KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Kastrovat venkovní toulavé kocoury či nekastrovat?

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Výhody/nevýhody kastrace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Kastrovat venkovní toulavé kocoury?
Ano
100%
 100%  [ 14 ]
Ne
0%
 0%  [ 0 ]
Nevím
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 14

Autor Zpráva
Pida
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 27.červenec 2010, 13:56    Předmět: Kastrovat venkovní toulavé kocoury či nekastrovat? Odpovědět s citátem

Dobrý den, po delší době všechny milovníky koček zdravím, hlásím, že mám půlroční úplně bezva mimi, kočky jsou v pohodě a mimi též, akorát ten čas letí... my sice nestárneme, ale malé děti rostou jako z vody a je děsný kolotoč.
Nicméně teď se nám situace vyhrocuje, a proto prosím o pomoc...
Zakládám vlákno i v tématu "Potřebuji pomoc útulku", je to dost urgentní a já věřím, že kočkomilná veřejnost se opět semkne a NĚCO vymyslí, ať se dobrá věc zdaří.
Tedy v tomto vláknu mám otázku: KASTROVAT či NEKASTROVAT venkovní toulavé kocoury? Já jsem pro, ale jsem zřejmě jediná... Díky za ohlasy...
A vysvětlím situaci: bydlíme v domě s vnitroblokem v Plzni, loni zde jedna toulavá kočička vyvedla 3 koťátka. Poctivě jsem krmila přes nadávání manžela až do porodu v únoru, pak i v šestinedělí (to jsem většinou papání po někom poslala). Máma kočka odešla a nechala tu koťátka. Přes moje urgence útulků v Plzni, aby si pro kočky před zimou přijeli a někomu je dali, koťátka zůstala na dvoře. Udělali jsme s manželem zateplenou krabici a v ní koťata přežila bez újmy a jakékoli rýmy letošní krutou zimu. Zpočátku byla velmi plachá, postupně se kočičky ochočily, že se přišly hladit, kocour zůstal na distanc. Na žrádlo přiběhly vždy všechny. Dokud byly 3, lidé je celkem brali... Jednu kočičku při jarním prvním mrouskání přejelo auto na přilehlé silnici, dva zůstali. Kontaktovala jsem na jaře opět útulky s tím, ať přijedou kočky alespoň odchytit a vykastrovat, že budu dál krmit, ale aby se kočky nemnožily. Samozřejmě sama je jako kojící matka chytat nemůžu, nehledě na to, že kocour je stále poměrně plachý, kočka je přítulná, ale chytit a zavřít se též moc nedá. Opět se nic nedělo. Až jednoho krásného jarního dne se vrátila máma kočka, samozřejmě se 3 koťátky. A tehdy začaly problémy. U mističek jsem se potkala s paní, která je též krmila, a ta mi sdělila, že kočka přežila zimu u nich, na jaře vyvedla koťata, je již vykastrovaná, ale koťata odvedla k nám na dvůr a ta jsou opět plachá. A protože zbývalo žrádlo, postupně na dvůr přišly další dvě kočky, jedna se 3, druhá s 5 koťaty (jedno z nich se sousedům podařilo chytit a darovat). Do toho s kočkami dorazili 2 cizí kocouři, co se věčně rvou a celé noci řvou. Takže koček je na dvoře celkem 17, 4 kočky, 3 kocouři a 10 poloplachých koťat. Jsou vidět, dělají binec a lidé začínají být naštvaní a zlí, kočky honí místní psy od koťat, což se majitelům nelíbí, hází nazpět kameny a petardy, já volám policajty, protože mi petardy budí dítě, a situace se vyhrocuje. Navíc na dvoře se bude zřejmě stavět a samozřejmě 17 koček tu žít nemůže. Svépomocí (dvě kočkomilné paní a já) jsme již další kočku na náklady města vykastrovali, tento týden ve čtvrtek nás čekají zbylé dvě. Takže kočky jsou vyřešené.
A teď nastávají dva problémy - co s koťaty (to je téma druhého vlákna) a co s kocoury? Já tvrdím též vykastrovat, spolupracující paní, která kočky chytá do půjčeného sklopce a vozí na kastrace - já nemůžu od malé) je proti a město prý kastrace kocourů nehradí.
Proto vás prosím o názor, zda si myslíte, že kastrace venkovních kocourů je velký problém. Já jsem ochotná kastrace i zaplatit, pokud mi někdo pomůže s odchytem. Ochytovou klec máme zatím půjčenou od Svobody zvířat Plzeň, nicméně kocoury nikdo nechce chytat, prý je jejich kastrace proti přírodě. Nicméně vykastrovaní kocouři by tu žít mohli, nevykastrovaní dělají celé noci kravál a lidé se nevyspí (budí mi i dítě), a to lidi samozřejmě štve a snaží se kočky ze dvora dostat pryč. Dle mého názoru je lepší vykastrovaný kocour než nevykastrovaný otrávený či zastřelený kocour...
Díky za všechny ohlasy a omlouvám se za dlouhý příspěvek... . Píďa

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DaniG.
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 27.červenec 2010, 14:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Že je kastrace kocourů proti přírodě, to je tvrzení i svobody zvířat Plzeň?

Samozřejmě, že máte pravdu Vy. Pokud paní nevidí, že nechat kocoury nekastrované je neudržitelná situace a povede k jejich likvidaci, tak si asi sedí na vedení, tohle snad uznat musí, nemůže je nechat zabít jen proto, že je jí "líto" je jechat vykastrovat. Asi jediné, co chápu, je postoj města, chtějí za co nejmíň peněz co nejlepší výsledky. Ale pokud jste schopní peníze na kastraci kocourů zajsitit i bez města, tak by snad neměl být problém a důvod aby to někdo blokoval.

Veronicque
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 27.červenec 2010, 14:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem jendoznačně pro kastraci i kocourů a troufám si říct že by Vám tohle řekl kdokoli od nás z Toulavých tlapek.Kastrujeme všechny kočky i kocoury, venkovní, vnitřní, prostě všechny.
Sama svého budoucího venkovního kocoura, jsem nechala v sobotu vykastrovat spolu se všemi jeho brášky, ačkoliv se má 1 z nich vracet k původní majitelce, která si je namnožila, řekla jsem že nevykastrovanou kočku prostě z ruky nedám, zvláště někomu kdo za 2 roky /nestihl/ dát vykastrovat kčoku a kdo nemá na veterináře aby odléčil ušní svrab 4 kočkám.Spíše mně udivuje že někdo při smyslech může být proti.

Flíček černobílý kočičí povaleč a tlusťoch Very Happy
Neferet- černobílá kočičí mrňousová s maximálně vychytralým pohledem
Maruška- kočíčí dáma
Mona-benjamínek kočkosmečky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rena
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 31.červenec 2010, 20:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem pro kastraci venkovních kocourů. TAké mám dva venkovní, přitoulané kocourky a nechala jsem je vykastrovat. Kocouři courají i po zahradách našich sousedů a byly řeči, že značkují - smrdí, rvou se, což vadilo i mě, ony takové označnované dveře .. Rolling Eyes Od té doby, co jsou kluci vykastrovaní, je klid. Sousedům jsem samozřejmě nezapomněla zdůraznit, že jsou kastrovaní, naočkovaní a odčervení a že naopak můžou být rádi, že jim loví zadarmo myši Wink

Vilík - ?/20?? - 7.9.2014
Kubíček - rezavé zlatíčko 08/2009 - 7.2.2014 Meggi - 05/1993-14.9.2011, Čiko - 07/2007 - 31.12.2008 , Matýsek 05/1992-28.6.2006
Arabika
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 11.říjen 2010, 19:25    Předmět: Odpovědět s citátem

Naše sdružení je také pro kastraci kocourů i když také máme negativní názory kolem nás, náš městský útulek kocoury nekastruje, pouze na přání, prý to všude píšou močové cesty a tak, bla, bla, spíš šetří městskou pokladnu.
Teď jedna paní taky rozmýšlí kastraci kocoura, co ho krmí u baráku, bojí se, že ho ostatní kocouři budou tlouct no a naše veterinářka jí přitakávala, což nás moc nepotěšilo.
Co si myslím já:
kolik bylo průzkumů skrz močové cesty u kocourů a to u kastrátů a nekastrovaných? Chtěla bych vidět nějaké výzkumy.
Kastrovaný kocour neni pro nekastrovaného sok a tudíž, proč by se sním zabýval, když může honit kočky a rvát se s jiným nekastrovaným? Kastrovanému kocourovi neubudou síly, pouze nepůjde do
boje se silnějším soupeřem a tím nemůže přijít třeba i o život.
A na závěr můj oblíbený článek http://www.kocka-info.cz/Clanky/Articles/Kastrujte-kocoury-!.aspx

KáčaV
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 29.červenec 2012, 20:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Omlouvám se, že navazuji na starší téma, ale mám aktuální problém a odkaz v minulém příspěvku se mi nedaří (asi už) odevřít. Před necelými 3 týdny jsem tady na chalupě nechávala kastrovat venkovního kocoura. Kastrace tedy nebyla primární, to bylo odstranění zkažených zubů -jeden zalomený mu trčel z pusy, ale usoudila jsem, že když už mu budou dávat narkozu, ať to vezmou při jednom. Ze začátku vypadalo, že je vše OK, tento víkend je tu pořád nekastrovaný kocour od sousedů, pořád naježené kožichy, řev a občas rvačka, i když krev zatím snad netekla. Panter si to tu doposud vždy hlídal a druhý kocour sem zavítal jen když byl zrovna na toulkách a většinou hned zdrhal, teď vypadá čím dál oprsklejší. Panter na jaře vážil cca 6,5 kg, ale teď s těmi zuby hrozně zhubl, před zákrokem ho vážili a měl jen 4,7 kg. Jezdíme mu v půlce týdne otvírat konzervy, teď jsem poprosila sousedku, jednak abychom ho trochu vykrmili a než se mu ty dásně úplně zahojí. Bydlí tu ještě starší kočička, ta na vetřelce taky syčí a vrčí, ale je to drobek, tu by přepral jednou packou. Myslíte, že se časem situace uklidní ? Nebo to dopadne tak, že se nám tu zůstane cizí nekastrovaný kocour a ti naši kočičáci se budou jen tajně plížit okolo? Takhle jsem si to fakt nepředstavovala.
tatiana
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 30.červenec 2012, 14:51    Předmět: Odpovědět s citátem

Dejte vykastrovat cizího nekastrovaného kocoura a bude klid!

www.prestickekocenky.cz
www.auris-audio.cz
www.klapkynausi.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 30.červenec 2012, 15:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Jednoznačně, přesně jak radí tatiana: musíte nechat vykastrovat kocoura od sousedů!! Teď už FAKT musíte, jinak hrozí Vašemu, že sousedovic kocour ho bude neustále napadat, nebudete mít klid.
Dá se to udělat, aniž by sousedi věděli - promyslete a co nejdříve Wink Pokud je problém s chycením, tak sklopec.... Nebudete jediní, co tajně řeší cizí kocoury.

KáčaV
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 30.červenec 2012, 21:36    Předmět: Odpovědět s citátem

No, on ani ten Panter není tak úplně náš, dokonce snad má i majitele (který ho min. 14 dní nechal běhat se zalomeným špičákem trčícím z pusy Crying or Very sad ), ale když jsme na chalupě, je pořád u nás. Uvidím, jak se situace vyvine, jestli se Panter trochu vykrmí, tak snad toho agresora požene. On Panter rozhodně není žádný malý chudáček, uši má z dřívějších rvaček dodnes odrbané Crying or Very sad, tlapy jak malej medvěd. A jestli to nepomůže, tak holt budu pokračovat v páchání dobrých skutků. Ach jo, kdybych tam aspoň bydlela Crying or Very sad, už s Panterem to byla pěkná story(manželovi utekl z přepravky,přiběhl sám domů z veteriny, zákrok o týden odložen), tak ještě aby mi někde utekl sousedovic kocour Rolling Eyes .
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 30.červenec 2012, 22:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Já vím, četla jsem o Panterovi, jak vás obelstil nebo se na čas zachránim...
Káčko, ještě navíc tam nejste, ani si možná nedovedete předsdtavit, čemu tam odolává Panter. Nemá to jednoduché a už nikdy mít nebude, když má nekastrovaného kocoura, co mu ukazuje převahu. Pasmter je odrbaný z dob, kdy na tom byli kocouři stejně - oba nekastrovaní - což teprve teď. Jestli se můžu přimluvit, tak jim oběma srovnejte šance co nejdříve. Pro Pantera je to zbytečný stres.. Fakt má "váš" kocour mnohem krutější podmínky, nemůže za to, a je to zbytečné, i vám bude příjemněji bez očekávání, kdy příjde agresor Twisted Evil
Druhý kocour určitě neuteče Laughing Máte už praxi. Spíše jak ho chytíte, dá se?? Dokud je léto, tak je k tomu vhodné období.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Výhody/nevýhody kastrace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: