiol 17 beta a to potom mimo jiné vede k hormonální nerovnováze. Ono vaječníky jsou tak malé, že nejsou vidět ani na sonu, a když ta rana ještě hodně krvácí, tak je to nepřehledné, tak se to stane, že kastrace není zrovna zdařilá. Aspoň tak jsem to četla v několikerých článcích o kastraci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 04.únor 2014, 21:24    Předmět: Odpovědět s citátem

všechno je to jen o veterináři. Naše první kočka měla kastrační jizvu 1O cm dlouhou, z narkozy se probírala skoro 2 dny a 5 dní s ní spal manžel na zemi ve spacáku, aby byla v klidu. To nebyla ani březí, ani nemrouskala. Kočka totiž byla již kastrovaná (byl to nalezenec) a paní doktorka "hledala" dělohu, takže jí narkozu přidávala a nakonec jí kastrovala či spíše pitvala, 1,5 hodiny. Když jí nemohla nalézt, začala tedy hledat jestli nenajde kastrační jizvu...... a našla. Tenkrát jsme o kočkách nic nevěděli a tak jsme se nechali lehce přesvědčit, že je nakrytá a je třeba kastrovat okamžitě. Přitom stačilo vyholit bříško a podívat se jestli nemá jizvičku a nebo spíše udělat nejprve sono bříška. Další 2 kastrace holčiček probíhaly naprosto jinak. Kastrační jizva 1 cm a druhý den již holky běhaly, za 5 dní vše nádherně srostlé. Jizvu mám vyfocenou v albu..... je přímo výstavní. Zlaté ručičky veta.

Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 05.únor 2014, 14:50    Předmět: PREDMET Odpovědět s citátem

Za 2 mesiace nás čaká kastrácia Smudlinky a už si dám na veterinárov pozor.Pôjdem do Univerzitnej kliniky,ako mi pred pol rokom radila Ceníšek.Od Kasperkovej choroby chodím len tam.Výborny veterinári, pedagogovia,všetko mi dopredu vysvetlia a dvaja špičkový chirurgovia,takže nič už nenechám na náhodu a nenechám ju trápiť ako Lady,ktorá má doteraz sez celé brucho hrubú jazvu.Chcem aby mala jazvu ako u Blanky.
Janiis
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: st 05.únor 2014, 22:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Souhlasím s názorem že vše je jen o vetovi. My jsme kastrovali minulou středu Phoebe, byly jsme u paní Načeradské. Sice jsme platili daleko víc než třeba moje kolegyně v práci ale kromě nesnášenlivosti košilky jsme neměli vůbec žádný problém. Když to opravdu srovnám tak kolegyně platily řádově cca 1200 kč + - a kočenky měly menší nebo větší problémy. Jedna z nich skoro týden sama nečůrala,druhá nejedla, třetí nechodila a pořád jen brečela bolestí. Já platila skoro 4 tisíce ( byly jsme už březí takže díky tomu to bylo tolik ) ale už dvě hodinky po příjezdu domů se Phoebe chovala jako kdyby se nic nestalo. Tím rozodně nechci říct že kastrace za tisícovku nemůže být dobrá a kočička musí mít zákonitě problémy.. to ne. Ale chce to si vybrat předem opravdu dobrého doktora, přečíst si na něj pár názorů od chovatelů..

http://zachrankocku.cz/

http://www.kockyaumeni.cz/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Komplikace s kastrací? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: